İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşya - Ankastre Set Marka Yardımı

Eray Sireli

Recommended Posts

Eray Sireli
(düzenlendi)

Hocam bence alma. İlerde eşin neyi isterse onu al. Kek kabarmazsa tavayı kafaya yersin yoksa :D

Mutfak ve beyaz eşyada bir bayan ne isterse onu alma taraftarıyım. Çünkü onlar kullanacaklar ve bayanlar çocukluğundan itibaren evlenince sahip olacakları mutfak malzemelerinin hayaliyle yaşarlar.

Eray bence de evleneceğin zaman al, yeni yeni modeller çıkıyor.

eğer alacak olursan da tek markaya odaklanma, ankastre fırın, ocak, damlumbaz icf 50 tl. ye almıştık, hanım çok memnun, buzdolabı samsung ondanda memnunuz, ankastre mikrodalga simfer oda çok güzel, bulaşık makinası siemens inox süper sessiz. çamaşır makinası vestel çok uyguna aldık problem yok, çamaşır kurutma indesit oda çok güzel, çoğu bir yıl oldu alalı hiç problem çıkmadı. bilgine.

Bende bu seçimleri bir bayanın yapması taraftarıyım, ev dizmek heyecan vermesi gereken bir durumken bunu kendi başıma yapmam tabiki kendi içimde bir kırgınlık oluşturuyor. Evliliğe çok inanmama rağmen birşekilde kısmet olmadı o nedenle evlilik odaklı düşünmüyorum, evlilik olursa olur, olmazsa olmaz. Ancak yavaştan evi ayırmanın zamanı geldi diye düşünüyorum. O yüzden bu aşamaları yalnız oynayacağım :)

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Emrah Musalli

herkese iyi günler. konu kalabalığı olmasın diye buradan devam ediyorum. fikir ve yardımlar için şimdiden teşekkürler. taşınma dolayısıyla bizde de ankastre ihtiyacı doğdu. siyah cam olandan ve 1000-1500 tl arasında bir şey düşünüyorum. marka tercihlerimde termikel, simfer ve ICF. hiç bir markayı da tam olarak bilmiyorum ve ankastre alırken nelere dikkat edeceğimi de. sizce hangisini tercih etsem pişman olmam. yarın almayı planlıyorum. çok sağolun.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
(düzenlendi)

Ben frankenin setini almıştım eşim memnun beyaz esyalar da bosch yıllardır annemler de bosch kullanır hiç sıkıntımız olmadı

tarihinde Nuri Güngör tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Siemens kesinlikle tavsiye ederim, Yalnız özellilkle alman malı olanlar çok kalitelidir, fırın, ocak ve davlumbaz seti orta seri yazmışsınız modellerini yazmadığınız için emin değilim fakat bu ürünler yerli üretim olabilir zira alman olanlardan aldığınız takdirde sadece bu üç parça yaklaşık 5000 tl tutuyor.

Ayrıca buzdolabı üretimi almanyada yok diye biliyorum, sadece Türkiye ve uzak doğuda üretilip satılıyor. Alacağınız ürünler eğer alman üretimi ise kesinlikle arkasında made in germany yazar, yazmıyorsa Türk, çin ve kore malı olma ihtimalleri vardır.

Fakat bu yazdıklarım sizi şüpheye düşürmesin en alt seriler hariç hepsi kaliteli ürünlerdir. Sadece alacağınız malın ne olduğunu bilin diye yazdım.

Bu arada arçelik, vestel ve yan ürünlerinden kesinlikle uzak durun, tavsiyemdir.

Yorum bağlantısı
Emrah Musalli

Bizler ne dersek diyelim,son kararı yine hanımlar verecektir

doğru söylüyorsunuz ama işin kötüsü kendisi modeli beğenip marka konusunda topu bana attı. araştırmalarıma göre en çok şikayet termikel den. ama o da çok satıldığından mıdır emin değilim. yukarıda yazdığım markaların fiyatları birbirine yakın. ancak pişman olmayacağım markayı seçmek için yardım bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Ankastre olarak 2009'da Bosch'un 3 farklı modelinin ortancasını aldık, 4 yıldır "tık" demedi. Fırını ocağı davlumbazı hala ilk günkü gibi çalışıyor. Diğer ürünlerim 2006'da alınan Vestel'ler. Sadece çamaşır makinesinin kartı değişti. (Onu da burada bir dükkanda buldum 40 TL'ye kendim değiştirdim)

Yorum bağlantısı
Vedat Bulut

Ucuz bir ürün almayın derim.Yeni evlenecekler için de indiksiyonlu ocak öneririm.Ocağa uygun tencere takımı alırsınız,enerji tüketiminiz doğalgazdan bile az olur.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Musalli

termikel de karar kıldım bakalım şimdilik. nasıl olacak bakacağız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Merhaba,

Ortalıkta evlilik gibi bir gelişme olmadığı halde şuan boş boş duran evimi dizmeye karar verdim. İlk aşamada doğalgazın açılabilmesi için ankastre set almam gerekiyor ve ankastre almışkende aynı markadan komple beyaz eşyayı alayım diyorum. Bugün Siemens'e gittim. 507 lt A+++ ankastre bzdolabı, ankastre 5 programlı bulaşık makinesi, 7kg 1200 devir A++ ankastre çamaşır makinesi ve ortanın az üstü seviyede üçlü ankastre sete 6250 TL fiyat aldım. Ürünlerin hepsi made in germany. Motorları 10 yıl garantili vs vs.

Konu açmamın sebebi bu konuda hiçbir bilgiye sahip olmamam. Konu hakkında pek bilgim olmadığ için benim dikkat etttiğim şeyler tüm ürünlerde dijital göstergeler olması, hepsi parmak izi bırakmayan gri metal olması ve enerji tasarrufu. Sizin deneyimleriniz ve gözlemlerinize istinaden bu konuda beni yönlendirmenizi rica ederim.

Beko al hocam. temiz güzel. Alman malını ne yapacaksın ? tırt.

Rezistansını ben gönderiyordum, ondan olsa gerek abi :)

Aynı şeyi amcamlarda ben de yaptım, çok sessiz çalışıyor Samsung buzdolapları.

Yabancı hayranları sizi :)  Vestel Beko soğutmuyor mu? Sonra dış açık der dururuz. 77 ülkeye satıyorlar memlekete satamıyorlar. :)

tarihinde Mehmet G&#246ktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yerliler genelde sorunlu ne yazık ki :(

beko çamaşır makinesini türkiyeye gelince aldım. 14 senedir kullanıyorum. Ailemdeki arçelikler 30 senelik 20 senelik. fırınım beko. bulaşık 14 senelik arçelik. yeni buzdolabım vestel ikincisi. eskisi de çalışan yine bosch yerli.

Ülkemi boşa almayın. sonuçta roket teknolojisi değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

arçelik beko farketmez. yeni kurutulucu makinası harikadır. fabrikası ile projem var. beko ile aynıdır takmayın.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Braun marka mutfak robotunun bir parçası kırıldı, kaç aydır yedek parça bekliyoruz. Arçelik olsa bulurduk hemen.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

beko çamaşır makinesini türkiyeye gelince aldım. 14 senedir kullanıyorum. Ailemdeki arçelikler 30 senelik 20 senelik. fırınım beko. bulaşık 14 senelik arçelik. yeni buzdolabım vestel ikincisi. eskisi de çalışan yine bosch yerli.

Ülkemi boşa almayın. sonuçta roket teknolojisi değil.

Eskilerin motorları malzemeleri keşke yerli olsalardı ve yine kaliteli olabilselerdi.

Teknoloji meselesi değil de kalite meselesi yakalayamadığımız.

Hani çok çok kötü ürünler değil ama daha iyileri daha uygun fiyata mevcut olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Arçelik motorları yerli. Silivri fabrikasında sarılır. ithalden çok memnun kalmadılar.

Herşey fiyat değil. fabrikayı bri kez gezdikten, çalışan gençleri bayanları gördükten sonra insanın ithal malı alası gelmiyor inanın.

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Arçelik'in şimdiki motorları yerli tabii, ben 30 yıldır kullandığınız aletler için dedim. AEG motorlu Arçelik çamaşır makinesi gerçekten iyiydi, bundan 20-30 yıl önceleri.

Şimdikiler de çok kötü değil ama daha iyileri var sonuçta. Yerli iyisini yapsın ben de yerli kesin alırım. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Koreliler nasıl böyle oldular, daha dün hyundai neydi, şimdi nasıl. 10 sene evvel LG markasını cd romlarda görürdük, samsung u ram markası bilirdik biz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Libya'ya ve diğer arap ülkelerinde işçi olarak zorulu askerlik görevinde çalışmak üzere yüzbinlerce koreli gitti. Samsung ve Hyundai libya sayesinde büyümüştür. Onlarda devlet ikiye bölünmüş değil. Gericilik vs gibi kavgalar yok. Bastırıp ilerliyorlar. Tabi eğitime üst derecede önem veriyorlar. 

1.1 milyon Koreli...

http://en.wikipedia.org/wiki/Koreans_in_the_Arab_world

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bir yerde okumuştum, hyundai-kia demirini çeliğini kendisi üretirmiş, diğer bütün markalar başkalarından alırlarmış.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Bak ne diyor: Kısaca özet şu:  "Askerlik görevi için zamanı gelen gençleri hyundai konstrüksiyon işinde yurtdışında kullanarak rekabet avantajı elde etti ve çok para kazandı büyüdü. diğer işçilerin aksine 24 saat çalışılırdı şantiyelerde."

"The growth in the South Korean migrant worker population reflected a deliberate policy of the government to promote manpower exports; they had established a special department for this purpose as early as the mid-1960s, and in the 1970s, construction enterprises were given priority in order to facilitate their entry into overseas markets.[24] Over two dozen South Korean companies employed migrant labour, the largest such employer being Hyundai Construction; Koreans were described as having a "competitive advantage" over workers of other nationalities due to their discipline and level of skill, which some commentators attributed to South Korea's practise of universal male conscription. Unlike their Western competitors, Koreans worked around the clock in shifts; huge lighting systems were installed to facilitate night work.[25] A survey of migrants showed that 73% were between 25 and 40 years old; under half (48%) of the regular workers were married, while 69% of contract workers were.[26]"

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Murat Sürmeli

Benim çamaşır makinesi de yolcu gözüküyor. AEG almayı düşünüyorum. L98699FL veya L88489FL arasında kararsız kaldım. Birisi 9kg, 1600 devir diğeri 8kg, 1400 devir ana farkları.

Arada 400TL fark var. Yorgan yıkamasa hanım direk 8 kg olanını alacağım ama yorgan da yıkıyor. Kararsızım  :unsure2:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...