İçeriğe Yönlendir

B Max Hakkında Herşey

Korhan Şenörer
Çözüme git Mehmet Karabacak tarafından,

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Nuri Göcen

merhaba bugün bende beyaz trend dizel b max aldım. çok güzel görünüyor yokda herkesin dikkatini çekiyor.

ben şunu sormak istiyorum arabada alarm özelliği var mı? çift kilit diye bir şey okudum kullanım klavuzunda bu var mı? bu alarm mı? bilen varsa yardım edebilirmi?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Nuri bey, B Max'iniz hayirli olsun, gule gule kazasiz, belasiz gunlerde kullanin. Benim aracim titanyum ama benim aractada alarm ve cift kilitleme yok, belki x paket donaniminda alarm ve cift kilitleme olabilir. Ama suna eminim trend ve titanyumda yok o ozellikler.

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Mehmet Karabacak

Ayrıca plus pakette 30 km'nin altındaki hızlarda (özellikle şehiriçi trafikte aracın önüne çıkan bir çoçuk yada aniden duran bir araç vb.) aracın önüne aniden çıkan cisimlere karşı sürücüden önce aracın fren yaparak yavaşlamasını yada durmasını sağlayan aktif şehiriçi güvenlik sistemi bulunuyor.

Aman hocam; hatalı bir bilgi var sanırım;

" * Otomobil dışındaki nesnelere (yaya, hayvan, motosiklet, kamyon vb.) tepki vermez. Sistemin, araç, yol ve

hava koşullarından etkilenebileceği ve algılayıcılarının engellenmesine yol açabilecek, kar, buzlanma, çamur gibi

durumlarda tepki vermeyebileceği unutulmamalıdır. Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi, sürücünün aracı trafik kurallarına

uygun bir şekilde dikkat ve özenle kullanma ve önündeki araç ile güvenli bir mesafe bırakma sorumluluğunu

hafifletmez. Aracın ve sistemin güvenli bir şekilde kullanılması her zaman araç sürücüsünün sorumluluğundadır." B-Max broşürü sayfa 7 ye bakın

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Evet, araci bana tanitan satis danismani boyle anlatmisti ama kitapcikta yukaridaki gibi yaziyor, duzeltme icin tesekkurler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Nuri Göcen

merhaba, yeni duydum fordlardaki teyp kodunu öğrenmek gerekiyormuş. sıkıntı olduğunda bunu girmenizi istiyormuş bu nasıl öğreniliyor b max te bilen va mı?

Yorum bağlantısı
Nuri Göcen

merhaba, ben araca elm 327 takmak istiyorum. b max deki 16 pin dlc aracın neresinde? bunu bluetootlu takarak tabletten tüm araç bilgilerini görmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

merhaba, ben araca elm 327 takmak istiyorum. b max deki 16 pin dlc aracın neresinde? bunu bluetootlu takarak tabletten tüm araç bilgilerini görmek istiyorum

Servis buna karşı çıkacak olsa da, sanırım servisten öğrenebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Engin Özarı

Hayırlı Olsun. Bu kayarkapı tarzı bizim Türk insanına biraz ters gelebilir. Ama dediğiniz gibi kapı altındaki kablo tasarımı hiç iyi olmamış.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hayırlı Olsun. Bu kayarkapı tarzı bizim Türk insanına biraz ters gelebilir. Ama dediğiniz gibi kapı altındaki kablo tasarımı hiç iyi olmamış.

Kayar kapı benim çok hoşuma gitti, çok kullanışlı.

Yorum bağlantısı
Nuri Göcen

merhaba, ben bu dizel b max i opette dolduruyorum. burada 2 adet dizel satılıyor biri eco biir ultra force hangisini alabiliriz?

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

merhaba, ben bu dizel b max i opette dolduruyorum. burada 2 adet dizel satılıyor biri eco biir ultra force hangisini alabiliriz?

Ben ecoforce alıyorum, sonuçta o da eurodizel, ve yakıt güvence sistemi var.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Korhan Şenörer

Merhabalar,  b max ın geri vites ışığı tek mi? şimdiden teşekkürler

Merhaba sanırım evet geri vites lambası tek, benim araçtada öyle.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Korhan Şenörer

Geri vites lambasının tek olması hoşuma gitmiyor, 15 bin bakımı geldi, servise gittiğimde mümkünse diğer lambayı da takmalarını isteyeceğim (tabiki öyle bir imkan varsa), bakalım sonucu buradan paylaşırım.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Servise 15 bin bakımının yaklaşık ne kadar tuttuğunu sordum, malum 15 bin bakımı geldi hatta geçiyor, 330-350 civarı dediler. Sizce nasıl bir fiyat, neleri değiştiriyorlar bildiklerimizin dışında ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Servise 15 bin bakımının yaklaşık ne kadar tuttuğunu sordum, malum 15 bin bakımı geldi hatta geçiyor, 330-350 civarı dediler. Sizce nasıl bir fiyat, neleri değiştiriyorlar bildiklerimizin dışında ?

Standart rakam. Normal. 30bin'i bekleyin rakam için :fiuw:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bekleyip göreceğiz :)

Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

ben

15.000 bakımını yaptırdım Aksaray Ford Gelişim Oto da 325 Tl verdim hava fılıtresı mazot fılıtresı yağ değişimi yapılıyor

Yorum bağlantısı
Fırat Çelik

Arkadaşlar merhaba;

2012 model B Max 1.5 dizel aracım var. Şu an 10.000 km'de. 15.000 km'de standart bakımını yaptıracağım. Yetkili bir servisten 485 TL fiyat verdiler. Bana biraz yüksek geldi. Daha önce bu işlemi yaptıran arkadaşlar fikir verebilirler mi?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Misafir

Sanırım aracınızı garantisi devam ediyor. Yani yetkili serviste bu bakımı yaptırmanız zorunlu. Eğer bu fiyat size fazla geldi ise başka bir yetkili servisten fiyat alın ve karşılaştırın. Aracınızın garantisi bittiğinde ise İzmir için tek adres Ustaeller...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/220995-ustaeller-ford-servisi/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248943-ustaeller-%C3%B6zel-ford-servisi/

Yorum bağlantısı
Misafir

Sanırım aracınızı garantisi devam ediyor. Yani yetkili serviste bu bakımı yaptırmanız zorunlu. Eğer bu fiyat size fazla geldi ise başka bir yetkili servisten fiyat alın ve karşılaştırın. Aracınızın garantisi bittiğinde ise İzmir için tek adres Ustaeller...

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/220995-ustaeller-ford-servisi/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/248943-ustaeller-%C3%B6zel-ford-servisi/

Yetkili serviste yaptırmanız zorunlu derken? Yani garanti devam ederken illaki yetkili serviste mi bakım yaptırılması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Fırat Çelik

Evet aracım garanti dahilinde. Bu yüzden garantiden çıkmaması için yetkili servise gitmem gerekiyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...