İçeriğe Yönlendir

Mondeo III - Dizel - Benzin Yakıt Tüketimi

Tunç Akyol

Recommended Posts

Hasan Basri Bayraktar

hi ho hayt...delerim len senin tırtını, sizin kibi ehtiyar tırtları pistlerde görmek isteriz, atakum da önüme düşmeyesin :D bu ara zaten kurum temizleme modunda geziyorum, denk gelme...

Senin ki az mı tırt... :biggrin:

Sen benden az mı ehtiyarsın... :biggrin:

Senin az yakma sevdan beni geçebilmene zaten engel... :tongue: Az yakma derdin olmasa dahi geçebilmen imkansız... :tongue:

Ben kurumumu Angara yolunda temizledim... :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Senin ki az mı tırt... :biggrin:

Sen benden az mı ehtiyarsın... :biggrin:

Senin az yakma sevdan beni geçebilmene zaten engel... :tongue: Az yakma derdin olmasa dahi geçebilmen imkansız... :tongue:

Ben kurumumu Angara yolunda temizledim... :biggrin:

1-bor-konut türkiş arası 3.fites 133 km ile böğürüyo bu günlerde... :biggrin:

2-benim göynüm genç... :fiuw:

3-bu ara bayağı devirli kullanıyorum ama meret yine az yakıyo(yeni keşfettim), geçerimmmmmm... :koskos:

4-kurum mu? o ne ki?... :popcorm1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Her şeye tamam da bir focusun 2.0 mondeoyu geçebileceğine inanman beni çok üzdü... :p :p :D Yerim seni focus... :tongue:

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

Her şeye tamam da bir focusun 2.0 mondeoyu geçebileceğine inanman beni çok üzdü... :p :p :D Yerim seni focus... :tongue:

sen tırtının çıkardığı dumanlarla öskürürken ben çoktan bafraya varırım :dance3:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
(düzenlendi)

ben tırtının çıkardığı dumanlarla öskürürken sen çoktan bafraya varırsın :dance3:

Doğrusu bu... :fiuw:

tarihinde Hasan Basri Bayraktar tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

haklısın ruhancığım, en iyisi yola çıktığın saatleri ver de trafiğe çıkıp yolunu tıkamayayım...

:D :D :D :D :D

2.0 mondiyi geçemem...seni geçerim... :bomb:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

:D :D :D :D :D

Küllüm uydurma... :D :D

Alıntı eklentisi kötü amaçlar için kullanılmış... :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

hi ho hayt...delerim len senin tırtını, sizin kibi ehtiyar tırtları pistlerde görmek isteriz, atakum da önüme düşmeyesin :D bu ara zaten kurum temizleme modunda geziyorum, denk gelme...

Şehir içinde 60 km hızlarlamı :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Bir mondeodan daha iyisi başka bir mondeodur... :) Fortçu atasözü... :biggrin:

Tamam işte ben de onu diyorum daha iyisi olan benim mondiyi vereyim hocam :D

Ruhan ve Hasan hocalarım. Beyaz mondiyi görünce sağa çekilin de sonucu belli olan yarışlar için boşuna yakıt değerlerimi arttırmayın :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Yunus ..beyazı sat...Siyahı görüşelim... ;)

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hocam başlığı görmedin galiba :) Satılığa çıkarttım ama veto yedim içişlerinden :D

Onu anladık ... :biggrin: Renk değişir ... :D

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Takas :) Uzat elini hocam :drinks:

Benzinli araba düşünmüyorum...mk4 mondeo dizel ve otomatik olmalı... ;)

Yorum bağlantısı

Benim de aklımda aynı model var hocam ama sadece aklımda şimdilik :)

Gönlüne göre olur inşallah hocam.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun
(düzenlendi)

Şehir içinde 60 km hızlarlamı :)

yok mehmet hocam, bizzat ş.içi 600-700 metrelik iki kavşak arası 3. vites 133 km hızlarla :biggrin:

adım çıkmış dokuza inmez sekize...herkes sanıyor ki ben her daim 2000 devirde vites atıp, 1500 devirde araç kullanıyorum. bu, soğuk motor ve sıkışık konvoy trafiği kullanımım. ideal sıcaklığa gelince 2750 devirde vites atıp 2000 devirde giderim ş.içi...uzun yolda ise test yapmıyorsam 3000-3500 vites değişimi, seyir hızı ise radar sorunu yok ise 120-140 km, radar tehlikesi var ise 80-110 km...

tarihinde Ruhan Sorgun tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Benzinli araba düşünmüyorum...mk4 mondeo dizel ve otomatik olmalı... ;)

Fatih abide var :p mkIII le takas da eder o :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

yok mehmet hocam, bizzat ş.içi 600-700 metrelik iki kavşak arası 3. vites 133 km hızlarla :biggrin:

adım çıkmış dokuza inmez sekize...herkes sanıyor ki ben her daim 2000 devirde vites atıp, 1500 devirde araç kullanıyorum. bu, soğuk motor ve sıkışık konvoy trafiği kullanımım. ideal sıcaklığa gelince 2750 devirde vites atıp 2000 devirde giderim ş.içi...uzun yolda ise test yapmıyorsam 3000-3500 vites değişimi, seyir hızı ise radar sorunu yok ise 120-140 km, radar tehlikesi var ise 80-110 km...

Biz yanlış anlamışız hocam :D

Bu arada benimde senden farkım yok merak etme :D

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Akan Belen

Aradım bulamadım böyle bir konu.Mk2 lerin konusuna sulanıp duruyoruz.Bizimde bir tüketim konumuz olsun dedim :D

Sanırım dizel olarak rekor bende gibi.Şu an şehir içi 12 litrelerde dolanıyorum.Şehirdışı en son 6.5 tükettim.Karma olarak 9 lt diyebilirim şu an.Daha net ölçümleri aracın bazı işlerini halledince yazarım artık :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Bulunduğum yer küçük bir yer. Günde ortalama 4 kez okula gidiş-geliş 6 km üstüne bir iki kez de çarşıya keyfi gidiş geliş 12 km de bu. Toplamda ortalama 15 km yol yapıyorum. Arabanın kendi ölçümlerini esas alıyorum şu an ortalama 7.1 görünüyor. Şehir dışına çıkarsam her 25-30 km cıvarında 0,1 düşüyor. Şehirler arası yolda acaba ne kadar ve nereye kadar düşecek merakıyla sürekli olarak uzun yol yapmak arzusunda oluyorum. (tıpkı köye gidip gelen birisi gibi :) ) Geçen yaz ilk defa akıllı gidilince 4,2 'ye kadar düştüğünü gördüm. Şimdilerde aynı değeri acaba görecek miyim diye bekleyip duruyorum. Dikkat ettim de, enjektör temizliği yaptırınca yakıt tüketimim biraz arttı gibi. Enjektör memesindeki kapalı gözeneklerin açılması iyi olmadı mı nedir :D Temizlik öncesi şu anda 7,1 olan değerler 6,8 gösteriyordu.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim kullandığım yerde küçük.Bende fazla yakıtımın sebebinin enjektörlerden olduğunu düşünüyorum ama benimki kirden :D Ben 7 görsem şehiriçinde hiç ellemem valla :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

Madem benzinlilere de kucak açılmış zıplayalım :D

Aracın manifolt klapeleri ve bujileri(Bosh LPG Bujisi) değiştikten sonra yakıt tüketimim ciddi oranda azaldı diyebilirim.

Karadenizi bilenler bilir. Neredeyse Samsun tamamen yokuştan oluşuyor. 70 km si şehir dışında ortalam 100-120 km hızla , 170 km şehir içinde(yeni alışveriş merkezi açılışı dolasıyla bir de 2 saat yoğun İstanbul trafiği gibi trafikte) ortalama 13,5 lt lpg tüketimi.

Her zaman belirttiğim gibi yine belirteyim 4 adet 235/45/17 lastiklerimin de katkısı büyük bu ortalamada :D

Yorum bağlantısı
Misafir

Benim kullandığım yerde küçük.Bende fazla yakıtımın sebebinin enjektörlerden olduğunu düşünüyorum ama benimki kirden :D Ben 7 görsem şehiriçinde hiç ellemem valla :biggrin:

Ee sen benden çok yakıyorsun abi :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...