İçeriğe Yönlendir

Mondeo 3 - Şarj Dinamosu Sorunu

Misafir

Recommended Posts

Ertan Çabuk

1. Marş dinamosu veya aküden olabilir

2. Kumanda problemi olduğunu düşünüyorum

Amperi araç çalışırken mi okudunuz . Eğer araç çalışıyorsa düşük ve yine akü ve şarj dinamosu olabilir. Ancak şarj düştüğünde arıza işaretini de yakması lazım diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapı geç açılıp kitlenmesi hariç diğerleri emme manifold klapesi problemi de olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Alptuğ Güler
On Saturday, March 13, 2010 at 16:25, Evren İskent yazdı:

Aracın voltaj dengesi 14,2v civarında. Bugün dinamonun içinden 30.-tl'lik parça değişti. Ancak sorun şu ki, araca gaz verildiğinde stabil olan voltaj dengesi 14,5v civarına çıkıp 14.2v'a iniyor. GAz sürekli verilse de 14.2v'de sabitleniyor. Bir iki deneme yanılma yöntemi ile ön göğüs içindeki tesisata bakmak lazım dediler. Sorunun büyütülecek tarafı olmadığını söyleyince bizim ustalar, tesisata baktırmadım. Gösterge ışıklarındaki gözkırpmayı ise hava kararmadığı için test edemedim ancak, bu voltaj yükselmesi nedeni ile torpido ışığının gücü kısa bir süra artıp, normale dönüyor.

Saygılarımla.

Yaklaşık 1 hafta bu sorunla uğraştım.. Sağolsun Murat Birinci üstadta bulunan fazla dinamosu taktırdım ölçtü ustalar akuden okunan değer rolantide 13.4, elektrikçi kaçak var mı diye direk de ölçtü ama değerler aynı..Bu dinamo az şarj ediyor dendi viateon marka sıfır dinamo aldım taktırdım ölçülen değer rolantide 13.6 tüm elektrik aksamları( koltuk ısıtma,klima,ön arka cam rezistansı ve tüm farlar açıldı)okunan değer 11.9 gaz verince 13.6 ya çıkıyor..Sonuç 2 dinamo değişimi sonrasında sıfır dinamonun konjektorunun bozuk dinamik takılıp tekrar ölçüm yapılması sonrası ustalar bile vasgecti demek ki 13.6 normal bunda dendi..Şimdi 14 leri siz yazınca başımdan geçenleri aktarmak istedim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Pınar
(düzenlendi)
On 10 Nisan 2016 at 22:33, Murat Birinci yazdı:

Bı arada elimde çıkma şarj dinamosu var. İhtiyacı olana uygun fiyattan verebilirim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Murat bey parça duruyormu?

Edit: Son mesajı yeni gördüm, göndermişsiniz.

tarihinde Mehmet Pınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Birinci
Murat bey parça duruyormu?
Edit: Son mesajı yeni gördüm, göndermişsiniz.

Göndermedim. Duruyor.
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
35 dakika önce, Murat Birinci yazdı:

Göndermedim. Duruyor.

Orjinal dinamo mu?Deneme şansım olur mu?

Yorum bağlantısı
Murat Birinci

Olur. Kargolarım. Denersiniz işinize yararsa ücretini konuşuruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar
28 dakika önce, Murat Birinci yazdı:

Olur. Kargolarım. Denersiniz işinize yararsa ücretini konuşuruz.

Tamam adres yollarım özelden

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Serdar Kazancı2006

şarj dinamosu ürün kodları

Benzinli için 1S7T 10300 CF VİSTEON

Dizel için 1S7T 10300 BE VİSTEON

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Servet Işık

Merhaba Arkadaşlar, Benim aracım 2004 model benzinli mondeo, Aracımda hafif vuruntulu çalışma yani teklemeler vardı, kaç kere ateşleme sistemi değiştirdiysem hiç bir şey fark etmedi, hava kaçak kontrolleri yapıdı yine değişen bir şey olmadı, son zamanlardada hiç gaz vermeden 1 ci viteste kendi halinde akıp gitmesi gerekirken, kerkinmeler başladı, bu arada tüm lambalarda pır pır ediyordu, oto elektrikciye gidiyorum şarj dinamosunu ölçüyor biçiyor problem yok diyor. kendim bir durum fark ettim, ön cam ve arka cam resistanslarını çalıştırdığımda lambalar normale döner gibi oluyor az sönükleşiyor ama pır pır etmesi neredeyse kesiliyor işin ilginç yanı kerkinmede kayboluyordu, bu durumdayken tekrar oto elektrikciye gittim tüm elektrik sistemlerini çalıştırıp (ROLANTİDE) ölçümler yapıldı, tüm sistemler çalışırken şarj voltajı 12 volta kadar düşüyor, tüm elektrik sistemleri kapatıldığında şarj 14 volt üzerine çıkıyor. oto elektrikci böyle olması normal çünkü yüke biniyor şarj dinamon dedi. Kendi mesleğim makina elektirik elektroniği. internet üzerinde yapmış olduğum araştırmalar sonucunda mondeo şarj dinamosu diye satılan şarj dinamolarının farklı amperlerde olduğunu fark ettim. Dizel olanlara 90 amper yetiyor, zaten orjinalide 90 amper, dizel ile benzinlinin şarj dinamoları görünüş olarak neredeyse bire bir aynı ve yerlerinede oluyor, LAKİNNN BENZİNLİ MONDEO KESİN ŞART OLARAK 124 AMPER şarj DİNAMOSUNA İHTİYAÇ DUYUYOR. Hal böyle olunca ANKARADA YILDIZ SANAYİ stesinde çıkmacılardan orjinal benzinli araca uyumlu 1S7T 10300 CF VİSTEON bu kadlu 124 AMPER şarj dinamosu aldım, kendi imkanlarımla tüm bakımlarını yaptım ve aracıma taktım. Mutlu sona ulaştım. tekleme sorunlarım, kerkinme sorunum, lamba pırpır sorunum voltaj bayılması, hepsi ortadan kalktı. Benzinlinin olmazsa olmazı 1S7T 10300 CF VİSTEON bu kadlu 124 AMPER şarj DİNAMOSU. İNŞALLAH FAYDALI BİR PAYLAŞIM OLUR.

• Beğen 5
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...