İçeriğe Yönlendir

B Max Hakkında Herşey

Korhan Şenörer
Çözüme git Mehmet Karabacak tarafından,

Recommended Posts

Misafir

Bildiğim kadarı ile evet. Sanırım bu olay sadece otomobil değil herşey için geçerli.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Konunuzu birleştirdim. Burada da fiyatları görebilirsiniz.

Dip not: Faturalı orjinal ürünlerle istediğiniz yerde bakımınızı yaptırabilirsiniz. Garantiniz bozulmaz.

Yorum bağlantısı
Fırat Çelik

Az önce Ustaeller'den birisiyle görüştüm. 15.000 bakımı için 300 TL'yi bulmaz dedi. Ama araç garanti kapsamında olduğu için yetkili serviste yaptırmam gerekiyormuş. Ne güzel değil mi? :(

Yorum bağlantısı
Misafir

Dip not: Faturalı orjinal ürünlerle istediğiniz yerde bakımınızı yaptırabilirsiniz. Garantiniz bozulmaz.

Demek ki sadece Naylon lar içinmiş   :p  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Az önce Ustaeller'den birisiyle görüştüm. 15.000 bakımı için 300 TL'yi bulmaz dedi. Ama araç garanti kapsamında olduğu için yetkili serviste yaptırmam gerekiyormuş. Ne güzel değil mi? :(

Sabri usta ile görüşüp benim bir önceki yazdığımı bi söyler misiniz?

Demek ki sadece Naylon lar içinmiş   :p  :biggrin:

Naylonlarda böyle bir durum yok. ÇAğlar abi hep söyler dışarıda orjinal ürünle Ford kabul ediyor diye.

Yorum bağlantısı
Birol Yılmazer
(düzenlendi)

beni bugün  BMAX.i aldığım bayiden aradılar. 1,5 ay önce aracımı almıştım. Su ve yağ kontrolü yapılması için gelmeniz gerekiyor dediler. yarın sabah gelirim dedim. merakımdan soruyorum , Sıfır araç alan herkes bayiler tarafından aranıyor mu bu şekilde ? bir de bu kontrolün ücreti var mı diye sormadım hiç ? ücretsiz diye düşünüyorum inşallah öyledir. :D

tarihinde Birol Yılmazer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Arkadaşlar merhaba;

2012 model B Max 1.5 dizel aracım var. Şu an 10.000 km'de. 15.000 km'de standart bakımını yaptıracağım. Yetkili bir servisten 485 TL fiyat verdiler. Bana biraz yüksek geldi. Daha önce bu işlemi yaptıran arkadaşlar fikir verebilirler mi?

Teşekkürler...

15 bin bakımı için bugün aracımı servise bıraktım, akşam alacağım. 315 tl ye anlaştık. ... 485 tl çok fazla,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

15 bin bakımı için bugün aracımı servise bıraktım, akşam alacağım. 315 tl ye anlaştık. ... 485 tl çok fazla,

Aracımı akşam teslim aldım, bakıma girmeden önce gerek yağın yıpranması gerekse hava filtresinin iyice dolmasından mıdır nedir yakıt tüketiminde çok değil ama kendini hissettiren bir artış vardı son zamanlarda. Bakım sonrası anlık tüketime göre sanki yakıt tüketiminde bariz bir düşüş var, yağ ve filtreler değişince araç kendine geldi yaa.  :)

beni bugün  BMAX.i aldığım bayiden aradılar. 1,5 ay önce aracımı almıştım. Su ve yağ kontrolü yapılması için gelmeniz gerekiyor dediler. yarın sabah gelirim dedim. merakımdan soruyorum , Sıfır araç alan herkes bayiler tarafından aranıyor mu bu şekilde ? bir de bu kontrolün ücreti var mı diye sormadım hiç ? ücretsiz diye düşünüyorum inşallah öyledir. :D

Bende böyle birşey olmamıştı, ilk kez duyuyorum böyle birşeyi,,

Yorum bağlantısı
Birol Yılmazer

bugün servise gittim . yağ ve su kontrollerini yaptılar. aynı zamanda artık fordun bu şekilde yeni  bir uygulaması olduğunu ilk 1000 km ya da 2 ay ücretsiz kontrol için sıfır araç sahiplerinin aranarak servise çağırıldığını söylediler. herhangi bir sorun yok denildi ve arabayıda yıkayıp teslim ettiler .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fırat Çelik

Korhan merhaba;

Hangi serviste bu bakımı yaptırdığını iletebilir misin ve hangi parçalar değişti?

Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Korhan merhaba;

Hangi serviste bu bakımı yaptırdığını iletebilir misin ve hangi parçalar değişti?

Teşekkürler...

Merhaba Fırat;

Aydın Zafer Ford Plazada yaptırdım 15 bin bakımını, değişen parçalar, hava filtresi, yağ filtresi , 3,5 lt. motor yağı, tapa, keçe vs yazıyordu faturada. ayrıntılı istersen fatura arabada bakarım tekrar. İşçilik olarak 70 tl yazıyordu sanırım, aracı lifte alıp diğer kontrolleri falan yapmışlardır sanıyorum. Sonuçta garantili bakım yapıyorlar.  Zafer Ford Plaza 0 256 219 40 00'dan ulaşabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Çelik

Korhan tesekkurler. Mumkunse faturayi taratip firatcelik@gmail.com adresine mail atabilir misin? Aradaki fiyat farki cok yuksek cunku. Bir yanlislik olmali. 485 tl nerede, 315 tl nerede. Gelip Aydin'da yaptirayim bari bakimi. Hem seni de gormus olurum... ;)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Korhan tesekkurler. Mumkunse faturayi taratip firatcelik@gmail.com adresine mail atabilir misin? Aradaki fiyat farki cok yuksek cunku. Bir yanlislik olmali. 485 tl nerede, 315 tl nerede. Gelip Aydin'da yaptirayim bari bakimi. Hem seni de gormus olurum... ;)

Fırat; Şuan görevdeyim, aydında değilim, dönmem 8 günü bulacak, faturada arabada o yüzden taratma pek mümkün değil, görüşmek çok güzel olurdu ama inşallah bir dahaki sefere, eğer ayın 27 sinden sonra gelecek olursan beklerim. Zafer plazadan telefonla randevu ve bilgi alabilirsin.

Yorum bağlantısı
Alper ERGÜN

2 aydır Bmax kullanıyorum. aracım Bmax titanium plus paket 1.5 tdci

araç hakkında izlenimlerim;

1. araç iç genişliği ve konforu güzel benim gibi 2 coçuklu aile için ideal bagaj biraz ufakta olsa çocuklar çok küçük değilse( bebek arabası vb gibi aksesuarları devamlı taşımak zorunda değilseniz) yeterli sayılır.

Bagaj 2 bölmeli ama alt bölmeyi bağaja dahil etmek için aradaki kontraplağı çıkartmak gerekiyor. istepne artık her arabada standart olan bisiklet tekeri misali stepne 

2. aracın yol tutuşu güzel süspansiyonlar yeterli sertlikte, torpido ve ön gögüsten gelen sesler B segment bir araçta beklenen kadar 

3. benim aracımın motoru 1.5 tdci ekonomik bir motor, açıkcası performans bekleyen biri için aracın hızlanması, çekişi tam bir fiyasko ama ekonomi arayan biri için 3.8 lt/100km değerlere kadar düşebilen tüketim değerleri çok güzel .sözün kısası performans arayanlar 1.5 tdci motorlu bmax almasın.

4. yana kayarak açılan arka kapılar ilk önce bana saçma bir fikir gibi gelmişti.özellikle reklamda aracın içinden geçerek havuza atlayan yüzücü fikri çok saçmaydı.( kim arabasının içinden geçerek havuza girmek ister.bu size araba kullanırken ne avantaj sağlar?) fakat 2 çocuklu ,çoçuklarından biri çocuk koltuğu kullanan benim ailem için sırf bu özellik aracı seçmek için etken olabilir. şöyleki; özellikle otoparklarda çocukların araca girip çıkması çok rahat, yandaki arabalara çarpmadan paltonuzla yandaki aracın tozunu almadan çocuğunuzu çok rahat şekilde koltuğuna oturtabiliyorsunuz.( çocuk koltuğu kullanan babalar anneler ne demek istediğimi anladılar sanırım..) koltukların yatıp kalkması ile 5 basamaklı merdiveni Bmax te taşıdım. bu daha önce kullandığım C sınıfı bir sedanda olanaksızdı.

5. benim aracımda olan radyo ve ses sistemi çok güzel , ford sync sistemi telefon bağlantısı çok başarılı. araç kullanırken telefonla görüşmenin gayet gerekli bir şey olduğuna kanaat getirdim.hatta başka arac kullanırken eksikliğini hissediyorum.

6. 15000 ve 30000 de iki kez servise gittim. fiyatlar makül, pek parça değişmiyor.

7. araçta arka park kamerası var ve bence çok gerekli zira arka görüş açısı çok az.lastik basınç kontrolü, yokuş kalkış desteği vb pek çok teknolojik özellik olan araçta sadece 2 hava yastığı olması en büyük ayıbı. Güvenlik paketi diye bir paket olmaz güvenlik standart olur veya olmaz.

8. kısacası ne isteğini bilen standart çocuklu aileler için Bmax sınıfında bir tercih olabilir.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Alper bey merhaba. Sizin aracınız plus paket değil, x paket, çünkü arka görüş kamerası x pakette var, benim arcım plus paket, plus pakette ise 7 hava yastığı var, geri görüş kamerası yok.

Yorum bağlantısı
Alper ERGÜN

merhaba yanlış olmuş plus diye aklımda kalmıştı. x paket. geri görüş kamerasız kullanmak zor olmuyor mu? geri görüş alanı bana çok az geliyor. kamerayı kullanmaya alışana dek birkaç kez arka tamponu çizdirdim. :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

merhaba yanlış olmuş plus diye aklımda kalmıştı. x paket. geri görüş kamerasız kullanmak zor olmuyor mu? geri görüş alanı bana çok az geliyor. kamerayı kullanmaya alışana dek birkaç kez arka tamponu çizdirdim. :)

Mesafe göstergeli park sensörü olduğu için zorlanmıyorum. Test aracı kameralıydı, güzel bir özellik.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Korhan Şenörer

Son zamanlarda sol arka kapıdan kasislerden geçerken yada kaldırıma çıkarken veya inerken rahatsız edici derecede bir ses gelmeye başladı. Hani C Max veya B maxlerde daha çok duyulan kaldırıma inip çıkarken duyulan kasadan gelen esneme sesi gibi. Ses kapının arka tarafındaki kilit veya sürgü bölümünden geliyor sanırım. Önceleri sol arka amortisör veya alt takımdan geliyor sandım ama arkadaşımın tamirhanesinde alt takımı kontrol ettiğimizde bir sorun göremedik. Zaten zaman içinde de sesin kapıdan geldiğine emin oldum, Yarın servise gitmeyi düşünüyorum, bakalım nasıl bir çözüm bulacaklar. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Dün aracımı servise götürüp şikayetimi söyledim, test sürüşü sonunda kapıdan gelen sesi tespit ettiler hatta sol şöför kapısının iç tarafından da bir tıkırtı duyduk. Kapıların ayarlanması gerektiğini ve yağlanacağını sol kapı döşemesinin sökülmesi gerektiğini söylediler. Bende ne gerekiyorsa yapın dedim. Öğlen aracı bıraktım, akşam aracımın işlemlerinin bittiğini teslime hazır olduğunu söylediler, kilit bölümlerinin özel bir yağ ile yağlandığını kapıların ayarlandığını sol ön döşemenin sökülerek izolasyon yapıldığını söylediler. Özellikle arka kapıların sürgülü olması nedeniyle normal kapılara göre daha kısa sürede ayarlanması gerektiğini de öğrendim. Araçta daha önce şikayet ettiğim seslerin büyük çoğunluğu kesildi, umarım kısa süre sonra tekrar duymam (Fitillere silikon sprey sıkılması ve bir hafta sonra seslerin tekrar başlaması gibi...) Ayrıca kapılar kapanırken ilk günkü gibi daha tok bir kapanma sesi gelmeye başladı. Bu arada aracı nasıl yıkıyorlar bilmiyorum ama dışarıda hiçbir yıkamacıda yıkandığında böyle güzel ve ilk günkü gibi olmuyor. Aracım teslim aldığımda gözüme ilk günkü gibi geldi birden. :) Sonuç olarak garantiden sorunum çözüldü.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Çelik

Korhan valla ben böyle şey görmedim. Sana yemin ediyorum, eğer 50.000 TL'lik bir arabadan bu kadar abuk subuk ses geleceğini bilseydim, bu arabayı almazdım. Dandik diye burun kıvırdığımız Fiat'ın Doblo'sundan bile bu kadar ses gelmiyor. Ben uzun süre Renault grubu kullandım. Hatta son aracım bile Dacia Sandero'ydu. Dacia'dan bile bu kadar ses gelmiyordu. Çok büyük beklentilerle B-Max'i aldım. Dış görünümünden ve donanımından da çok memnunum ama bu abuk subuk sesleri beni çok sinir ediyor. Bu yüzden B-Max'i kimseye önermeyeceğim ve muhtemelen de aracımı satacağım. Yazık...

Yorum bağlantısı
Levent Doğruyol

Servise 15 bin bakımının yaklaşık ne kadar tuttuğunu sordum, malum 15 bin bakımı geldi hatta geçiyor, 330-350 civarı dediler. Sizce nasıl bir fiyat, neleri değiştiriyorlar bildiklerimizin dışında ?

15.000 Bakımını Kasım Ayında 345 TL ye yaptırdım

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...