İçeriğe Yönlendir

2013 Kuga Selective Test Sürüşü

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Övgü Gürşen

ix35 ve sportage nere, kuga nere?

bunu da bu ara sıkça yazar oldum :D

ix35 aldı arkadaşım. engelleyemedim ama haklı da. adam zengin görünmek ve insanlara tepeden bakmak istiyor gibi gelir bana. fakir porsche'si lafı vardı 323 HB için yıllar önce onu aklıma getirir.

ix35'in içi o kadar kalitesiz ki verilen paranın yarısı boşa gibi geliyor. kuga ise kendini kanıtlamış taş gibi araç. 1 hafta kiraladım eski versiyonu. eşim de bayılmıştı. gerçi 9 litrenin altına inmemişti dizeli.

Yorum bağlantısı
Misafir

AVM de inceledim bugun. 180 beygir full 96 lira dedi. Araba cok guzel. ix 35 fiyatina gore guzel araba. Aralik ayinda 52,5 liraya verdiler. Sportage goruntuden kazaniyor.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Deniz

1.6 Ecoboost 180hp Selective otomatik şanzımanlı Zencefil Kahverengi araç arıyoruz bir tanıdığımıza bulduğumuz dakka yapışcaz görenler haber versin :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Ben de test sürüşü yapacaktım maalesef olmadı, Pazar gunü Nuray gittim bari bakayım diye kapalıydı. On tasarımı güzel değil, yeni Fiesta da gördüğümüz Mk5 Mondeo'da göreceğimiz geniş ağızlı tasarım makyajı olur sanırım. Onun dışında dışı ve içi rakiplerinden güzel. Ecoboost ve otomatik kombinasyonu ise rakipsiz. Powershift de 2.0 tdci da var sadece. Lansman fiyatları da güzel.

Yorum bağlantısı
Gökhan Semiz

1.6 Ecoboost 180hp Selective otomatik şanzımanlı Zencefil Kahverengi araç arıyoruz bir tanıdığımıza bulduğumuz dakka yapışcaz görenler haber versin :)

aradığınız renkteki araç ankara baser oto ya gelecekti.

Yorum bağlantısı
Fırat Şenol
(düzenlendi)

Cumartesi günü kardeşimle beraber, bugün de babamla beraber 1.6 182 ps otomatik Selective versiyonunu test ettik. Araçta ayrıca cam tavan+navi+Tekno paket vardı. Çekiş hissi 182 beygir gibi gelmiyor ancak 1.6'lık bir suv için gayet iyi ( 2.0 163 ps'lik Captiva'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim ). 120'den sonra rüzgar sesi alması haricinde bir falsosunu görmedim. Kapı içleri hariç malzeme kalitesi son derece başarılı. Fiyatta anlaşıp aracı hemen temin edebilirlerse Titanium+cam tavanlısını alacak babamlar. Hayırlısı bakalım...

tarihinde Fırat Şenol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Ben de geçen servise uğradığım da ecoboost motoru test etmek istedim. oradaki görevliye hangi marka olursa olsun ecoboost olsun deyince adam önce afalladı sonra yok gibi bir şey söyledi en sonunda kugada var dedi.

Suv tarzı araçlardan olabildiğince uzak duran ben ecoboostun merakıyla direk atladım. Otomatik vitesi görünce bir hayal kırıklığı yaşadım fakat genede heyecanlıydım.

Neyse geçtim direksiyona yol çıkar çıkmaz heyecanla dip gaz yaptım :superman: kuga olduğu yerde duruyor gibiydi. Benim fiestadan biraz daha iyi eh işte( çünkü benim arabam) :kihkih: D modu s modu manuel modu hiçbiri kar etmedi.

Bir şeye karar verdim: şu ana kadar hiç otomatik kullanmamıştım şu andan sonra da asla otomatik bir araba kullanmam. Powershift şanzıman bu beygirlere rağmen keyif vermiyor. Tabi kendisi keyif alıyor. Vites değişimlerinde ilk önce kahvesinden bir yudum alıyor sonra gazetede spor sayfalarını okuduktan sonra magazine geçiyor :learn: sonra canı isterse beyefendinin vites değiştiriyor. :bambam:

Diğer özelliklerine hiç dikkat etmedim sadece motora odaklandığım için. Sürüş zevki ise Suv olmasına rağmen muhteşemdi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Ben de geçen servise uğradığım da ecoboost motoru test etmek istedim. oradaki görevliye hangi marka olursa olsun ecoboost olsun deyince adam önce afalladı sonra yok gibi bir şey söyledi en sonunda kugada var dedi.

Suv tarzı araçlardan olabildiğince uzak duran ben ecoboostun merakıyla direk atladım. Otomatik vitesi görünce bir hayal kırıklığı yaşadım fakat genede heyecanlıydım.

Neyse geçtim direksiyona yol çıkar çıkmaz heyecanla dip gaz yaptım :superman: kuga olduğu yerde duruyor gibiydi. Benim fiestadan biraz daha iyi eh işte( çünkü benim arabam) :kihkih: D modu s modu manuel modu hiçbiri kar etmedi.

Bir şeye karar verdim: şu ana kadar hiç otomatik kullanmamıştım şu andan sonra da asla otomatik bir araba kullanmam. Powershift şanzıman bu beygirlere rağmen keyif vermiyor. Tabi kendisi keyif alıyor. Vites değişimlerinde ilk önce kahvesinden bir yudum alıyor sonra gazetede spor sayfalarını okuduktan sonra magazine geçiyor :learn: sonra canı isterse beyefendinin vites değiştiriyor. :bambam:

Diğer özelliklerine hiç dikkat etmedim sadece motora odaklandığım için. Sürüş zevki ise Suv olmasına rağmen muhteşemdi.

Kullandığınız 1.6'larda powershift şanzıman yok. 6 ileri Durashift.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Şenol

görevli powershift demişti araç 180bg 4 çeker

Araç 182 ps ve 6 ileri klasik otomatik... :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Hafta sonu aracı bende test ettim. Otomatik vites 180 beygir (öyle dediler valla). Aracın performansı açıkçası beni etkilemedi. Vites geçişlerini hissettim. Ama araba araba yani.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

powershift zaten manuel vites ile aynı mekaniğe sahip, debiryajı otomatik, şanzıman bildiğimiz dişli sistem, 1.6 ekobuust, ralli içn değil, uzun yolda 200km/h lerde sıkıntırsızca yol almak için ayarlı gibi gözüken bir motor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Kabul ediyorum ralli aracı motoru filan değil ama 2.0 st focusa 100.000 küsür veremeyeceğim için 1.6 ecoboost motordan beklentilerim artyor. Gecegündüz ecoboost aldığımda şöyle üstünden atlarım böyle sollarım, virajlarda kayarım gibi hayaller kuruyorum. Ne olurdu yıkmasaydın hayallerimi :beee:

Yorum bağlantısı
Gökhan Semiz

Cumartesi günü kardeşimle beraber, bugün de babamla beraber 1.6 182 ps otomatik Selective versiyonunu test ettik. Araçta ayrıca cam tavan+navi+Tekno paket vardı. Çekiş hissi 182 beygir gibi gelmiyor ancak 1.6'lık bir suv için gayet iyi ( 2.0 163 ps'lik Captiva'dan daha iyi olduğunu söyleyebilirim ). 120'den sonra rüzgar sesi alması haricinde bir falsosunu görmedim. Kapı içleri hariç malzeme kalitesi son derece başarılı. Fiyatta anlaşıp aracı hemen temin edebilirlerse Titanium+cam tavanlısını alacak babamlar. Hayırlısı bakalım...

haziran sonuna kadar araç yok,fiyatta anlaştık ancak fabrikası bile suan sipariş almadığından fiyatı sabitleyemedik.yani paranla alamıyorsun aracı.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

xv bakın.

nasıl olsa daha az yakıyor.

Bu xv'yi birine vereceksiniz hocam. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

powershift zaten manuel vites ile aynı mekaniğe sahip, debiryajı otomatik, şanzıman bildiğimiz dişli sistem, 1.6 ekobuust, ralli içn değil, uzun yolda 200km/h lerde sıkıntırsızca yol almak için ayarlı gibi gözüken bir motor.

:tirs:

Yorum bağlantısı
Kemal Güllü

Kullandığınız 1.6'larda powershift şanzıman yok. 6 ileri Durashift.

Şanzımanın ismi artık selectshift, yenilenmiş otomatik şanzıman ve 6 ileri. Yakıt tüketiminin de eski otomatiklerden daha düşük olduğu söyleniyor. Ayrıca vites topuzundan da vites arttırma/azaltmayapılabiliyor.

Geçen hafta aracı ben de test ettim. Söylediğiniz gibi ani ivmelenme hissedilmiyor ancak araç çaktırmadan deli gibi hızlanıyor :). Kickdown ile bir anda 140km/sa hızlara çıkıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

sürüş keyfi diye "harıltı" çıkarmak kastediliyorsa bence gereksiz manasız.

not: harıltı sadece ses anlamında kullanılmamıştır

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Sürüş keyfinden kastım kugayı oyuncak araba gibi rahat kullanabilmem, benim kontrol edebilmem ve ani manevralarda yoldan çıkmayıp sizi bu hareketleri tekrar yapmaya itmesi gibi şeylerdi.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

Şanzımanın ismi artık selectshift, yenilenmiş otomatik şanzıman ve 6 ileri. Yakıt tüketiminin de eski otomatiklerden daha düşük olduğu söyleniyor. Ayrıca vites topuzundan da vites arttırma/azaltmayapılabiliyor.

Ticari isminden çok benim merak ettiğim bu şanzımanın halihazırda Ford'un kullandığı Aisin AWF 21 olup olmadığı, bunu anlamanın en iyi yolu da yeni Kuga sahibi bir arkadaşımızın şase numarasıyla http://www.etis.ford.com den kontrol etmesi olacak.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bu gün kısmetse gidip bakacam. sasesini de çalayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

bu gün kısmetse gidip bakacam. sasesini de çalayım

he Mustafa bak bakalım etis'ten neymiş, mübarek.

Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara

wf0axxwpmadj79615

Şanzıman başka bir şey 6F Orta Kad. nedir?

Temel Özellikler İmal Tarihi: 30.01.2013 Araç Hattı: Kuga 2013- Gövde Tarzı: Spor Araç (SUV) Versiyon: 55 Serisi Motor: 1.6L EcoBoost SCTi 160/182PS-Sigma Vites Kutusu: 6 Vit. Otom. Vit. Kut. 6F Orta Kad. Çekiş: LHD 4WD (PTD) Aks Oranı: 3.51 Nihai Dişli Oranı Egzoz Salımı: Kademe V Salımları Klima: Çift Kum. Otom. Sıc. Den. Klima Bölge: (+)"TR" Boya: Buz Beyazı İç Kumaş: Prada/Torino/ Kömür Siyahı

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...