İçeriğe Yönlendir

Kasko İçin 1 Nisan Beklenmeli mi?

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)

Maalesef hala kasko yaptıramadım bazı özel nedenler sebebiyle. Ancak artık yaptırmalıyım. Ama kafamda soru işareti mevcut 1 nisandan sonra yeni düzenlemeye göre mi yaptırmalıyım yoksa şimdiden yaptırırsam daha mı iyi olur?

Ne gibi artıları eksileri olabilir?

tarihinde Zafer Ayvacı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Arabayı ne zaman aldın?.. tescil tarihi tam olarak ne ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Hatırladığım kadarıyla 3 ayı geçti.Kasımın ortalarıydı.Yanlış mıyım hemşerim?

Yorum bağlantısı
Misafir

Hatırladığım kadarıyla 3 ayı geçti.Kasımın ortalarıydı.Yanlış mıyım hemşerim?

Vallahi helal hemşehrim :bravo:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Kasko fiyatınız yüksek çıkacak malesef, bu konuda acı tecrübem var :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Şimdi ruhsata baktım Emmi noter işi 15/11/2012 ama tescili 23/11/2012 de yaptırmışım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Maalesef.3 ayı geçtiğinde fiyat bayağı bir yükselecek.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Kasko fiyatınız yüksek çıkacak malesef, bu konuda acı tecrübem var :biggrin:

15 gün önce bir teklif aldım, Personel kasgosu olduğu için 824 liraydı galiba :)

3 ay olayı nedir? :unsure2:

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

15 gün önce bir teklif aldım, Personel kasgosu olduğu için 824 liraydı galiba :)

Eğer öyle ise bedava.

Yorum bağlantısı
Misafir

Emre beklemene gerek yok. Sen kendince teminatlarını belirlediysen, şimdide yaptırsan, 1 nisanda da yaptırsan fark olmaz. Tek fark araç değeri hususu olacak o da uygulama başlamadığı için şimdikine göre daha mı sağlıklı olacak bilemiyoruz. Bunun yanında araç trafikteyse kasko ertelenecek bir poliçe değildir. Allah korusun her an beklenmedik bir durum oluşabilir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Sigorta şirketleri şöyle bir soru sorabiliyor.Neden alındığında yapılmadı da şimdi kasko yaptırılıyor?Acaba bir kaza filan mı oldu?diyerek yüksek fiyat çıkartabiliyorlar.

Yorum bağlantısı
Misafir

Emre beklemene gerek yok. Sen kendince teminatlarını belirlediysen, şimdide yaptırsan, 1 nisanda da yaptırsan fark olmaz. Tek fark araç değeri hususu olacak o da uygulama başlamadığı için şimdikine göre daha mı sağlıklı olacak bilemiyoruz. Bunun yanında araç trafikteyse kasko ertelenecek bir poliçe değildir. Allah korusun her an beklenmedik bir durum oluşabilir.

Saygılarımla.

Haklısın abi biliyorum ancak arabayı aldığımdan beri ancak nefes alabildim maddi anlamda. Riski göze aldım maalesef. O da sadece ayda bir 150 km yol yaptığım ve bunun dışında neredeyse aracı hiç kullanmadığım için. Ancak yaz yaklaşıyor ve en az 6000 km beni bekliyor. Zaten 2004 Corsada bile aslında kasgosuz gezmedim ama buna böyle oldu maalesef :(

O zaman ben yarın yaptırayım hemen.

Sigorta şirketleri şöyle bir soru sorabiliyor.Neden alındığında yapılmadı da şimdi kasko yaptırılıyor?Acaba bir kaza filan mı oldu?diyerek yüksek fiyat çıkartabiliyorlar.

Anladım hemşehrim, umarım öyle bir şey olmaz. Bakalım yarın hemen yaptırayım.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

3 ay olayı nedir? :unsure2:

Yunus Emre hocam ben çekik gözlülerin şirketinden özel indirimle 784 tl 'ye yaptırdım. Size o fiyatı verenler de sanırım dediğim şirket. Ben online fiyat aldığımda 913 çıkmıştı. Yüzyüze görüştüğüm arkadaşım özel indirim uyguluyorum falan diyerek benim poliçeyi bu rakama çıkardı. Emmimiz, yöneticimiz sigorta-kasko işlemlerinde pek müdahil olmuyor mu acaba :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Yunus Emre hocam ben çekik gözlülerin şirketinden özel indirimle 784 tl 'ye yaptırdım. Size o fiyatı verenler de sanırım dediğim şirket. Ben online fiyat aldığımda 913 çıkmıştı. Yüzyüze görüştüğüm arkadaşım özel indirim uyguluyorum falan diyerek benim poliçeyi bu rakama çıkardı. Emmimiz, yöneticimiz sigorta-kasko işlemlerinde pek müdahil olmuyor mu acaba :biggrin:

Abi ben bağlı olduğum sendikanın anlaşmasından dolayı bir fiyat alayım dedim :)

Ergo : 4450

Koç Allianz : 3350

2900 falan diye giderken en uygun Halk sigorta çıktı 1490 TL. Bu fiyatlar güya %30 indirimli imiş. Bu arada herhangi bir kazam, pert kaydım falan yok.

Abim halbank personeli olduğu için 1. dereceden akrabasına personel kasgosu yaptırabiliyor. Bu da halk ağzında Full dediğimiz :) kasko ve %50 indirimli oluyor. Yılbaşından önce 784 lira çıkmıştı. 15 gün önce bir fiyat daha aldım 819 lira( az önce baktım teklife) Ama bunda benim %30 hasarsızlık indirimim mevcut Corsadan kalma.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şimdi ruhsata baktım Emmi noter işi 15/11/2012 ama tescili 23/11/2012 de yaptırmışım.

Hocam 1000 liranın altında bulduğun her fiyatı kabul et... Çünkü sigorta şirketlerinin % 80'inin gözünde, uzak durulması gereken bir müşterisin artık..

Abim halbank personeli olduğu için 1. dereceden akrabasına personel kasgosu yaptırabiliyor. Bu da halk ağzında Full dediğimiz :) kasko ve %50 indirimli oluyor. Yılbaşından önce 784 lira çıkmıştı. 15 gün önce bir fiyat daha aldım 819 lira( az önce baktım teklife) Ama bunda benim %30 hasarsızlık indirimim mevcut Corsadan kalma.

Corsadan indirimin varsa durum değişir...

Corsanın poliçesini tam ne zaman iptal ettirdin... Bunda da 6 ay süre var..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Abi ben bağlı olduğum sendikanın anlaşmasından dolayı bir fiyat alayım dedim :)

Ergo : 4450

Koç Allianz : 3350

2900 falan diye giderken en uygun Halk sigorta çıktı 1490 TL. Bu fiyatlar güya %30 indirimli imiş. Bu arada herhangi bir kazam, pert kaydım falan yok.

Fiyat tekliflerini yüz yüze almakta fayda var. Online tekliflerle yüz yüze teklifler arasında 100 lira oynuyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Hocam 1000 liranın altında bulduğun her fiyatı kabul et... Çünkü sigorta şirketlerinin % 80'inin gözünde, uzak durulması gereken bir müşterisin artık..

Corsadan indirimin varsa durum değişir...

Corsanın poliçesini tam ne zaman iptal ettirdin... Bunda da 6 ay süre var..

Arabayı almadan 15 gün önce yani daha 6 ay olmadı Emmi. Durum değişir derken uzak durulması gereken müşteri değil miyim yani :) Eğer hala öyleysem bu %80'e Halksigorta dahil mi acep?

Fiyat tekliflerini yüz yüze almakta fayda var. Online tekliflerle yüz yüze teklifler arasında 100 lira oynuyor.

Benim olayda çok fark edeceğini sanmıyorum hocam. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Halk sigortayı bilmem..

Corsanın iptalinden itibaren 6 ay süre ile kabul edilebilir bir müşterisin.. :)

Bu süreyi sakın kaçırma..

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Halk sigortayı bilmem..

Corsanın iptalinden itibaren 6 ay süre ile kabul edilebilir bir müşterisin.. :)

Bu süreyi sakın kaçırma..

Daha kaçırır mıyım Emmi yarın çöküyorum sigorta temsilcisinin başına :crazy:

Çok teşekkür ederim herkese. :flowers:

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Corsadan gelen indirimi söylemeyi unutma.. zira yazdığın fiyatlarda bir gariplik var gibi..

Yorum bağlantısı
Misafir

Corsadan gelen indirimi söylemeyi unutma.. zira yazdığın fiyatlarda bir gariplik var gibi..

Yüksek çıkan fiyatlarda %30 hasarsızlığı söylemedim Emmi. %30 sendikaya indirim varmış o fiyatlar.

Yılbaşından önce arabayı aldığımda Halksigortasından personel kasgosu fiyatı almıştım 784 liraydı, hatta Mondeoya kasko diye bir başlık açmıştım orada yazmıştım. Yılbaşında Enflasyon farkı geliyor galiba. Bu yüzden %30 hasarsızlığı söylerek tekrar aldığım 15 gün önceki fiyat 819 lira.

Ben biraz karışık yazdım galiba önceki iletilerimde. :blush:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Niye ki.Kaçırdığımız bir durum mu var ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ilk üç ay içinde kasko yaptırmalıydı.. ancak eski indirimi varmış.. son anda yırttı.. :)

Yorum bağlantısı
Misafir

ilk üç ay içinde kasko yaptırmalıydı.. ancak eski indirimi varmış.. son anda yırttı.. :)

:dance3: :dance3:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...