İçeriğe Yönlendir

Ehliyetsiz Yakalanma Savcılık Süreci ..

Hüseyin Duran

Recommended Posts

Hüseyin Duran

03.03.2013 te saat 2 civarı Konya'da alkollü araç kullanmaktan ehliyetimi kaptırdım. 0,53 promil. Yaptığım bir suç. Polislere karşı ağzımı bile açmadım. Hakettiğim bi cezaydı. Herşeyde vardır bi hayır.

03.03.2013 tarihinde saat 17 civarı Ispartaya arkadaşımla dönüş yaptık. O kadar yol boyunca sürücü koltuğuna ısparta merkezde sadece 300 metre oturdum. Polisler heralde ehliyetsiz olduğumu hissetti ve beni durdurdu.yine ehliyetsiz araç kullanmaktan tutanak tuttu. imzalattı. bana hiç bi nusha vermedi. savcılık sana bunu göndericek dedi. sonra duruma göre savcılığa gidersin dedi. Savcılıkta nasıl bir süreç işler? ne kadar sürer? nasıl bi ceza alırım? ehliyetimin el konulma süresinde bi artış olur mu?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş
(düzenlendi)

Ehliyetin alınma süresi 2 yıl, savcılık sana trafik çevre eğitim dersi alman için ceza verecek, Ayrıca psikoteste tabi tutulacaksın. Psikoloğun vereceği olur ile 2 yıl sonra ehliyetini iade alabileceksin. En ufak bir alkollü yakalanmanda ehliyetine ömür boyu veda edebilirsin.

Cezanın maddi boyutunu bilmiyorum. O da ayrı bir durum tabi...

tarihinde Ahmet Kiriş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hüseyin geçmiş olsun. Ahmet abi karşılaşacağın süreci söylemiş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Karakaya

Ders almak bir erdemdir, geçmiş olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Çeralp

Geçmiş olsun, ben 24 saatte ehliyeti alınmış birine 2. ceza kesilmiyor diye birşey duymuştum. Doğruluk payı var mıdır bilmiyorum ama..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Tutak

Öncelikle geçmiş olsun.. Ehliyetsiz araç kullanma cezası adliyeden gelen ceza 600 Tl civarı , bide araç sahibine ehliyetsiz araç kullandırdığı için kesilecek olan ceza var 200 Tl toplam 800 Tl civarı bir şey ama adliyeden gelen ceza çok geç geliyor (7-8 ay sonra). Ceza makbuzlarınız size ulaştıktan sonra 15 gün içinde öderseniz %25 'ini ödemiyorsunuz diye hatırlıyorum...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun, ben 24 saatte ehliyeti alınmış birine 2. ceza kesilmiyor diye birşey duymuştum.

Çook eskidendi bu..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun, ben 24 saatte ehliyeti alınmış birine 2. ceza kesilmiyor diye birşey duymuştum. Doğruluk payı var mıdır bilmiyorum ama..

Peki ehliyeti alınmış birinin direksiyona geçmesinin cezası ne olacak peki ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Peki ehliyeti alınmış birinin direksiyona geçmesinin cezası ne olacak peki ?

Ehliyetsiz araba kullanmak + ehliyetine el konulmuş birinin ehliyetsiz araba kullanması :D

olabilir bence :D

Yorum bağlantısı
Ferdi R Arslan

İlk alkollü yakalanmada ceza 6 ay değil miydi ya??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

Ehliyetin alınma süresi 2 yıl, savcılık sana trafik çevre eğitim dersi alman için ceza verecek, Ayrıca psikoteste tabi tutulacaksın. Psikoloğun vereceği olur ile 2 yıl sonra ehliyetini iade alabileceksin. En ufak bir alkollü yakalanmanda ehliyetine ömür boyu veda edebilirsin.

Cezanın maddi boyutunu bilmiyorum. O da ayrı bir durum tabi...

Ahmet abi alkol nedeniyle ehliyetim 6 ay alıkonuldu. ama üzerine ehliyetsiz yakalandığım için bu 6 aylık süre 2 sene mi olucak.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ahmet abi alkol nedeniyle ehliyetim 6 ay alıkonuldu. ama üzerine ehliyetsiz yakalandığım için bu 6 aylık süre 2 sene mi olucak.

Aynen öyle oluyor.Bunun yanı sıra psikotetkikler giriyor galiba işin içine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

Aynen öyle oluyor.Bunun yanı sıra psikotetkikler giriyor galiba işin içine.

tamamdır abi. teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kiriş

Aynen öyle olacak, 2 yıl sonra psikolog raporu ile alabileceksin. Bu arada tekrar yakalanacak olursan artık yargılanma ve cezalandırılma sürecin başlayacak ve sabıka kaydın oluşacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Geçmiş olsun.Ben bakkala giderken bile ehliyet ruhsat taşıyan biriyim.Bir gün nasıl olduysa Sivas'tan Tokat'a giderken polis çevirdi.Bir de baktım tarihte ilk defa yanımda ehliyetim yok. :) Polis -sağolsunlar-çok anlayışlı davrandılar.Sorgulatma yapıp ehliyeti teyit ettirdiler.Biraz sohbet ettikten sonra bıraktılar.'Hocam bir dahakine dikkatli ol!Şu kadar cezası var dediler.''Her zaman eşeği sağlam kazığa bağlamak lazım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Kimse kızmamış çok şaşırdım. :D:good1:

Geçmiş olsun.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Kimse kızmamış çok şaşırdım. :D:good1:

Geçmiş olsun.

Zafer kızacak birşey yok. Arkadaş hatasının farkında. :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Zafer kızacak birşey yok. Arkadaş hatasının farkında. :)

Ben daha kötüsünü bu konu ne zaman kapatılır diye düşüyordum :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Bu konuyu görünce yazmak istedim bende...Dün akşam beyazıttan inip,kumkapıdan sahil yoluna bağlanıcakken,sağda ekip arabasını gördüm ve işaret etti bana,bende sağa çeker çekmez,araç içindeki ışıkları yaktım....kemerimde takılı aynı zamanda...memur arkadaş geldi,iyiakşamlar...ehliyet ve ruhsat alabilirmiyim dedi...tabii dedim,önce ehliyeti verdim...ruhsatı yerinden almaya çalışırken,tamam gerek yok dedi ruhsata...sonra alkol metreyi ben durun diyene kadar üflermisiniz dedi,tabiki dedim...yaklaşık 10 saniye üfledim,ehliyeti verdi iyiakşamlar,iyi yolcuklular dedi...bu arada sevgili ahmetin dediği gibi üslup çok önemli...sonuçta bu insanlarda bizim can güvenliğimiz için bu denetimleri yapıyorlar...

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal
(düzenlendi)

Hüseyin arkadaşımız kendisini haklı göstermeye çalışmamış ve hatasının farkında olduğu için hersey güllük gülüstanlık olarak gidiyor.

Geçmiş olsun :(

Düzenleme:gülüdtanlık =>gülüstanlık

tarihinde Serdal Soysal tarafından düzenlendi
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Abi senden ehliyet istemişler.. Alkolmetre üfletmişler.. Beni durduruyorlar sonra bakıyor geç diyor.. Bu başıma çok geldi çözemedim neden ?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Abi senden ehliyet istemişler.. Alkolmetre üfletmişler.. Beni durduruyorlar sonra bakıyor geç diyor.. Bu başıma çok geldi çözemedim neden ?

Masum masum bakıyor olabilirsin.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...