İçeriğe Yönlendir

Araç Sürücü Ve Yolcu Ayak Kısmına Su Girmesi

Okan İmecik

Recommended Posts

• 2 hafta sonra...
Misafir

ya Fırat kardeşimizin söylediği gibi aracın altında su alacak bir durum oluşmuş olabilir.

yada kapınızın su tahliye kısmından araç içine sızıyor olabilir ki benim sağ ön kapıda yaşadığım gibi cam sıyırma fitili sebep olabilir.

kapı ve fitil işi için şöyle yapabilirsiniz, aracı yıkatır yıkatmaz su dolan taraftaki kapıyı açın ve bakın oradaki eşikten içeriye doğru akan damlayan birşeyler varmı..

Benim de torpido arkasından su geliyordu sağ ön kısma.geçen hafta polen filtresini söktüm,bir güzel silikonlayarak kutusunu yerine geri oturttum ancak yine de alıyordu.birkaç denemeyle suyun çamurluk arkasından geldiğini tespit ettim ve kaportacıma götürüp gösterdim.çamurluk sökülecek,bakılacak,başka gelebilecek yer yok.kalorifer hortumu değil,ön cam su gideri değil,polen filtresi değil.bakalım ne olacak ne çıkacak.

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Benim de torpido arkasından su geliyordu sağ ön kısma.geçen hafta polen filtresini söktüm,bir güzel silikonlayarak kutusunu yerine geri oturttum ancak yine de alıyordu.birkaç denemeyle suyun çamurluk arkasından geldiğini tespit ettim ve kaportacıma götürüp gösterdim.çamurluk sökülecek,bakılacak,başka gelebilecek yer yok.kalorifer hortumu değil,ön cam su gideri değil,polen filtresi değil.bakalım ne olacak ne çıkacak.

Umarım kaportalık bir iş değildir...Merakla bekliyorum sonucu.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

çamurluğun bağlantı noktalarından bir yerden su aldığını düşünüyor ustam.Bugün müsait olursam gideceğim,çamurluğu söküp bakacaklar.büyük ihtimalle sağdan arabama vurduklarında bir yerde bir çatlak vb. bir şeyler oldu veya bir vida deliği boş kaldı oradan sızıyor.çünkü kaza öncesi sorun yoktu.Bugün verebilirsem yarın alacağım,sonucu paylaşacağım.

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Aracımı aldım.Yaptığım kaza sonucunda sol taraf kaporta altı kaplama plastiklerde çatlama olmuş. sağolsun ustalarım gerekli işlemleri yapmış ve şuan damla su gelmiyor :)

Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Aracımı aldım.Yaptığım kaza sonucunda sol taraf kaporta altı kaplama plastiklerde çatlama olmuş. sağolsun ustalarım gerekli işlemleri yapmış ve şuan damla su gelmiyor :)

Sevindim çözülmesine geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Okan İmecik

işlem yapılan yer görünüyor mu bir fotograf alabilirmiyiz benim sorun hala çözülmedi.bu aralar yagmur yokta allahtan kuru.

Yorum bağlantısı
Misafir

Malesef resim yok,çalıştığım için ustam gelip aldı bitirince geri aldım.araçta sunroof var mı sizde?eğer varsa sunroof tahliyelerinde sıkıntı olabilir,onlar içeriye alıyor olabilir.Suyun tam olarak nereden içeriye sızdığını anlamak gerekir öncelikle.aracın içine oturun ve birisi de dışardan önce sadece kapı fitillerinin oraya su döksün bolca ve yavaş yavaş,siz de araç içinden inceleyin,belki görünür bir yerdedir.

Bu şekilde göremiyorsanız eğer, kapı eşiklerindeki plastik parça kaplamayı sökün ve bir de öyle bakın.zaten birkaç tane vida tutuyor.sadece kapı fitillerine döktüğünüz su içeri geçmemişse bu sefer sadece sunroof üzerine dökün ve bu sefer de öyle deneyin.ben bu şekilde deneye deneye çözebilmiştim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Memet Şahin34

aman kaedeşim hala çok geç değilse mutlaka arabanın kalorifer radyatörüne baktır. benimde aynen bahsettiğin gibi ayak kısımlarında ıslanmalar olmuştu ve bir gün motorun tüm suyu boşaldı ve motor yandı. 2 ay süren işlerden sonra toplam 8000 tlye tekrardan arabamı topladım ama ben de dagıldım. :)

bilgine.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
ferhat görükmez

işlem yapılan yer görünüyor mu bir fotograf alabilirmiyiz benim sorun hala çözülmedi.bu aralar yagmur yokta allahtan kuru.

okan kardeşim aynı sorun bendede oluştu bende polen filtresi sanmıştım bende temizlemiştim ancak su alan yeri nerde bulduğumu anlatınca hayret edeceksin dikiz aynalarının bağlantı cıvatalarından alıyor ve kapının düşemöesinin altından ayaklarını koyduğun yere iniyor ben 15 günde ancak bulabildim ve aynaları söküp altlarını silikonlayara cıvara deliklerine kadar silikon sıktım taktım ve sorundan kurtuldum eğer okursan yazdıklarımı ve başına gelen arkadaşlar olursa konrol etsinler

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Aynı sorunu yaşıyorum lakin ben sebebini biliyorum. Polen filtresini değiştirdiğimde, filtre haznesini ve çevresini komple söküp temizlemiştim. Tekrar taktığımda tam yerine oturması kolay olmamıştı. Ordan su giriyor şimdi. Yağmur yağdığında ve arabayı yıkadığımda oluyor. filtre haznesinin üzerine oturan düz bir parç var galiba o bende yok. Parça bir nevi oluk görevi görüyor. Olmadığı için içeri su giriyor. Uygun olduğum bir zamanda halledeceğim.

Yorum bağlantısı
ferhat görükmez

hasen kardeşim bakın bende temizledim polen filtresini ancak polen filtresinin ordan su alma sebeblerinden en büyüğü mondeolar gibi ön sileceklerin ordakilerde sorun şu oluyor sileceklerin ordaki plastik panjuru söktügünde cama yapışan bölümü var ordaki lastik biçimli yeri sertelmiş oluyor ve camın olduğu yerden sızdırıyor eğer panjuru söküp takarken cama gelen kısma ince bir şekilde silikon cekipte geri baglantı yaparsanız su sızıntısından kurtulursunuz çünkü polen filtresi aracın sagında hava alış mazgel delikleri solunda denerseniz sonuc alırsınız

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Fatih Orbay Sönmez
(düzenlendi)

Su alma problemi bende de var tam olarak şoför ve yolcu taraflarinda ön direklerin oradan aliyor. Tabandaki plastik parcayi söküp haliyi kaldirinca yukardan asagiya sizinti gorunuyor. Şoför tarafında sigorta panelinin sağindan. Sol tarahta ayni.

Yagmur suyu kanallari acik dunyanin suyunu doktum 1 damla bile girmedi. Ama yagmur yaginca her iki tarafta göl oluyor. Yardim bekliyorum acil.

tarihinde Fatih Orbay Sönmez tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasen Kara

hasen kardeşim bakın bende temizledim polen filtresini ancak polen filtresinin ordan su alma sebeblerinden en büyüğü mondeolar gibi ön sileceklerin ordakilerde sorun şu oluyor sileceklerin ordaki plastik panjuru söktügünde cama yapışan bölümü var ordaki lastik biçimli yeri sertelmiş oluyor ve camın olduğu yerden sızdırıyor eğer panjuru söküp takarken cama gelen kısma ince bir şekilde silikon cekipte geri baglantı yaparsanız su sızıntısından kurtulursunuz çünkü polen filtresi aracın sagında hava alış mazgel delikleri solunda denerseniz sonuc alırsınız

Abi benim sorun, polen filtresini değiştirmeden önce yoktu. Damla su girmezdi. O yüzden problem polen filtre hazesinden kaynaklanıyor. Cam ile ızgara arasında açıklık var evet ama ordan akan su kanallardan dışarı atılıyor. Su dökerek denedim. Havalar biraz düzelsin de silikon deneyeceğim. Ama cam tarafına silikon sıkmayı düşünmüyorum. Arabamın bir saygınlığı var sonuçta o ne öle silikon felan :D

Yorum bağlantısı
ferhat görükmez

kusura bakma ama kardeş sızdırdığı sürecede senin arabanın hiç bir saygınlığı kalmıyor varsa başka çaren yapacaksın o zaman

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Haydar Güzel

ön koltukların ayak kısmına su girmesi antenden kaynaklı yıkama makinası anteni yerinden oynatıyor ve o su ta ön tarafa düşüyor isterseniz antenin altında vida kapağı var onu sökün yağmurlarda görürsünüz sızdırmayı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...