İçeriğe Yönlendir

Ehliyetsiz Yakalanma Savcılık Süreci ..

Hüseyin Duran

Recommended Posts

Yasir Uslan

yorum için teşekkürler.biraz içimi rahatlattınız...

abilerim ben suçumun farkındayım. güzel bi ders çıkardım. herşeyde vardır bi hayır. keşke yarın askere alsalarda 6 ay askerliğimi yapıp gelsem :)

Sen orda da nöbette uyurken yakalanırsın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Abi ne içtin sen? :D

Neden? İstiyon mu? :friends:

Tövbe tövbe...

N'oldu bebişim? :blink:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

geçmiş olsun, vesile ile hatadır insana mahsustur, önemli olan ders alabilmekte , mesleğim gereği, direksiyona geçeceksem, kolonyadan bile ürkerim, yoksa muğla da ingilizce örtmeninin, ingiliz turiste bon jour demesine benzerim maazallah

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Burçin DEVECİ

2011 in haziran ayında bende ehliyeti verdim bir çevirmede. 90 promil gibiydi balıktan dönüyorduk. ehliyeti 6 ay alıkoyuyorlar.

Ertesi sabah tekrar araba kullanmam gerekti ve aynı sizin gibi oldu ekip otosu çevirdi. Ve ehliyetsiz araç kullanmak suçundan 300 e yakın bir rakam kullanana 3oo e yakın bir rakam kullandırana ( araç sahibine ) eğer araç sizinse sadece 300 kesiliyor. Savcılık ilk yakalanma olduğu için 1 ay hapis cezası veriyor ve bunu günlük 20 tl den paraya çeviriyor. 600 tl.

Daha sonra ehliyeti almama 20 gün vardı motorsiklet ile yakalandım. bu sefer 2. olduğu için savcılık 2 ay hapis veriyor. Bunu da günlük 20 den 1200 tl ye çevirdi.

Ama alkollu olmadığınız sürece ehliyeti alma süreciniz gecikmez ancak alkollü olursanız birdaha 2 yıl alıkonur ve 3. seferde ise 5 yıl. Tabi para cezaları vs de var.2. kaptırmada ve sonrasında pisikoteknikler vs işin içine giriyor.

Şimdi size savcılıktan 600 tl ceza gelecek adli para cezası bunu da indirimli yatırabiiliyorsunuz.

Ben hiçbirini ödememiştim ve ehliyetimi de geri aldım.(para yatırılmasada ehliyetinizi geri alabiliyorsunuz 6 ay sonunda.) Benim bütün ceza vergi dairesine geçti tabi orada da faiz faiz derken geçen hafta ödedim 3760 tl olarak. :(

Siz elinizde varsa geciktirmeyin çünkü artık vergi dairesi e-haciz ile banka hesaplarınızı donduruyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Duran

2011 in haziran ayında bende ehliyeti verdim bir çevirmede. 90 promil gibiydi balıktan dönüyorduk. ehliyeti 6 ay alıkoyuyorlar.

Ertesi sabah tekrar araba kullanmam gerekti ve aynı sizin gibi oldu ekip otosu çevirdi. Ve ehliyetsiz araç kullanmak suçundan 300 e yakın bir rakam kullanana 3oo e yakın bir rakam kullandırana ( araç sahibine ) eğer araç sizinse sadece 300 kesiliyor. Savcılık ilk yakalanma olduğu için 1 ay hapis cezası veriyor ve bunu günlük 20 tl den paraya çeviriyor. 600 tl.

Daha sonra ehliyeti almama 20 gün vardı motorsiklet ile yakalandım. bu sefer 2. olduğu için savcılık 2 ay hapis veriyor. Bunu da günlük 20 den 1200 tl ye çevirdi.

Ama alkollu olmadığınız sürece ehliyeti alma süreciniz gecikmez ancak alkollü olursanız birdaha 2 yıl alıkonur ve 3. seferde ise 5 yıl. Tabi para cezaları vs de var.2. kaptırmada ve sonrasında pisikoteknikler vs işin içine giriyor.

Şimdi size savcılıktan 600 tl ceza gelecek adli para cezası bunu da indirimli yatırabiiliyorsunuz.

Ben hiçbirini ödememiştim ve ehliyetimi de geri aldım.(para yatırılmasada ehliyetinizi geri alabiliyorsunuz 6 ay sonunda.) Benim bütün ceza vergi dairesine geçti tabi orada da faiz faiz derken geçen hafta ödedim 3760 tl olarak. :(

Siz elinizde varsa geciktirmeyin çünkü artık vergi dairesi e-haciz ile banka hesaplarınızı donduruyor.

çok teşekkür ederim bilgilenirmeniz için. bu yazı baya faydalı oldu benim için.

herkese teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

5/30 mu, 10/40 mı, anca kesiyor :D

bi şişe 5/30, içine 50 gr hidrolik ve antifriz reca edeyim :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Atak

Alkollu iken ehliyet alınınca; 1. de 6 ay

2.de 2 yıl sanırım.

Diyelim ki 10 yıl önce alkolden ehliyet alındı, şimdi yakalanınca 2 yıl mı alınıyor yoksa belli bir yıldan sonra sıfırlanıp 6 ay mı alınıyor?

Yorum bağlantısı
Burçin DEVECİ

beş yıl sonra sıfırlanıyor.yani 5 yıl içerisinde 2.ye kaptırırsanız 2 yıl 3. de 5 yıl alıkonuyor.

ben mesela 2011 in haziranında birkere kaptırdım 2016 haziran a kadar alkollu yakalanırsam 2 yıl alıkonulacak. Fakat bu süre içinde hiç yakalanmayıp ta 2017 de alkollu yakalanırsam tekrar 6 ay alıkonuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...