İçeriğe Yönlendir

Laptop Sıcaklığı

Nuri Alemdar

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Semih 3-5 yıl önceki termal macun işlevselliğini kaybedeceğini düşünüyorum. Ben söktüğümde macun çok kötü olmuştu .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Abicim macun, akışkan özelliğini kaybetsede ısı iletimine devam ediyor. Elimizde bir asus var, galiba 7 yıllık. Ürün ilk alındığı yıl ile aynı ısıda çalışıyor :).

Ekleme: Ve de Nuri kardeşim için söylüyorum macun sihirli bir dokunuş değil.. Mesir macunu ile aynı klasifikasyona sahip. Makine bozuksa işe yaramaz. Kurtarmaz laptopu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Tamircilerde falan hava var ya hani motora tutuyorlar.Sökmeyle uğraşamam derseniz o tip bir hava tutun.Ama saç kurutma makinesi falan tam olarak işinizi görmeyebilir.Büyük ihtimalle fanınız performanslı çalışmıyor.Kendine gelebilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ben size çözümünü söyleyeyim. Benim toshibamdada aynı problem vardı. Süpürgenin ucunu fan ızgarasına dayayın gezdirin sonra kendisine gelir eğer tıkanıksa. Ben böyle çözmüştüm sorunu. Toz dolmuştu içi. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Ben arada elektrikli sürügeyle alıyorum fanını.

Güçlü bir makine olmasının faydası Evde dyson var onunla yapıyorum o bile ciddi fark yaratıyor.

Benimde açıp bakmam lazım fakat.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Yazdıklarımı okumadınız mı? bazı sorularda yönelttim, yardımcı olmaya çalıştım ve termal macuna gerek olmadığını söyledim,hala internette araştırdığınızı yazıyorsunuz. Üretim bandında sürülen macunların ,piyasadaki macunlardan çok daha kaliteli olduğunu biliyormuydunuz?. Orjinalini silip sizin dışardan aldığınızı sürmek pek bir mantıksız olacaktır.. Eğer yine okumadan veya cevap vermeden geçecekseniz söyleyin boşuna yardımcı olmaya çalışmayalım genç kardeşim.

Mehmet abicim, bir benzinlikte basınçlı hava tutmak çok verimli olur. Mesela ben 45psi'a getiriyorum ve lastik logosu ile boş boş hava basmasını sağlıyorum. Ters taraftan havayı tutup tüm tozların sistemi terk etmesini sağlıyorum. Ama bunu yaparken en önemli yer, fanı bir çubuk,bir tel ile sıkıştırmak. Hava basarken fan çılgınlar gibi dönmemeli.

Tabiki okudum abi yazdıklarınızı görev yöneticisinin resmini sizin için koydum.,Vidalar gerçekten çok kötü 1 tanesi yalama yaptı galiba dün boşa dönüyor :)

Bugün Mert abinin gösterdiği gibi klavyeyi falan sökeceğim bakalım faydası olucakmı

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Kardeşim bence sorunun yazılımsal. Bir format at, yeniden Win7 veya değişiklik yapıp Win8 kur. Çünkü hiç bir tıkanıklık, hiç bir macunsuzluk masa üstünde uygulamalar kapalı iken 100C 'ye ulaştırmaz. Yerinde olsam format atar öyle bakarım duruma. Hala sıcaksa donanıma yönelirim. Yazılım dediğin 1 saatte yenilenip test edilir. Ama donanım riskli bir çalışma :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

Laptobun klavyesini çıkarttım yerinden videodaki gibi açtığımda baya bir kirliydi süpürge ile temizledim ve yerine taktım şuan 70 civarında baya bir düşüş oldu.Eskiden anca 10 dk oynadığım oyunda sıcaklık 100 e gelip kapanıyordu , şimdi yarım saattir açık ve sıcaklık 80 civarında oynayıp duruyor.En azından kapanmıyor ama yinede yüksek galiba :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

AMD için oyun ve ağır uygulamada 80C sıcaklık demek 6Antarcticawildlife.jpg

Kısacası eline sağlık, sorunun çözülmüş, çok kirliymiş hakikatten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

O zaman çok iyi ,keşke daha önce yapsaydım laptobun her yeri soyuk kaldı :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Laptopların işlemcileri yüksek ısıl çalışmalara göre tasarlanır. Isıl koruma modunu kapatıp, 150 derece ısıda çalışmasını denemiştim, intel'in. Yüksek perfonmans gereken işlemlerde 70-80 derecel görülebilir. Normaldir.

Termal macunların, sürekli yüksek perfonmanslı işlemler yapılan tüm pc'lerde 3-4 senede bir yenilenmesi yerinde olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Nuri Alemdar

Bugün artık  dayanamayıp Laptopu bilgisayarcıya götürdüm.Keşke daha önceden gösterseydim ısınma tamamen ortadan kayboldu :)  30 tl ye ısınma sorunu ile ilgili bişeler yapmış naptını  söyledi ama aklımda değil :biggrin: 20 tlyede Format attı tamamen sorunum çözüldü :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

casper bu konuda tamamen önde bakır soğutmayla işini güzelcene halediyor.fan sesi bile sessiz :)

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar
(düzenlendi)

Şuan fanda tık ses yok sanki dizel araçtan benzinli araca geçmiş gibi :biggrin:

tarihinde Nuri Alemdar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Benim casper çok bağırıyor fanı calisinca. Normal mi, netbooka mi alismisim acaba?

Yorum bağlantısı
Nuri Alemdar

20tl ye format ha? Piyasayi olduruyor :)

Daha da  pazarlık yapmaya çalıştım ama adam yanaşmadı :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Benim casper çok bağırıyor fanı calisinca. Normal mi, netbooka mi alismisim acaba?

Fanını hava kanallarını temizletirsen rahatlayacaktır.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Fanını hava kanallarını temizletirsen rahatlayacaktır.

Süpürgeye çektirdim abi ama değişmedi. 

Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

benim amd turion toshibam yazın 80 derecenin altına düşmezdi yanardı resmen ama 3 yıl sorunsuz kullandım :) A300 kasaydı şuanki dizüstülerle kıyaslayasak bile tasarım harikasıydı hala özlüyorum

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
(düzenlendi)

Hep ibm/lenovo laptop kullandım/kullanıyorum.

Ne ısındığını hissediyorum ne de fan sesi duyuyorum.

Günde ortalama 14 saat çalışıyor.

Fan çalışmasını ancak yanan sigara ucunu hava çıkış kanalına tutunca anlayabiliyorum.

tarihinde Nihat Palolu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

20tl ye format ha? Piyasayi olduruyor :)

Şirketlerle çalışmak güzel, gel bir de alt serbest piyasada çalış, bak neler oluyor neler. 10 liraya bile atan var :(

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

20tl ye format ha? Piyasayi olduruyor 

Formatı atan, eğer güneyi-kuzeyi layıkı ile yüklüyorsa hella olsun :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...