İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 Grand Picasso Dizel Otomatik Hakkında Bilgi Isteği.

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

İsmail Avcı

Uzun yolda akıllı uslu 90-95km süratle gidildiğinde 100km/4.5lt tüketimi var. Şehiriçi 100km/6.5-7lt tüketimi var.

Bayramdaki tüketim normal bir tüketim değildir. 8-10 defa en az 20, en çok 45 dakika olmak üzere klima açık şekilde park halinde rolantide çalıştırmam gerekti (çocuğun ege sıcağında bunalmaması için :) ). Ek olarak 95km süratin üstüne çıkınca tüketimi artmaya başlıyor. C4'lerin ağırlığını bilmiyorum, C4 Picasso'nun ağırlığı 1480kg. Bu ağırlıktaki araba için bence tüketim normal.

cussesine gore bence iyi yakiti.Evren bey sehir ici, sehir disi ve yokuslarda falan vitesin gecisleri nasil,sikayet edilen 1den 2ye gecisler nasil
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

cussesine gore bence iyi yakiti.Evren bey sehir ici, sehir disi ve yokuslarda falan vitesin gecisleri nasil,sikayet edilen 1den 2ye gecisler nasil

1'den 2'ye geçerken çok az yığılma var. Diğer vites geçişleri gayet güzel ve seri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Evren Barış Özbek

Arabadan uğultu gelmeye başlamıştı. Servise gittim, "birşey yok" deyip geri gönderdiler. Başer'den ayrılan başteknisyen Tuncay Usta'nın yanına uğradım. Test sürüşüne çıkıp nokta atış yaparak sol arka teker bilyası bozulmuş dedi. Bilya sipariş etti. Malzeme gelinceye kadar arka fren diskini söktü. Bilya diskin göbeğinde olduğundan hidrolik baskı makinesi ile bilyayı söktü. Yapılan işlemlerin tersini yaparak arabayı topladı. Test sürüşüne çıkıldı ve sesten eser kalmadı.

Buradan da Tuncay'a tekrar teşekkürler.  :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Geçmiş olsun. Bilya bozulması kaç kilometreye denk geldi?  Bu arada bende C4 otomatik aldım sizinle görüştükten sonra.  Bende gayet memnunum.. 

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Geçmiş olsun. Bilya bozulması kaç kilometreye denk geldi? Bu arada bende C4 otomatik aldım sizinle görüştükten sonra. Bende gayet memnunum..

Hayırlı olsun. :) Bilya değişimi 68 bin km'de oldu.

Yorum bağlantısı
Fatih Kasa

Çok erken gibi duruyor değişim için. (Benim eski berlingoda 100000km ye kadar değişim olmadı, öylede sattık ve arada yükte taşırdı. ) Lastik balanslarını kontrol ettirmekte fayda var. Eğer balans fazlaysa her türlü rulman ve türevi malzemeleri bozabiliyor...

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Ben arabayı geçen yıl 2. el olarak aldım. Benden önceki sahibi nasıl kullanmış belli değil. Bence kullanım da çok önemli.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Evren bey, bir gün buluşalım. S-Max - Picasso karşılaştırması yapalım. Foruma faydamız olur ;)

Buluşalım. :)

Yorum bağlantısı

Evren bey, bir gün buluşalım. S-Max - Picasso karşılaştırması yapalım. Foruma faydamız olur ;)

Sen o fırsatı kaçırdın :yes: Biliyorsun değil mi?

Buluşalım. :)

Evren Bey, İftar yemeği bitip dağıldıktan sonra fotoları incelerken sizi tanıdım, nasıl hayıflandım anlatamam. Halbuki ben de sizin aracı incelemek, kısa bilgiler almak istiyordum. Neyse, yakın zamanda yine toplanırız inşallah. :flowers:

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Tam da böyle bir konu arıyordum, şimdi farkettim. Arkadaşım bana soruyor alayım mı diye ama pek fikrim yoktu, objektif bir kullanıcıdan yorum almak kadar güzeli yok.

Hayırlı olsun tekrar Evren Bey.

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Evren Bey, İftar yemeği bitip dağıldıktan sonra fotoları incelerken sizi tanıdım, nasıl hayıflandım anlatamam. Halbuki ben de sizin aracı incelemek, kısa bilgiler almak istiyordum. Neyse, yakın zamanda yine toplanırız inşallah. :flowers:

İftarda ne oldu ben anlamadım zaten. Bir çok forumdaşla konuşamadık bile. Toplantıyı bekleyemem derseniz bir ara buluşuruz.  :flowers:

Tam da böyle bir konu arıyordum, şimdi farkettim. Arkadaşım bana soruyor alayım mı diye ama pek fikrim yoktu, objektif bir kullanıcıdan yorum almak kadar güzeli yok.

Hayırlı olsun tekrar Evren Bey.

Teşekkürler. :)

Yorum bağlantısı

Dizel otomatik bir araca göre biraz fazla değil mi?

Bir arkadaşımda düz dizel C4 var, ş.içi 4 lt/100 km yakıyor, diğerinde otomatik dizel var 6 lt/100 km yakıyor. Oysaki broşürde her iki motorun da tüketimi nerdeyse aynı 4 lt /100 km civarında olması lazım.

Citroen'lerin otomatik dizelleri biraz fazla yakıyor olabilir mi, diğer markalarda durum nedir bilemiyorum.

Selçuk abi, otomatik dizel versiyon manuel dizele göre daha az yakıyor..

Benim otomatik dizel şehir içi (sürekli dur kalk ve trafik saati) 4.4 ile 5 arası.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Selçuk abi, otomatik dizel versiyon manuel dizele göre daha az yakıyor..

Benim otomatik dizel şehir içi (sürekli dur kalk ve trafik saati) 4.4 ile 5 arası.

İşte arkadaşın dizel otomatik C4'ünde bunun tersi, bana da tuhaf geldi. İlk bakıma gittiğinde serviste kontrol ettirecek ama forumlardan okuduğu kadarıyla sanki bu durum normal gibi görünüyor. Yine de fabrika verileriyle çelişmesi enteresan. :)

Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Bugün 75 bin km bakımına girdik. Yetkili serviste fatura 400TL oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Araba "Mazot filitresinde su var." uyarısını verince mecburen servis yolu göründü. Filtreyi değiştirdik. Serviste fabrikasyon 6 yaşındaki akünün de değişmesi gerektiğine karar verip aküyü de değiştirdik.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Satılık ilanı verildi. İlan onaylanınca konusunu açarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Evren Barış Özbek

Picasso satıldı. Yeni sahibi kazasız belasız kullansın.  :)  :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Avcı

Picasso satıldı. Yeni sahibi kazasız belasız kullansın. :):nazar:

Hayirli olsun iki tarafa da
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...