İçeriğe Yönlendir

Aracın Benzin Göstergesinde Lpg Göstermek İyi Bir Fikir Midir?

Yasir Uslan

Recommended Posts

Yasir Uslan

Arkadaşlar LPG geçiş düğmelerindeki ledleri ve ne kadar düzgün gösterdiklerini bilirsiniz. Onun yerine Arac lpg'ye geçtiğinde benzin depo ibresi lpg yi gösterse daha iyi olur mu? Önce böyle bir şey beğenilir mi? onu öğrenelim. Teknik problemler daha sonra çözülür.

O zaman toparlıyalım.

1. Arac lpg'ye geçtiğinde benzin depo ibresinin lpg yi göstermesini istermisiniz?

2.Teknik olarak bu iş olabilir mi? Olmaz ise neden?

Anket yapmak istemedim. Hoş nasıl yapıldığınıda henüz bilmiyom ama kullanıcıların fikirleri önemli bu işte. Onun için açık açık yazılması daha iyi olur diye düşündüm.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Sistem nasıl olur bilemem ama diyelim ki benzin deposu ful ise sürekli LPG ışıklarının hepsi yanacak buda sizi yanıltabilir.

Eğer lpg göstergesindeki ışıklardan rahatsız iseniz üzerlerine benim gibi siyah bant çekin derim.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

benzin deposundaki miktarı hafızamızda tutamayabiliriz? lpg bitince çok ters bir yerde azıcık benzinle kalabiliriz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İkinize tam anlamamışsınız gibi geldi bana...

Araç benzinde giderken benzin seviyesini gösterecek.. Lpg'ye geçince lpg seviyesini gösterecek... Ortada ışık falan olmayacak...

Lpg ile giderken benzin harcamadığı için benzin azaldı yada bitti sorunları olmaz...

Bacanak bence güzel olur...

Sen yazarsan da çalışır bence...

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Sistem nasıl olur bilemem ama diyelim ki benzin deposu ful ise sürekli LPG ışıklarının hepsi yanacak buda sizi yanıltabilir.

Eğer lpg göstergesindeki ışıklardan rahatsız iseniz üzerlerine benim gibi siyah bant çekin derim.

Lpg ışığı olmayacak ki. Benzin göstergesi benzindeyken benzini, lpgdeyken lpgyi gösterecek.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Karanca

aslında gayet mantıklı sonuçta ilk başta lpg ye geçene kadar benzini göstericek.benimde böyle bir fikrim vardı ama gerçeğe dökmek için fazlaca kafa yormak ve zaman gerekiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Lpg ışığı olmayacak ki. Benzin göstergesi benzindeyken benzini, lpgdeyken lpgyi gösterecek.

iyi olur bence ,güzel fikir :bravo:

Yorum bağlantısı
Metin Çilo

Mehmet beyin dediği gibi ise şöyle bir durum oluşur. Aracın yakıt göstergesi araç lpg ye geçtiğinde lpg miktarını gösterecek.

Doğru anlamış isem yapılırsa güzel bir çalışma.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Araç benzinde giderken benzin seviyesini gösterecek.. Lpg'ye geçince lpg seviyesini gösterecek... Ortada ışık falan olmayacak...

Lpg ile giderken benzin harcamadığı için benzin azaldı yada bitti sorunları olmaz...

Evet bu şekilde düşündüm sistemi. LPG seviye gösteren ledler olmayacak. Tek düğme üstünde tek led, lpg yeşil, benzin kırmızı gibi.

Emmi olur değil mi ? :)

Ha bu arada aracı stop etmeden benzin alan var mı ? Bu durumda araç bir problem çıkarır mı? Yani yarım depo benzin varken, tam dolu lpg'ye geçişte aracın eküsü depo sensörü bozuk diyebilir mi ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Yasir abi Dofaş olur mu? :crazy: Hem daha kolay söküp takması? He? Kobayımı kapanın kanı kurusun :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Eren

Yasir, sana şimdi kobay olarak kullanılacak bir focus lazım :D

2004 focus ghia sedan mesela. :exc1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Evet bu şekilde düşündüm sistemi. LPG seviye gösteren ledler olmayacak. Tek düğme üstünde tek led, lpg yeşil, benzin kırmızı gibi.

Ha bu arada aracı stop etmeden benzin alan var mı ? Bu durumda araç bir problem çıkarır mı? Yani yarım depo benzin varken, tam dolu lpg'ye geçişte aracın eküsü depo sensörü bozuk diyebilir mi ?

Bende diyemez abi :crazy: Garanti ederim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan
Yasir, sana şimdi kobay olarak kullanılacak bir focus lazım :D

Gerçekten yaa. Nerden bulsak bilmem ki? Hay Allah... :spiteful:

Yorum bağlantısı
Özcan Keskin

bencede güzel fikir ama bence sorun lpg ışıkları değil

sorun tanktaki lpg nin tam olarak ölçülememesi

bence olabilir ama lpg benzin kadar doğru ölçülemez

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ecu göstergeden okumaz ki. yani sonuçta o bir göstergedir.. Ben böyle düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Teknik bir sorun, aşarız bunu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ölçülür... Ama doğru depo ve doğru şamandra gerekir... Genelde yaşanılan sorunların sebebi, tek tip şamandranın değişik depolara konulmasıdır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Yasir abi Dofaş olur mu? :crazy: Hem daha kolay söküp takması? He? Kobayımı kapanın kanı kurusun :D

Zafer sağol ama ben daha yakınlarda bir focus bakınıyorum aslında :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Zafer sağol ama ben daha yakınlarda bir focus bakınıyorum aslında :D

Çok aramazsın abi o zaman :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sen önce anolog bir lpg göstergesi devresi tasarlayacaksın...

Sonraki aşamada: yaptığın devre, lpg'ye geçilince göstergenin benzinle olan bağını kesecek, benzine geçince de lpg ile olan bağını kesecek..

Göstergeyi tamamen sökünce focus sağlıklı olarak yürür.. Ben yürüttüm..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

YOk ya, koyar siyah bi şey gandırır hepimizi. :p

Gerçekten yaa. Nerden bulsak bilmem ki? Hay Allah... :spiteful:

Böyle giderseng bulamang. :p Sen foruma takılcaana pırogramını yazsana olm. Bitti mi Akçaova işi? He? Bitmedi. Olm bak git o zamang. :punish:

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Sen önce anolog bir lpg göstergesi devresi tasarlayacaksın...

Sonraki aşamada: yaptığın devre, lpg'ye geçilince göstergenin benzinle olan bağını kesecek, benzine geçince de lpg ile olan bağını kesecek..

Göstergeyi tamamen sökünce focus sağlıklı olarak yürür.. Ben yürüttüm..

Gösterge sökülünce olabilir ama benzin deposundan gelen seviye sensörünü yada kablosunu söktün mü? O zaman ne yapıyor acaba?

Böyle giderseng bulamang. :p Sen foruma takılcaana pırogramını yazsana olm. Bitti mi Akçaova işi? He? Bitmedi. Olm bak git o zamang. :punish:

Bitti bacanak. Hizmete alındı, çalışıyor. Diğer iş de: pcb bu gece biter, yarına gönderirim. Yapılıp gelene kadar bir hafta vaktim var. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sen onu sökecek misin ki... ?

Sana lazım olan sadece gösterge değil mi.. ? Oraları niye kurcalayacaksın... ?

Ha bence motor yine çalışır, en fazla arıza kodu yazar...

Sen Murat dere'nin göstergeyi sök ve yakıt göstergesi hattına bi çizik at.. tamamdır.. :D

Yorum bağlantısı
Yasir Uslan

Ha birde şu güzelliği olacak. Aracınız kalan lpg ile kaç km gideceğinizi hesap edebilecek.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...