İçeriğe Yönlendir

Hararet Göstergesi

Eray Mutlu

Recommended Posts

Niyazi Ramazanoğlu

Aracımda dijital hararet göstergesi bulunuyor.

Fikrimce, 2013 Mart sonrası araçlarda eklenmiş olabilir. Çünkü, MyKey (hız limiti belirleyebilme, emniyet kemeri takmadan müzik sisteminin çalışmasını engelleyebilme gibi kontroller) özelliği de, 1 Mart itibariyle standart hale getirilmiş.

digital dediğiniz dış ortam ısısı olmasın?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Niyazi Ramazanoğlu

bugün servisteydim.Bu araçlarda henüz Hararet Göstergesi yok.

Yorum bağlantısı
Misafir

Yeni araçların çoğunda bu gösterge yok. Hatta Accent Era larla başladı bu furya ilk sanırım. Bende ilk etapta maliyeti düşürme amaçlı olduğunu düşünmüştüm ama öyle değilmiş. Öncelikle yol bilgisayar ekranlarının büyümesi ile belli kalıplarda olan gösterge panelinde yer açmakmış ilk maç, daha sonra 2000 yılından sonraki araçlarda sağlıklı devirdaim olması sebebi ile neredeyse hiç oynamayan (yıllarca) bir gösterge gereksiz olduğuna karar verilmiş. Görsellik ufak bir etken olsa da bunu arttırma çalışması için konulmamış bazı modellerde. (çalıştığımız otomotiv firmalarının ARGE mühendislerinden alıntılar) Hararet saati olmayan araçların tümünde uyarı ışığı mevcut. Araç motoru ısınana kadar mavi yanan, sonra sönen, 90 dereceyi geçmeye başladığındada uyarı vererek kırmızı yanan bir ışık tümünde var.

Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Hararet göstergesı Mart 2013 tarıhınden sonra uretılen B-Max larda var daha oncesınde yok maalesef

B max e 2013 modellerde hararet gostergesi var.ayni fiestalardaki gibi.bugun yeni aldi bi arkadasim onda gordum.acaba bizimkilere de eklenebiliyormu yazilimla

Maalesef Yazılımla Eklenmıyor

Motorun ısındıgını  anlık yakıt tuket ekranından anlıyorum nasılmı motor soğukken 0,9 ila 0,4 arasında gösterıyor rolantıdeyken 0,2 gösterdıg zaman motor normal sıcaklıgına ulaştıgını anlıyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hararet göstergesı Mart 2013 tarıhınden sonra uretılen B-Max larda var daha oncesınde yok maalesef

Maalesef Yazılımla Eklenmıyor

Motorun ısındıgını  anlık yakıt tuket ekranından anlıyorum nasılmı motor soğukken 0,9 ila 0,4 arasında gösterıyor rolantıdeyken 0,2 gösterdıg zaman motor normal sıcaklıgına ulaştıgını anlıyorum

Evet, rolantide 0.2 olduğunda normal sıcaklığa ulaşmış oluyor, yazın fan devreye girdiğinde 0.2 den 0.7'ye çıktığını gördüm.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...