İçeriğe Yönlendir

2013 Kuga Selective Test Sürüşü

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Mehmet Göktürk

"powershift" değil de bu aletin adı (aynı alet) "ecoshift" olsa duygularınız nasıl olurdu?

Adamlar iyi isim bulmuş.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mustafa beraber baktık ya şaseden şanzımana Kuga'da. Volvo'da kullanılan 1,6 kombinasyonlar Ford da kullanılmıyor, Volvo'da kullanıldığından mıdır sebebi onu soruyorum, ne bileyim tedarik antlaşması mı var onu anlamaya çalışıyorum. Satmaz mı sence 1,6 tdci/stci powershift Focus?

abi bizim baktığımız 1.6 idi işte o da selecshift :p ama dizelde powershift var o da amerikan piyasasından bağımsız bir motor -şanzıman kombinasyonu.dizel yada ecoboost powershift focus gelse alıcısı meraklısı çok ama ford öyle bir kombinasyona yanaşmıyor. volvo ile ortak kombinasyonları sanırım bünyesinden ayrılınca bıraktı. volvo riskine girip düşük hacimli aşırı beslemelerde powershifti kullanıyor ama yüksek hacimlerde kullanmak istemiyor.

"powershift" değil de bu aletin adı (aynı alet) "ecoshift" olsa duygularınız nasıl olurdu?

Adamlar iyi isim bulmuş.

ecoboost alanlar eco lafını mı seviyor :D boosta bakıp alıyor :D
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Mustafa Ecoboost powershift volvo s60 da var ondan olmasın

asıl soruya gelince bence alakası yok. çünkü ne dizel motorlar ford yapımı ne şanzımanlar fordun kendi şanzımanı
Yorum bağlantısı
Ayhan Sırtıkara
asıl soruya gelince bence alakası yok. çünkü ne dizel motorlar ford yapımı ne şanzımanlar fordun kendi şanzımanı

Her ne kadar powershift getrag ve Ford ortak yapımı olsa da ayrı bir kuruluş, motor ve şanzımanı üretenler Volvo'ya antlaşmalarında öncelik vermiş olabilirler mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1.6 dizel motor zaten psa tabanlı. powershift ise bu kadar çok ford modelinde var iken dizelde kullanmamak adına bi anlaşma olcağını sanmam. bence dizel otomatiği satmak için isteyecekleri fiyatlar fazla olacak diye yanaşmıyorlar. yada 2.0 dizelli alsın isteyen diyorlar. avrupada 2.0 dizel otomatik focus var mı bakayım bi :p

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

bingo :D 2.0 dizel otomatik hatta powershift focus avrupada var. ve 1.6 115ps düz vites ile 2.0 tdci 140 ps powershift arası fiyat farkı 3bin pound :) ki arada donamlarda değişiyor yani fiyat farkı sadece motor şanzıman için değil :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

otosan da saçma sapan donanım getirsin. bayide gördüm otomatik parklı trend c max :) ama daha gerçek hayatta otomatik park ile park edeni görmedim. ( gördüklerim genelde eşe dosta bak istese otomatik park eder diyip hava atanlar :p "bu sözden de alınan olmaz inşallah") yani kafadan bin lira gereksiz bi donanıma vermek zorunda olabilirsiniz.

orada, manuel vitesi zaten, kim alır bilemedim ama

öyle dedin de abi. yaklaşık 10-15 kombinasyon var listede. onlardan 3ü otomatik :D ha diyorsan herkes 2.0 dizel otomatikçi o zaman haklısın :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

otomatik park eden arabayı, ordan kim çıkaracak? otomatik parktan çıkarma yok mu diyen biri vardı ? :

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

otosan getirsin getirsin de dayatmadan getirsin. ben opsiyonların geniş ve tek tek alınabilir olması taraftarıyım. paket paket yapıp dayatmak gereksiz. avrupada bu konuda ford daha başarılı gibi. yani liste olarak öyle :D

bu arada konuyu dağıttım ama toplayayım :D

bu yeni kugada sesli komut sistemi yok mu? çünkü tuşunu bulamadım. satış görevlisi var dedi ama o da bulamadı. :D bluetooth varmış sony de ama focusun o caf caflı sesli konuş sistemini göremedim. ki bir sürü parçası ortak focus ile kuganın :D

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

. ki bir sürü parçası ortak focus ile kuganın :D

hormonlu C-max derim

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hormonlu C-max derim

yok toplama mondeo parçalarıda gördüm :D far anahtarı felan :D ama grand cmax üstüne kurulmuş olabilir :D bak onu atladıydım.
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Cemal Cangöner

ve 3 yıl geçmiş dizel 24 şubatta tanıtılmış. resim de mevcut:

http://www.carscoops.com/2016/02/facelifted-ford-kuga-shows-up-in.html

Mehmet Bey,

TSE belgesi de almışlar mı ? :)

Tam Türkiye için üretilmiş araç olmuş. 

Suv görünümlü (ayağımızı yerden yükseğe kaldırır) , 120 Hp (fazlasına ne gerek var - yürüsün yeter), 4X2 ( 4X4 ün ne faydası var ki), manuel vites ( Otomatikler zaten çok yakıyor veya sorunlu)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

içi de sadeleşmiş yazıyor incelemek lazım. mevcut olan biraz sadeleşmiş.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

2017 de Ülkemize gelir.

Ancak 1.5 dizel motor uğruna aracın güç ve performansından feragat edilmez. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

4x2 titanyum selective manuel olsa düşünülebilir.  benzinli...

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih Usluer

2017 de Ülkemize gelir.

Ancak 1.5 dizel motor uğruna aracın güç ve performansından feragat edilmez.

Makyajlı kasanın Eylül Ekim gibi geleceğini okumuştum (ecoboost) ama dizeli de aynı tarihte mi olur bilemedim..
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Cemal bey

Bu kugada (sizdeki felan)  motor dışındaki diğer aksamlarda sağlamlık ve arıza çıkarma durumu nasıl? ön takımlar, içerdeki havalandırma, camlar, çıtalar, kilitler, trim.. vs.. klima..

motorlarda ilk başta çok sıkıntı çıktı malum ama artık bitmiştir diye umuyoruz.

Yorum bağlantısı
Cemal Cangöner

Cemal bey

Bu kugada (sizdeki felan)  motor dışındaki diğer aksamlarda sağlamlık ve arıza çıkarma durumu nasıl? ön takımlar, içerdeki havalandırma, camlar, çıtalar, kilitler, trim.. vs.. klima..

motorlarda ilk başta çok sıkıntı çıktı malum ama artık bitmiştir diye umuyoruz.

Neredeyse 50 bin km oldu. İlk aldığım gün nasılsa şimdi de aynı.

En küçük bir sorun çıkarmadı. Normal bakımlarının haricinde araca hiç bir şey yapmadım. 

Trimlerde hiç problem yok. 

Lastikleri değiştirip Pirelli Scorpion Verde taktım - yol sesi de inanılmaz ölçüde azaldı. 

Gerçekten bu güne kadar aldığım en problemsiz araç oldu.

Motor LPG li olmasına rağmen hiç bir sorun çıkarmadı. 2013 Mayıs sonrası üretilen motorlarda hararet ve yanma problemini de halletmişler. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...