İçeriğe Yönlendir

Hırsızlık Ve Öğretmen

Recep Mura

Recommended Posts

Guest Feti Ercan

Bahsettiğimiz arkadaşı iç yüzünü daha yeni öğrenmiş olduk çok yakın samimi hatta onu ondan daha çok düşünen (!) biri olarak tanıdık eve gelip giderdi hatta birçok kez kardeşimin tuhafına gitmiş ama dedim ya öyle tatlı dilli konuşuyor ki insanın aklına bile gelmez eve geliyormuş ya kontörüm bitti nişanlımı arayacağım senin telefonla arayabilir miyim senden başkasının telefonunu kullanmama izin vermiyor gibi kardeşimin odasına giriyor sanırım o sırada kardeşimin kartını alıyor ve evden çıkıyor bir müddet sonra yine geliyor ya işte acil bir durum oldu yeniden aramam lazım diye odaya giriyor ve kartı geri koyuyor çünkü çok defa bu şekilde aniden gidip gelmiş hep arkadaşları da şaşırmışlar...Şifreyi de sanırım bir ara bankamatikten para çekerken vb. görmüş olmalı çok rahat bir insan...

Atm kartı kesinlikle bilgi dahilinde verilmiş değil tamamen hırsızlık...Hatta çok kişiden de çalmış ancak bu olay patlak verince öğrendik hepsini onlar bizim elimizde delil yok ispatlayamadık en azından senin elinde var demişler ya şu an çaresiz bekliyoruz banka görüntülerin tamamını göndermedi gönderdiği kısım çok azı...

Birkaç kere kardeşim çantasından da para çalınmış bu arkadaşı öğrencilerden şüpheleniyorum benim de başıma geldi felan demiş ama şimdi hepsinin sebebi ortaya çıkrı ama delil yok tabii...

banka o görüntüleri size vermez savcılık yazı ile talep eder onlar öyle verir. Sizin görüntü ile işiniz olmayacak kolluk kuvvetleri halledecek o işi. Bunlar hayat dersi ben de kantinci askere güvendim 2 bin tl yemiş ben ödedim cepten olur böyle şeyler hayatta :) pozitif bakmak lazım...

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Tüm şikayet ve taleplerinizi yazılı yapın, e bunu bir avukata danışarak belgendirin,

Alttan al diyen memur sıkıysa bunu yazılı olarak size bildirsin,

Tüm bunları dilekçe halinde savcıya iletin,

Devlete soru sorulmaz dilekçe verilir, yazılı olarak ceap alınır, kapıdan sorarsanız tabiki böyle bir cevap alırsınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

allah başa vermesin böyleleri yüzünden insan bela alıyo başına sonrada adam dövdü diyolar adam olanı niye dövelim, çok geçmiş olsun abi ,:(

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Benim tavsiyemi niye sildiniz gençler?

şahsın mesleğini değiştirmişsin, ondandır :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Oğuz

maaş yatıyorsa, memur iseniz, matikten anında kredi gibi bir üst limit para verebiliyordur, fena faiz işletir ammma :s

Limit 1000 TL fazlası için 1 tl alıyor fazla değil Bakiyeden kesiyor

Şu an öğrendim de İNG 5 tl alıyormuş

Yorum bağlantısı
Gökhan Efiloğlu

Anlamadığım nokta; parayı bankamatikten mi çekiyor? Bankamatikten çekiyorsa kartı nasıl edinmiş? Eğer ki kartı kardeşiniz vermişse, yapacak pek bir şey yok.

Anlatımınıza bakarak, işin içinde banka personeli de olabilir veya küçük yer olduğu için rica ile de yapılmış olabilir.

Siz Milli Eğitimle karakolla falan niye cebelleşiyorsunuz ki? Sizin işiniz savcılıkla. Savcılığa gidip durumunuzu detaylıca anlatan dilekçenizi vereceksiniz. Kardeşinizin ve şikayetçi olduğunuz şahsın el yazısı ve imza örneklerinin alınıp, bankada yapılan işlemlerde verilen belgelerle kıyaslanması lazım. Bankadaki evraklarda bulunan yazı ve imzalar kardeşinize ait değilse, banka size zararınızı ödemek zorunda. O dakikadan sonra top bankanın kucağındadır.

Şimdi gördüm. kart çalınmış.

Yukarıda yazdığım gibi yapın. ;)

haklısın abi bide karakola gideceğine direk savcılığa gitse işlemleri daha sağlam olur kanısındayım...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yalnız, arkadaşın cep telefonu ile odaya kapnmak, fena halde nitelikli dolandırıcılığa girer, karşıddaki şahsın ilk vukuatı olduğunu sanmıyorum bence başkalarına da yaptıı, tayin gelince de vınlayacak :s

Yorum bağlantısı
Recep Mura
tüm dökümlerini alsın hesaba ait, tek tek kontrol etsin, velevki şubeden de destek var? hesabına çok bakmayanı bilen biri ? neden olmasın?

Kesinlikle biz bundan şüpheleniyoruz ve bankanında bilerek kendini zor durumda bırakmamak için bazı görüntüleri vermek istemiyor olabilirler çünkü Eylül ayından görüntü gelipte sonraki ayların görüntülerinin olmaması ve rastgele siliniyor denmesi bana hiç mantıklı gelmiyor. dökümü almış şüphelendiklerini işaretlemiş bankadan görüntüler istenmiş ancak yarısı gelmiş gerisi yok silindi diyorlarmış...Kardeşim sonradan söyledi içeride çok samimi olduğu biri var diye hatta bana bir ara bankada işim var deyince direkt ona götürmüş yardımcı olmuş o sıra demek o aralarda şifre vb. almış olabilirler...

Yorum bağlantısı
Gökhan Yığman

Geçmiş olsun.. Bahsettiğinize göre inşallah bu "yüz kızartıcı suç" ispatlanır ve gereken ceza kesilir,inşallah giden para geri döner. :rtfm:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ayrıca valilik yada milli eğitim gibi alakasız kurumların kapısını neden çalıyorsunuz, direk savcılığa gidiniz,

Tayin falan ne alaka, siz mağdursunuz ve ortada bir suçlu var,

Ver savcıya o düşünsün.

Yorum bağlantısı
Recep Mura
Tüm şikayet ve taleplerinizi yazılı yapın, e bunu bir avukata danışarak belgendirin, Alttan al diyen memur sıkıysa bunu yazılı olarak size bildirsin, Tüm bunları dilekçe halinde savcıya iletin, Devlete soru sorulmaz dilekçe verilir, yazılı olarak ceap alınır, kapıdan sorarsanız tabiki böyle bir cevap alırsınız.

Kardeşim durumu öğrenir öğrenmez hemen polise şikayetçi oldu polisle bankaya gidip o anda görüntüleri izlediler kardeşim şikayetçi oldu ama neredeyse 1 aya yakın zaman oldu en ufak bir gelişme inceleme soruşturma vb. yok karşı taraf da artık o kadar rahat davranıyormuş ki birşey olmayacağını anlamış savcılıkta müfettişlerin olduğunu bu yüzden hala şikayetin işleme konmadığını berlitmişler yarın yine gidip savcıyla görüşecek kardeşim...Mem'e de kardeşim dilekçeyle aynı okulda çalışmak istemediğini belirtmiş ama sonuç yok nasılsa 3 ay kaldı idare edin...

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan
(düzenlendi)

Kesinlikle biz bundan şüpheleniyoruz ve bankanında bilerek kendini zor durumda bırakmamak için bazı görüntüleri vermek istemiyor olabilirler çünkü Eylül ayından görüntü gelipte sonraki ayların görüntülerinin olmaması ve rastgele siliniyor denmesi bana hiç mantıklı gelmiyor. dökümü almış şüphelendiklerini işaretlemiş bankadan görüntüler istenmiş ancak yarısı gelmiş gerisi yok silindi diyorlarmış...Kardeşim sonradan söyledi içeride çok samimi olduğu biri var diye hatta bana bir ara bankada işim var deyince direkt ona götürmüş yardımcı olmuş o sıra demek o aralarda şifre vb. almış olabilirler...

Siz hiç karışmayacaktınız. Adamları uyandırmayacaktınız.. Direk savcıya gidecektiniz. Onlar gidip şu şu tarih arasındaki kamera kayıtlarını almamız lazım diyeceklerdi hiç bir oynama yapmaya fırsat olmadan alınacaktı. Şimdi içeriden ortak var ise delilde karartılabilir. yanlış yapmışsınız. Ama benim ilk mesajımdaki tavsiyemi göz ardı etmeyin derim. Belki savcılığa bile gerek kalmaz. Adama parayı getirirsen şikayetimi geri çekeceğim dersiniz. Parayı kurtarırsınız belki. oyunu kuralına göre oynamak lazım...

tarihinde Feti Ercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Recep Mura
Yalnız, arkadaşın cep telefonu ile odaya kapnmak, fena halde nitelikli dolandırıcılığa girer, karşıddaki şahsın ilk vukuatı olduğunu sanmıyorum bence başkalarına da yaptıı, tayin gelince de vınlayacak :s

Aynen öyle Çağlar Bey, inanın bu olay patlak verince komşular bile gelip anneme demişler biz biliyorduk ama söyleyemedik size diye annem de kızmış böyle birşey söylenmez mi diye kardeşimin arkadaşları da bizim de çok paramız eşyalarımız kayboldu ondan şüphelendik ama ispatlayamadık seninde aranın iyi olduğunu görünce bir şey diyemedik hatta nasıl senin gibi biriyle arkadaş oldu diye de çok şaşırdık herhalde seninle günahlarını temizliyor diye düşündük demişler ama iş işten geçtikten sonra gelen sözler herkes eteklerindekini döktü ama şuan bir faydası yok umarım dava açılır duruşma olursa şahitlik ederler inş.

Hatta yer değişikliği isteğine de kaymakam herkes duymuş kimse istemiyor ben ne yapayım demiş hiç bir okul gelsin istemiyormuş gerçi kaymakam istese rahatlıkla halleder ama o da amir olarak pek ortaya çıksın istemiyor sanırım...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Valla içimden Alper'in mesajını açmak geliyor. :D

O derece biriymiş yani :D

Yorum bağlantısı
Halis Parlak

maaş yatıyorsa, memur iseniz, matikten anında kredi gibi bir üst limit para verebiliyordur, fena faiz işletir ammma :s

Ziraat Bankası %3 ile veriyor.Kendimden biliyorum :) MEM ve şube arasında yapılan protokole değişebiliyor.

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Bahsettiğimiz arkadaşı iç yüzünü daha yeni öğrenmiş olduk çok yakın samimi hatta onu ondan daha çok düşünen (!) biri olarak tanıdık eve gelip giderdi hatta birçok kez kardeşimin tuhafına gitmiş ama dedim ya öyle tatlı dilli konuşuyor ki insanın aklına bile gelmez eve geliyormuş ya kontörüm bitti nişanlımı arayacağım senin telefonla arayabilir miyim senden başkasının telefonunu kullanmama izin vermiyor gibi kardeşimin odasına giriyor sanırım o sırada kardeşimin kartını alıyor ve evden çıkıyor bir müddet sonra yine geliyor ya işte acil bir durum oldu yeniden aramam lazım diye odaya giriyor ve kartı geri koyuyor çünkü çok defa bu şekilde aniden gidip gelmiş hep arkadaşları da şaşırmışlar...Şifreyi de sanırım bir ara bankamatikten para çekerken vb. görmüş olmalı çok rahat bir insan...

Atm kartı kesinlikle bilgi dahilinde verilmiş değil tamamen hırsızlık...Hatta çok kişiden de çalmış ancak bu olay patlak verince öğrendik hepsini onlar bizim elimizde delil yok ispatlayamadık en azından senin elinde var demişler ya şu an çaresiz bekliyoruz banka görüntülerin tamamını göndermedi gönderdiği kısım çok azı...

Birkaç kere kardeşim çantasından da para çalınmış bu arkadaşı öğrencilerden şüpheleniyorum benim de başıma geldi felan demiş ama şimdi hepsinin sebebi ortaya çıkrı ama delil yok tabii...

çok kötü ya bunu nasıl bilebiliriz ki. okudukça şok oluyor insan böyle kansızlara

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Kardeşim durumu öğrenir öğrenmez hemen polise şikayetçi oldu polisle bankaya gidip o anda görüntüleri izlediler kardeşim şikayetçi oldu ama neredeyse 1 aya yakın zaman oldu en ufak bir gelişme inceleme soruşturma vb. yok karşı taraf da artık o kadar rahat davranıyormuş ki birşey olmayacağını anlamış savcılıkta müfettişlerin olduğunu bu yüzden hala şikayetin işleme konmadığını berlitmişler yarın yine gidip savcıyla görüşecek kardeşim...Mem'e de kardeşim dilekçeyle aynı okulda çalışmak istemediğini belirtmiş ama sonuç yok nasılsa 3 ay kaldı idare edin...

Abi kardeşiniz bir hata yapmış bunun vebalini ödeyecek. Bu da ders olacak. Maalesef Türkiye de adalet sistemi böyle yürüyor. Çok yavaş. Geç gelen adalet ise adalet değildir ama hiç yoktan iyidir. Sabredip beklemekten başka çareniz yok. Savcıların önü bir yığın evrakla dolu. Düşünün yan komşum naylon yaktı diye şikayetçi olan bile var hepsi sırada bekliyor. Siz gerekeni yapmışsınız artık beklemek düşer size. Sinirlenip adamı filan öldürmesinde kardeşiniz ama haa sabır imtihanıdır bunlar.

Yorum bağlantısı
Recep Mura
Siz hiç karışmayacaktınız. Adamları uyandırmayacaktınız.. Direk savcıya gidecektiniz. Onlar gidip şu şu tarih arasındaki kamera kayıtlarını almamız lazım diyeceklerdi hiç bir oynama yapmaya fırsat olmadan alınacaktı. Şimdi içeriden ortak var ise delilde karartılabilir. yanlış yapmışsınız. Ama benim ilk mesajımdaki tavsiyemi göz ardı etmeyin derim. Belki savcılığa bile gerek kalmaz. Adama parayı getirirsen şikayetimi geri çekeceğim dersiniz. Parayı kurtarırsınız belki. oyunu kuralına göre oynamak lazım...

Kardeşim usulü bilmiyor bankayla mecburen konuşmak gerekiyordu çünkü hesaptan nasıl ve ne şekilde para çekildiğini bilmiyorduk ki kardeşime bankadan görüntüler gösterildiği için böyle bir durum olduğu ortaya çıktı dediğiniz doğru ise de yine de bunun bir kuralı vardır elbet eğer araştırılırsa mutlaka yanlış yapan ortaya çıkar tabii bizim hukuki işleri çok iyi bilmemiz lazım....

KArşı taraf cin gibi maalesef görüntülerin tamamının gelmediğini biliyor ben ancak görüntüleri olanı veririm diyormuş onu da yalnızca veririm diyormuş ama verdiği yok kardeşim vermeye niyeti olduğunu da süşünmüyorum diyor hem ben aldıklarımın fişini sakladım diyormuş kardeşimde söyle deyince sessiz kalıyormuş yani anlayacağınız o da çamura yatıyor zaman geçtikçe bakıyor değişen birşey yok hiçbir şey olmuyr zaten yazın tayin isteyecek bir daha bul bulabilirsen...Zaten kendisi mahkemeye versen de para alamazsın diyormuş buna kanacak biri değil gibi...

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan

Valla içimden Alper'in mesajını açmak geliyor. :D

O derece biriymiş yani :D

Sen yol ver biz söveriz abi sorun değil. sövüyormuyuz ne yapıyoruz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Halis Parlak

Ben bu kişinin idari bir ceza alacağını düşünmüyorum.Adli bir ceza alırsa bu yüzden idari bir işlem yapılabilir.Ayrıca Milli Eğitime gitmeyin filan demiş bazı arkadaşlar.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.Öğretmen yer değişikliği istemiş bunu savcı yapmaz Milli Eğitim veya Kaymakamlık yapar.

Ben size buna benzer bir olayı anlatsam kendi okulumda yaşadığım şaşırır kalırsınız.Bu olay,onun yanında devede kulak kalır.

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan
Kardeşim usulü bilmiyor bankayla mecburen konuşmak gerekiyordu çünkü hesaptan nasıl ve ne şekilde para çekildiğini bilmiyorduk ki kardeşime bankadan görüntüler gösterildiği için böyle bir durum olduğu ortaya çıktı dediğiniz doğru ise de yine de bunun bir kuralı vardır elbet eğer araştırılırsa mutlaka yanlış yapan ortaya çıkar tabii bizim hukuki işleri çok iyi bilmemiz lazım.... KArşı taraf cin gibi maalesef görüntülerin tamamının gelmediğini biliyor ben ancak görüntüleri olanı veririm diyormuş onu da yalnızca veririm diyormuş ama verdiği yok kardeşim vermeye niyeti olduğunu da süşünmüyorum diyor hem ben aldıklarımın fişini sakladım diyormuş kardeşimde söyle deyince sessiz kalıyormuş yani anlayacağınız o da çamura yatıyor zaman geçtikçe bakıyor değişen birşey yok hiçbir şey olmuyr zaten yazın tayin isteyecek bir daha bul bulabilirsen...Zaten kendisi mahkemeye versen de para alamazsın diyormuş buna kanacak biri değil gibi...

oy oy oy abi sen yıllık izin al oraya git 2 tane kar maskesi ama çok sağlam döveceksin öyle böyle değil. Ertesi gün noldu birader diyeceksin. Ben yapmadım ispatla diyeceksin. Eğer bu adam bunları anlatıyorsa tam dayaklık. Ama böyle boş boş konuşuyorsa gevşek bir adam demektir bu ve dediğim yolu izleyebilirsiniz. ses kaydı alın.

Yorum bağlantısı
Recep Mura
çok kötü ya bunu nasıl bilebiliriz ki. okudukça şok oluyor insan böyle kansızlara

Sormayın kimseye güvenimiz kalmadı böyle tipler yüzünden herkesten şüphelenir olduk kardeşim çok daha kötü hala şokta avukata gidiyor acaba onunda avukatı onun da arkadaşı olabilir mi diye şüpheleniyor Kaymakam'a gidiyor acaba onun tarafında mı şüpheleniyor çünkü konuşmaları hep örtbas etmek üzerine...Hatta eşim duyduğunda o da şok oldu nasıl olur dedi o çok iyi samimi içten seni senden daha çok düşünen biri hala inanamıyor...

Yorum bağlantısı
Guest Feti Ercan
Ben bu kişinin idari bir ceza alacağını düşünmüyorum.Adli bir ceza alırsa bu yüzden idari bir işlem yapılabilir.Ayrıca Milli Eğitime gitmeyin filan demiş bazı arkadaşlar.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.Öğretmen yer değişikliği istemiş bunu savcı yapmaz Milli Eğitim veya Kaymakamlık yapar. Ben size buna benzer bir olayı anlatsam kendi okulumda yaşadığım şaşırır kalırsınız.Bu olay,onun yanında devede kulak kalır.

Yer değişikliği isteyebilir. Sorun yok. Ama adam suçlu değil. Bunu mazeret göstererek nasıl isteyecek??

Yorum bağlantısı
Recep Mura
Ben bu kişinin idari bir ceza alacağını düşünmüyorum.Adli bir ceza alırsa bu yüzden idari bir işlem yapılabilir.Ayrıca Milli Eğitime gitmeyin filan demiş bazı arkadaşlar.Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayalım.Öğretmen yer değişikliği istemiş bunu savcı yapmaz Milli Eğitim veya Kaymakamlık yapar. Ben size buna benzer bir olayı anlatsam kendi okulumda yaşadığım şaşırır kalırsınız.Bu olay,onun yanında devede kulak kalır.

Kaymakam diyormuş ki "Müslüman, Müslümanın ayıbını örter" hırsızlık ne zaman ayıp olmuş birde bu öğretmen hala da yapıyor vazifesini inanın benim basit birşey başıma gelse hemen müfettişler gelir okula 1 aya yakın zamandır hiçbir gelişme yok en azından bir ifade alınır yer değişikliği yapılır zararın tazmini için baskı yapılır vb.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...