İçeriğe Yönlendir

İsveç`i Tanıyalım

Tolgay Bilge

Recommended Posts

Tolgay Bilge

Bu sabah itibariyle Kuzey Isvec :D:biggrin::D:biggrin::D

Sicaklik -9 derece

20130322082439.jpg

20130322082447.jpg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Bu sabah itibariyle Kuzey Isvec :D:biggrin::D:biggrin::D

Sicaklik -9 derece

Çim yok, gelmem :beee:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Resimler enfes olmuş.gidip görülüp gezilmesi gereken bir ülke.... :good1:

Bunu öyle bi acayip okudum ki ilk başta noluyor dedim :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Burada arabada yıkanmaz, donar yahu, ı ıhh sevmedim bu ülkeyi :)

Yorum bağlantısı
Misafir

Bunu öyle bi acayip okudum ki ilk başta noluyor dedim :D

Niyete göre düşünülebilir... :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hasan Tahsin Şipit

lazim belgen varsa en az 27000 kronla baslarsin kardesim oda 2800 euro falan eder:Dciddiyim ben ;)

EML mezunuyum. Diploma yeter mi?

Abi bende ciddiydim yahu. :( EML yani endüstri meslek lisesi diplomam var demek istemiştim. :) Birkaç gündür ciddi ciddi kafamı kurçalamaya başladı. :)

Ne yapsam ki?

Yorum bağlantısı
Nedim Akkav

Refah seviyesi yüksek bir ülke, ancak yaz dışında sürekli soğuk, ayrıca karanlık eksileri. Bizde bu sene Nisan ayında havalar ısınmadı diye herkes homurdanıyor.

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul
(düzenlendi)

Geçen yaz görme fırsatım oldu Stockholm'ü, Adalar üzerine kurulmuş nefis bir şehir. Yemyeşil, tertemiz, huzur dolu bir yer. Kaldığım süre boyunca bisiklet yolundan yürüdüğümü farketmediğim için beni uyaran bir bisiklet zilinden başka hiç korna sesi duymadım. gürültü yok. Hemen her binada bir estetik var, dört duvar pencere tamam oldu bitti bir apartman anlayışı neredeyse yok gibi. Trafikse bilgisayar oyunu gibiydi, Herkes kurallara uyuyor; yaya geçidinde yayalara yol vermeye alışmam zaman almıştı :) Birkaç foto da ben ekleyeyim. İçinde olmadığım resim pek az olduğundan - fazla reklam olmasın diye :) - anca bunları seçtim.

DSCN3699.jpg

DSCN3978.jpg

DSCN3997.jpg

DSCN4558.jpg

IMAG0009.jpg

http://zxro.com/di/VMBM/DSCN4563.jpg

ve şehrin büyük kısmı orman içinde, deniz kenarında bahçeli villacıklarda oturuyordu. Bu Ferrari perte çıkmış haliyle o bahçelerden birindeydi.

DSCN4268.jpg

tarihinde Yalçın Yurdakul tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Karani Gülistan

Her yer Allahındır ve heryerde O nun muhteşem tecellileri hudutsuz olarak devam etmektedir.Ama Türkiye coğrafyası ve Türk insanının kadir kıymet bilirliği gezip-görülüp ikamet edilecek yerlerin başında gelir.Hasıl-ı kelam ülkemiz başkadır,yarı robotlaşmış beşerin değil çok fazla olmasa da İNSAN ların yaşadığı bir yerdir..Bu bir avuç insan da hem insan olmak hakikatimizin hem de ülkemizin teminatıdır. Bunları batıyı bildiğini düşünen ve 6-7 yıl oralarda vaktini ziyan etmiş birisi olarak yazıyorum.Sürç-ü lisan eylediysek affola :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan

Paylaşım için teşekkürler.Biz burada hava soğuk diyoruz orayı görünce halime şükrettim.... :D

Yorum bağlantısı
Yalçın Yurdakul

Her yer Allahındır ve heryerde O nun muhteşem tecellileri hudutsuz olarak devam etmektedir.Ama Türkiye coğrafyası ve Türk insanının kadir kıymet bilirliği gezip-görülüp ikamet edilecek yerlerin başında gelir.Hasıl-ı kelam ülkemiz başkadır,yarı robotlaşmış beşerin değil çok fazla olmasa da İNSAN ların yaşadığı bir yerdir..Bu bir avuç insan da hem insan olmak hakikatimizin hem de ülkemizin teminatıdır. Bunları batıyı bildiğini düşünen ve 6-7 yıl oralarda vaktini ziyan etmiş birisi olarak yazıyorum.Sürç-ü lisan eylediysek affola :)

Söylediklerinizde affedilecek bir lisan yok Karani Bey! Burası hemen her konuda paylaşımların olduğu bir forum olunca biz de bir katkı yapalım dedik. Çok fazla olmasa da İNSANların yaşadığı yer diye belirttiğiniz ülkemizde yeşillik ile yaşam alanlarının birleştiği, tarihi dokusunu koruyan şehirlerin, tarafikte insana saygı gösteren insanların ... eksikliğini hissetmiyor musunuz? Adamlar yemekten, giyeceğe; camdan, demir-çeliğe, oyunlartından, eski evlerine bütün kültürlerini tanıttıkları bir kent park kurmuşlar yılda yüzbinlerce turistin hayranlığını kazanıyorlar. Buna benzer hizmetler bizde olmadığı için hayıflanıyoruz. Değerlerimizin farkındayız da onlarda da hayranlık uyandıran şeyler var yani! Nihayetinde bülbül misali "ille de vatan!" deriz tabi.

Netice olarak en iyisi biziz ama İsveç'i bir görmek lazıııııım!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...