İçeriğe Yönlendir

Eren Tekin'In Yorumuyla Focus 3 1.0 Ecoboost Test Sürüşü

Kubilay Evis

Recommended Posts

Kubilay Evis
(düzenlendi)

"Otomobil Dünyam" adı altında elektronik ortamda yayın yapan otomobil dergisi editörü Eren Tekin'in, "2012 Yılın Motoru Ödülü"ne layık görülen Ford Focus 1.0 Ecoboost versiyonunu biz otomobil severler için test etmiş. Bütün test videolarını hayranlıkla izlediğim bu derginin, bu yayınını da sizlerle paylaşmak istedim. Ben çok keyif aldım, herkese iyi seyirler :) tarihinde Mehmet Özyürek tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alper Keskin

tamam iyi güzelde adamın bu aracı trafiğe açık alanda böyle kullanması cesaret işi yahu :unsure2: o kadar hızlı sürüyorki sürekli çizgisi dışarı çıkıyor ve karşı şeridi sürekli işgal ediyor yolda kalabilmek için...Mazallah ya karşıdan biri gelse :shok: (1.0 ecoboost focus :wub: aracın içi de süper bu arada fusiondan sonra buna geçmek acayip lüks hissettirir cidden :) )

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Araç sürüşü konusunda kesinlikle haklısınız. Umarım ilerde Focus 3 1.0 Ecoboost'umuz olur :)

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Aslında güzel olur ama Fiesta da çok küçük geliyor bana :)

Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

O değilde adam manyak sürüyor,gaza geldim :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

f3 lerin iç tasarımı motor güçü çok iyi ama malesef içi dar geldi bana

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Yol trafiğe açık olması lazım çünkü bu yolda baya bi test sürüşünü izledim fakat mutlaka ekibiyle bunun önlemini almıştır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bence de trafik konusunda adama yüklenmemek lazım. Bir sürü yerde kamera var bu sürüşler tek seferde yapılmamıştır ayrıca. Yolu koni ile 2-3 dakikalığına kapamışlardır. O kadar şaşkın olamaz. Zaten filime başka araç girerse de çirkin olur.

Karizma eksik biraz konuşma tarzında. Diksiyon kursu felan alsa daha başarılı da olur. Bu haliyle de başarılı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Amatörce ama gelecek vadediyor...

İlk önce facebook ile başladılar.. Sonra web sayfasını yaptılar.. Ne bulurlarsa test ediyorlar...

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Amatörce ama gelecek vadediyor...

İlk önce facebook ile başladılar.. Sonra web sayfasını yaptılar.. Ne bulurlarsa test ediyorlar...

E-Dergileri de vardı. Bizle aynı zamanda çıkmıştı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül
E-Dergileri de vardı. Bizle aynı zamanda çıkmıştı

Bence siz daha iyi yerlere gelmişsiniz o süre içinde :bravo:

Test testtir arkadaşın ağzına sağlık fakat ben de hiç beğenmiyorum test şeklini.

Dikkat edin testler genelde şöyle başlıyor.

"Aracın içi güzel, dışı fena değil, bagaj çok yeterli sayılmaz. Şimdi ben yanlıyorum siz de seyrediyorsunuz" :D

Sürücülerin %99,9'u yanlamayı istese yapamaz. Yapmak da istemez zaten. Bir arabada performans, modifiye ve hız tutkunları için ilk seçenek olabilir ama benim gibi orta halli sürücüler için bu kadar motor sesi duyarak test videosu izlemenin çekici bir tarafı yok..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Şimdi eleştirince kimse kedi-ciğer demesin lütfen ama, bu tip programların birinci amacı, araçların tanıtımından çok trafik kültürünü arttırmak olmalı. Ancak videoda, ben hiç böyle bir şey göremedim.

Trafiğe kapalı olması şart, bu kısım kesin. Eğer öyleyse videonun her hangi bir yerinde bu belirtilmeliydi, ben göremedim, atlamış olabilirim. Gören uyarırsa sevinirim.

Bir diğer dikkatimi çeken ise, sürücünün yoldan çok kameraya bakması. İşin ilginç yanı, yaklaşık olarak çekimin %70'i de sürücünün baktığı kameradan gerçekleşmiyor. :) Tutturamamış olabilir. :D

Bu kısımlar hariç, emek emektir, kim bilir kaç saat uğraştılar. Saygı duymak lazım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ara hızlanma testi yok. sürekli düşük viteste gazlıyor. sürekli direksiyon kırıyor. ama yinede helal olsun biz yapamadık böyle testler halen :)

bide esp meraklıları dikkat ederse adamda demiş :D TCS kapatılınca önden kayma eğilimi var diye :D hani şu göbeklerde esp testi diye yaptığınız TCS testinin kanıtı :D

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül
(düzenlendi)

Bu test araba testi falan değil, kimse kusura bakmasın.

Araba dediğin bir bütündür. Tasarımından, farlarına, iç döşemelerinden motoruna kadar. Arkadaşın koca video boyunca konuştuğu tek şey yol tutuşu, esp, önden kayma isteği olmuş. Nerede ses sistemi, yol bilgisayarı menüleri, hava yastığı sayısı, donanım özellikleri (otomatik park, kör nokta uyarı sistemi, aktif şehiriçi güvenlik vs), nerede döşeme seçimi, koltukların rahatlığı/rahatsızlığı, arka diz mesafesi?

Hiç birisi yok.. Arkaya oturup kalkmış, otomatik parkı da denemiş olmak için denemiş, tanıtmamış bile. Sadece denemiş..

Yolu açık olsun demek istiyorum ama arkadaş bir gün araba test ederken birisini ezecek ve kariyeri cezaevinde sonlanacak gibime geliyor..

tarihinde Ali Erkan Aktaşgül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

ford bu küçük motor aşırı besleme furyasıne en son katılan :D

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Rüyalarında ecoboost gören bir arkadaş vardı nerede o ? :tongue:

Bende gaza geldim Iğdır bayinin ecoboostu gezmeye gitmişti bugün gelecekti, o arkadaşı beklemeden gitsem mi ki test sürüşüne :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ben beğendim videoyu..Bana çok samimi geldi..Yalnız 0:50 de direksiyon simidi yakın planda bana aşınmış gibi geldi ? yanlış görmüş olabilir miyim yoksa bu kadar kısa süre de simitler can mı sıkacak..

Yorum bağlantısı
Kubilay Evis

Sanırım aşınma değil. Terli el değince parlamış galiba :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Rüyalarında ecoboost gören bir arkadaş vardı nerede o ? :tongue:

Bende gaza geldim Iğdır bayinin ecoboostu gezmeye gitmişti bugün gelecekti, o arkadaşı beklemeden gitsem mi ki test sürüşüne :tongue:

Beni beklemezsen kabusun olurum :bambam:

Bu arada bu test yapanı samimi buluyorum öyle satış müdürü gibi konuşmuyor. Ben müzik sisteminden veya menülerden ziyade yol tutuşunu viraja girişini çıkışını, hızlanışını vs. görmek isterim.. test edeni tebrik ediyorum :bravo:

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Yukarıdaki testlerde de yazmışlar, bu paraları focusa vermek yerine golf 7 1.2 tsi comfortline'a 47.000 tl vermek daha mantıklı değilmi? Bu aralar ciddi ciddi bu iki araba arasında gidip geliyorum. İkisinin de içine bindim Golf daha rahat geldi. Yarın ikisini de test etmeye gideceğim randevümü aldım. Siz ne düşünüyorsunuz bu iki model arasındaki fiyat farklılığına?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...