İçeriğe Yönlendir

Vw Grubu Bütün Dsg Şanzımanlı Araçları Geri Çağırıyor

Ahmet Dinçer

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Geç bile kaldılar..

Dik bayırda arabasını parkedemeyip, bagajında yağ bidonu ile geziyor vatandaş :)

Yakında TR'de başlarlar inşallah

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kızılkor

Heyecana gerek yok Türkiye ile ilgili bir haber yok ;) Bidon taşımaya devam...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Benim arkadaşımda 1-2 yaşında dsg şanzumanlı bir palio vardı.Bir gün merak edip şanzumanın fiyatını araştırmış.16.000 tl olduğunu söylemişti.Sonra aracı 18.500 e satmıştı.Bu olay 2010 da oldu.

Palio'larda DSG yokki? Speedgear var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Heheh, daha çooooooooook beklersiniz, bırak geri çağırmayı, garanti süresi bile değişmeyecek, uyuyan, hakkını aramayan bir toplum olduk, baksanıza herşey laçka, milletin olan bitenden haberi yok, kimsede tık yok, son günlerdeki olaylara bakmak bile yeter, neyse... 3. sınıf millet olmayı kabul ettiğimiz sürece siz daha çok beklersiniz, belki bizde de olur ama biz sırada kesinlikle en sondayız.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben speedgear'ın dsg veya cvt şanzumanın fiat versiyonu olduğunu sanıyorum.Ya da öyle duymuştum.Tam hatırlamıyorum.Ama fiat'ın başlı başına özgün bir şanzuman icad edemeyeceğine neredeyse eminim :)

Manuelden başka araç sevmediğim için.Otomatik ve türevleri şanzumanları hiç incelemem,takip etmem.Benim için 3 harfli şanzumanlardır hepsi :)

Siz fiatın icad ettiklerini yeniden gözden geçirin isterseniz :)

Yorum bağlantısı
Misafir

amcaoglu nun var 1.4 tsi passat, 2011 model dsg, geçen ay şanzımandan ses gelmeye başlamışdı, doguş a gitti, 2005 den 2011 e kadar üretilen dsg lerin kavramasında sorun oluşabiliyor demişler, 15 gün bekledi istanbul dan parça gelecekmiş, :) sonuç olarak kavrama degişdi, şimdide kalkışlarda bir vuruntu var, ilk kalkışda oluyor bende hissettim, benim 17 yıllık klasik şanzıman ımda bile yok sarsıntı. :biggrin: maşallah deyin. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

icatlar kaliteli olmadıktan sonra ..... :)

Yanıldığın kısım ne biliyor musun Ali abi?

Fiat orta sınıf üretir. Üst sınıfa da Alfa Romeo ve Lancia ile girer. Spor araba grubu da dersen Ferrari ile koşar. Sen orta sınıf için ürettiği paliodan herşeyi beklersen yanılırsın. Zaten yanılıyorsun da.

Senin kalitesiz dediğin fiat motorlarını dünya devleri kullanıyor. Gerçi sana göre tek dünya devi tesla :)

Sanırım bir de Türkiye'ye gelen ilk abs li araç ve dijital göstergeli araç ünvanı da fiat a ait (tempra)

90 yılının arabası olan tempra 0,37 hava direnci ile hala birincidir. Fiat o kadar da dandik bir marka değil malesef.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben zaten fiat orta sınıf için konuşuyorum, üst sınıf bir sürü süper marka var, Ford unda acaip arabaları var, konu bizim ülkede satılan fiat arabalar, alayı hikaye, ben bunu diyorum zaten :)

Alfa romeo da bana göre tırt, çabuk dökülen zayıf arabalar, ferro başka birşey, fiat demek bile hakaret gibi olur ferroya :)

Motora gelirsek, birtek multijet var, ucuz, elbette birsürü marka kullanacak, basit arabalar bizimkiler, buna uygunda motor kullanıyorlar zaten.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Ben zaten fiat orta sınıf için konuşuyorum, üst sınıf bir sürü süper marka var, Ford unda acaip arabaları var, konu bizim ülkede satılan fiat arabalar, alayı hikaye, ben bunu diyorum zaten :)

Alfa romeo da bana göre tırt, çabuk dökülen zayıf arabalar, ferro başka birşey, fiat demek bile hakaret gibi olur ferroya :)

Motora gelirsek, birtek multijet var, ucuz, elbette birsürü marka kullanacak, basit arabalar bizimkiler, buna uygunda motor kullanıyorlar zaten.

Ali abi konuyu dağıtmamak adına cevap yazmıyorum.

Siyah kısıma ayrı güldüm :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi konuyu dağıtmamak adına cevap yazmıyorum.

Siyah kısıma ayrı güldüm :)

Ok. yalnız hiç gülme, Alfa zayıf-sorunlu-güçlü ve çabuk dökülen bir markadır, bu da onu Tırt yapmaya yeter, şimdi gülebilirsin :)

Ferro kısmına istersen gül, ferro ya fiat demek bile hakaret, tamamen başka bir olay ferro. :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Dsg'li bir araç almak, el bombasının pimini çekmek gibi.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Ok. yalnız hiç gülme, Alfa zayıf-sorunlu-güçlü ve çabuk dökülen bir markadır, bu da onu Tırt yapmaya yeter, şimdi gülebilirsin :)

Ferro kısmına istersen gül, ferro ya fiat demek bile hakaret, tamamen başka bir olay ferro. :)

Yine güldürdün beni Ali abi. Ha desen Alfa alma parçası çok pahalı arıza yaparsa yanarsın. Tamam derim. 156 t spark 2004 model 160.000 kilometre kullandık. Sadece ben değil ben 15000 kullanmışımdır. Bir kez beyin arızası verdi ve 3800 tl ye değiştirildi. Başka bir arızası olmadı. Kronik sorunu varyatör sesidir o da ilk çalıştırmada yapar. İkinci elde değer kaybeder o da adı çıktığı için. Alfa romeo bambaşka bir arabadır. Parçalarının tümünde de (Fiat- Alfa romeo- Lancia) yazar.

ÇAbuk dağılır deme sakın. Ön kapı sapından (o incecik krom olan) arabayı sallarsın birşey olmaz. İstersen dene.

:)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yine güldürdün beni Ali abi. Ha desen Alfa alma parçası çok pahalı arıza yaparsa yanarsın. Tamam derim. 156 t spark 2004 model 160.000 kilometre kullandık. Sadece ben değil ben 15000 kullanmışımdır. Bir kez beyin arızası verdi ve 3800 tl ye değiştirildi. Başka bir arızası olmadı. Kronik sorunu varyatör sesidir o da ilk çalıştırmada yapar. İkinci elde değer kaybeder o da adı çıktığı için. Alfa romeo bambaşka bir arabadır. Parçalarının tümünde de (Fiat- Alfa romeo- Lancia) yazar.

ÇAbuk dağılır deme sakın. Ön kapı sapından (o incecik krom olan) arabayı sallarsın birşey olmaz. İstersen dene.

:)

Hadi getir deneyelim, hadi :)

Benim gördüğümse sorunlu araba olduğu, tipi vs. süper, ama aması var ne yazıkki...

Neyse konuya dönelim, esas tırt vw muş, baksana mekatronikten bir türlü kurtulamadılar. :)

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

...

Sanırım bir de Türkiye'ye gelen ilk abs li araç ve dijital göstergeli araç ünvanı da fiat a ait (tempra)

ilk abs li araç değildir,ama digital gösterge sanırım ilktir.

bende de vardı 93 sxa tempra.akşamları doyum olmazdı o gösterge tablosuna.gaza basınca power ışığı yanardı,ayağını gazdan çekerdin.

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim gördüğümse sorunlu araba olduğu, tipi vs. süper, ama aması var ne yazıkki...

Neyse konuya dönelim, esas tırt vw muş, baksana mekatronikten bir türlü kurtulamadılar. :)

Ali abi son bişey daha yazayım o zayıf dediğin Alfanın kapı içi çelik barlarını bi gör gözlerin manto düğmesi gibi açılır :biggrin:

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

İlk absli araç 96 tempra değilmi?Değilse hangisi?Almancı mercedes vs lerden bahsetmiyorum.Türkiyede bayiden alınan araç olarak.

yerli üretim demek istediniz sanırım,o konuda bilgim yok

Yorum bağlantısı
Misafir

vw candır abi ya. Harbiden başka dünya. Yiğidi öldür hakkını yeme hatta yime :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Her elektronik eşyada, her araçta olduğu gibi şans meselesi.. Kimisi ilk anlarda sorun çıkarmış, kimisi 100bin kilometre devirmiş.. Hepsi arızalanmıyor, maşallah bizdekinde sorun yok henüz.. Vites geçişleri memnun edici ama..

Şans işini küçük ihtimallerdir, dsg arıza oranı ve arıza durumunda açtığı masrafa bakılırsa bu ihtimali göze almamak gerekir. Tabi ki hepsi arızalanmıyor. Kuru kavrama dedikleri arızalanıyor. Ya da mekatronik arızası veriyor. Şanzıman arızasında ise tutar 18-20 bin lira olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Bu arada tempra'nın hava sürtünme oranını ben 0,28 diye hatırlıyorum ama emin de değilim.Bir kontrol edin isterseniz.

Yanlış yazmış olabilirim. El işte göz burada olunca :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi son bişey daha yazayım o zayıf dediğin Alfanın kapı içi çelik barlarını bi gör gözlerin manto düğmesi gibi açılır :biggrin:

Gerisi zayıftır, kapıları abartmışlardır, zaten açma koluda göz boyamak için sağlamdır :)

Vw güzel arabadır, dsg süper hisli güzel bir şanzımandır, ama sonuçta mekatronik gibi berbat bir kusuru olduğundan alınmayacaklar listemde ve tırt kategorisinde ne yazıkki, manuel şanzımanda candır bu arada, ben hep uzun yol kullandığımdan oto yada manuel olması bana birşey kazandırmıyor zaten.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...