İçeriğe Yönlendir

Hız Sabitleme

Hasan Sancak

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Bugun Aydın'dan Antalya'ya gelirken Serinhisar-Acıpayam-Çavdır arasında ( Genelde düz bir yoldur) CC'yi kullandım. 110 km sabitledim ancak şunu gördüm ki tüketim arttı, önceki yorumlarda olduğu gibi bazen hafif yokuşa geldiğimizde hızı sabit tutmak için tüketimi arttırıyor, birde mesela yokuş aşağı inerken ayağımızı gazdan çektiğimizde gaz kesilir ve anlık tüketim 0 olur ama CC devredeyken yokuş aşağı anlık tüketimim 1.8 lt/100 km değerlerindeydi. Sonuç olarak sağ ayağın ara sıra sıra dinlendirilmesi dışında pek kullanacağımı düşünmüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Konfor için vazgeçilmezdir... Tüketime etkisi çoğu şartta olumsuzdur...

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Konfor için vazgeçilmezdir... Tüketime etkisi çoğu şartta olumsuzdur...

Evet abi, ilk kez kullandım bugun, konfor açısından gerçekten güzel ama yokuş viraj vb olmayan yollarda kullanmak lazım beklediğimden fazla yaktı araç. Ara sıra rampa viraj falan vardı çünkü yolda. O zamanda hızı sabit tutmak için veriyor gazı. Tüketim de artıyor tabiki. :unsure2:

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İnişlerde yavaşlatıyor ve rampa başlayana kadar gaz vermiyor... Sonra rampada hızını korumak için tam gaz veriyor...

Biz öyle yapmayız, karşıda rampayı görünce hafif hafif gaz verir aracı hızlandırır, rampada da hız korumaya çalışmaz gerekirse vites düşürür, hız düşürürüz..

Fark bu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...