İçeriğe Yönlendir

Iphone Sarı Leke Sorunu

Mahmut Sayar

Recommended Posts

Mahmut Sayar

Telefonum 4s, 2011 Aralık ayında taahhütlü Avea'dan almıştım. 1 ay kadar evvel sol kısımda sarı bir leke belirdi, genelde telefon ısındığında beyaz zeminde belli oluyor. Avea bayisine sorduğumda İstanbul'a göndereceklerini, büyük ihtimal yenisiyle değişim olacağını ve en önemlisi bunun 3 ayı bulabileceğini söylediler. Bu süre normal midir ve leke yüzünden değişim yaparlar mı?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Telefonum 4s, 2011 Aralık ayında taahhütlü Avea'dan almıştım. 1 ay kadar evvel sol kısımda sarı bir leke belirdi, genelde telefon ısındığında beyaz zeminde belli oluyor. Avea bayisine sorduğumda İstanbul'a göndereceklerini, büyük ihtimal yenisiyle değişim olacağını ve en önemlisi bunun 3 ayı bulabileceğini söylediler. Bu süre normal midir ve leke yüzünden değişim yaparlar mı?

Resim koysaydınız daha güzel olurdu.Avea bayisi sallamış.20 iş günü max süresi vardır yasal olarak.

Yorum bağlantısı
Hami Erışık

Resim koysaydınız daha güzel olurdu.Avea bayisi sallamış.20 iş günü max süresi vardır yasal olarak.

20 gün tamir süresi , degişim olunca süre uzayabilir belki

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

ister değişim isterse tamir olsun bu süreç 20 iş gününü geçemez. 3 ay cümlesi satış temsilcisinin acemiliğine gelmiştir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Benim ilk çıktığı zaman aldığım s3 ekranda 10 gün sonra sıkıntı olmuştu.Servise gitti.Uzun süre ses çıkmadı aradığımda arıza tespitte falan filan deniyordu.Defalarca görüştüm 30-40 gün sürdü bu durum.En son aradığımda verdim cazırtıyı.Değişim sürecinde falan dediler.Yok dedim artık istemiyorum telefon falan.Paramı geri istiyorum yasal süreyi kaç gün geçirdiniz.3 gün içinde paramı hesabıma yatırmazsanız mahkemeye vereceğim sizi dedim.Ertesi gün aradılar paranızı hesabınıza yatırdık diye :D Süreç uzayabiliyor ama haksız olarak uzuyor.Heleki yasal süreyi aşarlarsa zaten.Seçim hakkı size geçiyor para iadesi yada yenisiyle değişim

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Şu an telefondan bağlanıyorum fakat Google'da benzer bir ekran görüntüsü buldum:

adszrpx.jpg

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

bu sorun genelde iphone4'lerde görünürdü. 4S'te hiç duymadım.

ekranı yapıştırdıkları sıvı sıcaklık sebebi ile buharlaşıp sarı bir leke yapıyordu.

bendeki 4'te de olmuştu, kullanıma hiç bir zararı yok. ama hoş bir görüntü değil tabi.

değişim yaparlar ama nedense gelen ekran ilki kadar parlak olmuyor. (kardeşim ve 1-2 arkadaşım değişim sonrası aynı şikayeti yaşadı)

sarı leke çok büyük değilse, değiştirmeyin derim.

cihazı değiştireceklerse mutlaka değiştirin tabi :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Hmm aslında telefondan çok memnunum şarj süresi çok iyi ortalama kullanımla 2 güne dayandığı oluyor. Ekran değişirse ve parlaklık giderse çok pişman olurum lakin garantisi varken de değiştirmemek akıllıca mı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

3 ay doğru değildir yav. Apple servisin ne kadar hızlı ve başarılı olduğu söylenir her yerde. Bana pek mantıklı gelmedi.

Ha eğer doğruysa, bu sefer hiç şansı yok epılcıların, haberiniz olsun :crazy::D

Geçen Perşembe günü, buradan bir arkadaşın hTC EVO3D'sini servise gönderdik. Sert darbeden kaynaklı, dokunmatik ekran sorunu nedeniyle. Salı günü geldi, esas sorun olan ekran, talebimiz olmamasına rağmen deforme olan dış çerçeve ve arka kapak hepsini değiştirmişler. Tıkır tıkır işledi süreç. Çok başarılı bulduk.

Servis: Teleservice.

Geçmiş olsun Mahmut Bey.

Yorum bağlantısı
Yılmaz Ertek

3 ay sürmez. Teknik servislerin belirli bir süreleri vardır bunu herkes bilir ve size bunu söyleyen çalışan bilmeden söylemiş bunu. Diğer sorununuza denk gelirsek Apple çok ufak tefek sorunları teknik servisde tamirle çözer ama genelde, hatta %90 değişime gider. Sizinde telefonunuz değişecektir.

sarı leke yüzünden kardeşimin telefonunun sadece ekranını değiştirdiler.

3 ay olmasa da 1,5 ay sürdü. ve sonuç tam bir fiyaskoydu.

benimkisi sadece tavsiye. telefon değişecekse verin,

ekran değişecekse iyi düşünün derim.

Yorum bağlantısı

sarı leke yüzünden kardeşimin telefonunun sadece ekranını değiştirdiler.

3 ay olmasa da 1,5 ay sürdü. ve sonuç tam bir fiyaskoydu.

benimkisi sadece tavsiye. telefon değişecekse verin,

ekran değişecekse iyi düşünün derim.

+1

Yorum bağlantısı
Mahmut Sayar

Peki bunu nasıl öğreniriz, yani değişir diye gidip söylemeden tamir etmeleri olası görünüyor.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Peki bunu nasıl öğreniriz, yani değişir diye gidip söylemeden tamir etmeleri olası görünüyor.

Teleservice' yi arayın onayım olmadan işlem yapılmasını istemiyorum diye belirtin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynısı benimde başıma geldi, ısı tabancasıyla uzaktan 10 dk ısıttım geçti.

Nem aldı sanırım biryerden.

Yorum bağlantısı

Aynısı benimde başıma geldi, ısı tabancasıyla uzaktan 10 dk ısıttım geçti.

Nem aldı sanırım biryerden.

İlk defa duyuyorum bunu :shok: bendemi yapsam acaba,ama tırsıyorum :biggrin:

Yorum bağlantısı
Akan Belen

O kadar para verip üretim hatası olan bir durumu sineye çekemezdim çözümü varken.Gönderin ne yaparla yapsınlar.Tamir olup sıkıntı duyarsanız yeniden gönderirsiniz.Tabiki telefonsuz kalma durumu var işin gıcık kısmı burada.

Ben mesela üretim hatası olan bir sıkıntıdan dolayı laptobumu hala gönderemedim servise.Pc siz kalma şansım yok maalesef :(

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

İlk defa duyuyorum bunu :shok: bendemi yapsam acaba,ama tırsıyorum :biggrin:

biladere ver yapsın abi. yada biladerden değişm hakkı iste :D

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

3gs telefonumda ufak tefek sorunlardan dolayı gönderdim,12 günde yenisi geri geldi.3 ay çok çok uzun bir süre bence.

Bir de aklıma gelmişken,telefonu 7 ay kullanmıştım,yani 17 ay daha garanti vardı,yeni telefon geldiğinde garantisi de en baştan başladı,yani 24 ay olarak :) hala 2014 ağustosa kadar garantili benim telefonum :)

tarihinde Bahadır Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Artar

Geçen sene arkadaşım istanbuldan avea bayisinden telefon aldı ı phone 4s onunda ekran açma kapama tuşu içine kaçtı ,bayiye telefon açtı gönderin dediler,biz tamir görecek sanıyorduk fakat serviste değişim olacak dediler şaşırdık 1 ay içinde yeni telefonunu aldı,size tavsiyem değişim konusunda ısrarcı olun

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Turkcell'den arkadaşımın aldığı ip4 ekranında sorun olmuştu yerine 2 gün içinde adrese teslim olarak 4S getirdiler..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ekranınızda sorun var. Resmi olarak iPhone'ların Türkiye'de tamiri olmadığından değişimi yapılacak. Süre maksimum 3-4 gün. iPhone'larda değişim süreleri çok kısaldı.

Zaten 20 iş günü yasal hakları var. Sonrasında sizin hakkınız başlıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...