İçeriğe Yönlendir

Cam Modülü

Tolga Yanıksaz

Recommended Posts

Tolga Yanıksaz
(düzenlendi)

Fiesta 2011(Tit-X) aracım için kapıları kilitleyince camların otomatik kapanması için cam modülü arıyorum nereden bulabilirim. Zararı varmıdır ? Fiyatı ne kadardır. Nerede yaptırabilirim ? Yardımızın için teşekkürler(forumda aradım bulamadım eğer varsa mod arkadaşlar uygun olanı daha iyi bilir.)

tarihinde Tolga Yanıksaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Benim arabamın orjinalinde var 2013 ford fiesta yani demem o ki yetkili servislere bir sorun derim benimkinde varsa satıp takıyorlardır diye tahmin ediyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aynen katılıyorum.Belki kapalı bir özelliktir pc'de açılabilir.

Sisteminde yok ise sahibinden linkllerinde bulabilirsin.Lakin montajı için kapı içinden tesisat çekilmesi gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Benim arabamın orjinalinde var 2013 ford fiesta yani demem o ki yetkili servislere bir sorun derim benimkinde varsa satıp takıyorlardır diye tahmin ediyorum :)

Servise gittimmi direk 50tl giriş ücreti(servis ücreti) (aracın garantisi devam eediyor ama alırlar diye düşünüyorum)+işçilik+modülator vs vs..

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Aynen katılıyorum.Belki kapalı bir özelliktir pc'de açılabilir.

Sisteminde yok ise sahibinden linkllerinde bulabilirsin.Lakin montajı için kapı içinden tesisat çekilmesi gerekebilir.

bir yerde görmüştüm sürücü camına belli bir saniye basıyormuşuzda ama benim aracım için geçerlimi bilmiyorum

Yorum bağlantısı
Fatih Çağlar

Sadece sormak içinde para almazlar herhalde bi sormaktan zarar çıkmaz diye düşünüyorum :) Şahsen benimkinde sistem şöyle 1 kere basıp çekiyorsun sonra 3 saniye basılı tutuyorsun camlar açılıyor kapatırkende aynı işlem geçerli yinede servisi arayıp bir sormanızı tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür Mert

Bende aynı modülden düşünüyorum, internette baya bir dolaştım, enson Cenmax markasının 5+1 olanına karar verdim fiyatı 40 tl civarı internette bolca var. Benim aracım 2011 model geçen yaz servise sorduğumda garanti konusunda sıkıntı çıkabilir demişlerdi. Takılırken bildiğim kadarı ile sol ön kapı döşemesinin sökülmesi gerekiyor. Bundan önceki iki aracımda da modül kullanmıştım çok güzel bir özellik.

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz
(düzenlendi)

Bende aynı modülden düşünüyorum, internette baya bir dolaştım, enson Cenmax markasının 5+1 olanına karar verdim fiyatı 40 tl civarı internette bolca var. Benim aracım 2011 model geçen yaz servise sorduğumda garanti konusunda sıkıntı çıkabilir demişlerdi. Takılırken bildiğim kadarı ile sol ön kapı döşemesinin sökülmesi gerekiyor. Bundan önceki iki aracımda da modül kullanmıştım çok güzel bir özellik.

evet sürücü kapısını söküyorlar cam kumandasının kablosunu modüle modüldekinide cam kumandasına takıyorlar birkaçta kablo çekmek gerekmiş ama tam net olarak bilmiyorum bir yerdede okudum kablolar ince olduğu için sıkıntı çıkartıyor diyorlar ama genelde kullananlar memnun. 5+1 den kastınız nedir anlayamadım.. Sunrofflu Araçlar içinmiş tavsiye ettiğiniz cam modülü.

Sadece sormak içinde para almazlar herhalde bi sormaktan zarar çıkmaz diye düşünüyorum :) Şahsen benimkinde sistem şöyle 1 kere basıp çekiyorsun sonra 3 saniye basılı tutuyorsun camlar açılıyor kapatırkende aynı işlem geçerli yinede servisi arayıp bir sormanızı tavsiye ederim.

denemek lazım bir deneyeyim. ayrıca telefondada fiyat vermiyorlar ama takıyorlarmı diye bir sormak lazım dediğiniz gibi.

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

X Sahıs :Geçen hafta 4lüsünü 30 TL aldım bağlatmaya gittim adam bu araca olmaz dedi 4-5 yere gittim hepsi aynı şeyi dedi bizm aracn her kapısında platin mi ne varmış çok ince kablolarmış bu ürünün de kabloları kalın olduğu için adamlar bağlarm ama sorumluluk almam dedi kalsın o zaman dedim 30 TL için daha fazla masraf çıkmasın aradm ürünü aldığım yere iade ettim dün senn trend de farklı mı acaba

Y Sahıs : valla hocam ben aracı aldığımdan bu güne kadar kullanıyorum o modülü bağlarkende bir problem çıkmadı. kullanırkende. araba sizin karar sizin ben ne diyim daha.

X Sahıs : Orası öyle de onları yaparken risk var bilmem ne demiyolar bunda adam kendinden emin olunca bende vazgectim.

Bende şuanda kararsız kaldım araca zararı varmıdır ki ? yada bir sıkıntı çıkartırmıki.

Yorum bağlantısı
Saim Ulaş Yılmaz

1 sene kadar önce bende 2 li cam modülünden almıştım. Araca montaj yapılması için gezmediğim yer kalmadı. Servis zaten takmak istemedi, onu geçtim sanayideki hiçbir elektrik ustası tavsiye etmedi ve takmamamı önerdiler. Yani uzun lafın kısası ben bu sevdadan vazgeçtim. Duyduğum yorumlarda cam motorunu zorladığını ömründen yediğini söylediler sürekli.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Bende bu konuyu araştırmıştım. Öğrendiklerim:

1- 2'li cam modülü alıyorsanız sorun yok herkes yapıyor.

2- 4'lü cam modülü alıyorsanız (ki Cenmax tavsiye ediliyor) mutlaka serviste yaptırmanız gerekiyor, servis dışındaki kimse arızası veya kendi montaj hatası için sorumluluk almıyor.

3- 2010 öncesi modellerde sonradan takılan cam modülünün çeşitli arızalara yol açtığı (cam modülü motoru arızası, camı kapatmama vb) kullanıcılar tarafından söyleniyor.

Sonuç: Dışarıdan bu modülü alıyor olsanız bile serviste taktırmanız daha sonra arızalarla uğraşmamak için izleyeceğiniz yol olmalı. En iyisi tabii ki orjinal taktırmak ama onunda maliyetini bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Özgür Mert

evet sürücü kapısını söküyorlar cam kumandasının kablosunu modüle modüldekinide cam kumandasına takıyorlar birkaçta kablo çekmek gerekmiş ama tam net olarak bilmiyorum bir yerdede okudum kablolar ince olduğu için sıkıntı çıkartıyor diyorlar ama genelde kullananlar memnun. 5+1 den kastınız nedir anlayamadım.. Sunrofflu Araçlar içinmiş tavsiye ettiğiniz cam modülü.

denemek lazım bir deneyeyim. ayrıca telefondada fiyat vermiyorlar ama takıyorlarmı diye bir sormak lazım dediğiniz gibi.

Cenmax ta 2 li ve 4 lü yok 5 +1 4 cam bir sunroof a karşılık geliyor fakat istediğin kadar çıkışa bağlatıp diğerlerini boş bırakıyorsun. Cenmax elektronik konusunda iyi bir marka çoğu araç markası servislerinde cenmax ürünlerini kullanıyor.

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Cenmax ta 2 li ve 4 lü yok 5 +1 4 cam bir sunroof a karşılık geliyor fakat istediğin kadar çıkışa bağlatıp diğerlerini boş bırakıyorsun. Cenmax elektronik konusunda iyi bir marka çoğu araç markası servislerinde cenmax ürünlerini kullanıyor.

Tamam anladım şimdi

Yorum bağlantısı
İbrahim Şafak

Fiesta 2011(Tit-X) aracım için kapıları kilitleyince camların otomatik kapanması için cam modülü arıyorum nereden bulabilirim. Zararı varmıdır ? Fiyatı ne kadardır. Nerede yaptırabilirim ? Yardımızın için teşekkürler(forumda aradım bulamadım eğer varsa mod arkadaşlar uygun olanı daha iyi bilir.)

Kumandadan kapatma tusuna basılı tutunca kapatmıyormu.

Yorum bağlantısı
Akan Belen
(düzenlendi)

Bu özellik sanki sizin aracınızda olması lazım diye düşünüyorum ama.Denemişsinizdir ama aracı kumanda ile kilitleyin sonra kilitleme düğmesine yeniden basılı tutun bir süre.Camları kaldırması lazım bu şekilde iken.

Normalde bir kere basında kaldırmaz.2.defa basmak ve birsüre beklemek gerekiyor.3-4 saniye falan sanırım

Komple açmak içinde açma tuşuna aynı uygulamayı yapmak gerekiyor.

tarihinde Akan Belen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Dinçer

Forum yönetimi resimleri silmişler .neden sildiklerinide bilmiyorum

ama ,siz yinede aşağıda verdiğim linki bir inceleyin isterseniz,kolay gelsin

http://www.fordclubt...dulu-taktirdim/

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Forum yönetimi resimleri silmişler .neden sildiklerinide bilmiyorum

ama ,siz yinede aşağıda verdiğim linki bir inceleyin isterseniz,kolay gelsin

http://www.fordclubt...dulu-taktirdim/

Ahmet bey konunuzda açıklama yaptım bizim sildiğimiz resim bulunmuyor.

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Bu özellik sanki sizin aracınızda olması lazım diye düşünüyorum ama.Denemişsinizdir ama aracı kumanda ile kilitleyin sonra kilitleme düğmesine yeniden basılı tutun bir süre.Camları kaldırması lazım bu şekilde iken.

Normalde bir kere basında kaldırmaz.2.defa basmak ve birsüre beklemek gerekiyor.3-4 saniye falan sanırım

Denemek lazım deneyeyim.

bence orj i bozmayın derim dandik cam modülleri var ama şahin doğana takılan parçanın fiestada işi ne :)

Servisten yaptırmayı düşünüyrum

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Ben eski fiestama taktirmistim. Montaji kitten fazla tutmustu ama yillarca sorunsuz kullandim.

Servistemi yaptırmıştınız.

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz
(düzenlendi)

Sanayide yaptirmistim. Servisin yapacagini, ugrasacagini sanmam. Pek orjinal bir uygulama olmuyor, kapi soketinden yeni kablo filan cekiliyor.

Hmm anlıyorum.. Şuanki ustalarada pek fazla güvenemiyorum üstün körü yapıyorlar buda benim canımı sıkıyor ayrıca hiçte titiz değiller haliyle bunlar insanın moralini bozuyor.. Serviste yaptırırsam en azından bi sıkıntı olursa bir şeylerin ispatını yaparım.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur
(düzenlendi)

Bu ürünü tavsiye ederim.

Cam kaldırmanın dışında, aynı zamanda sürücü kapısında bulunan cam düğmelerinin hepsine tek dokunuşla indirme ve kaldırma özelliği kazandırıyor.

http://www.ozyurek.o...utocam/auto.htm

Aşağıdaki sitede MAGICWIND 4/12 markalı ürün.

http://www.dogusford.com/index3.html

tarihinde Hüseyin Matur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Bugün servise gittim aracın hoparlörü ve çakmaklık için modülüde sordum 150tl herşey dahil dediler fakat garanti kapsamından çıkar vede biz takmanızı tavsiye etmiyoruz dediler bende düşüneyim dedim.

Sizin dediğinizi yaptım fakat olmadı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Bayhan

2013 titanyum cam açma anahtarı taksak nasıl olur. 2010larda sadece şöför camı için tek dokunuşta kapanıyor. 2013lerde ise dört cam için geçerli.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Anahtarla iş bitmez heralde ama.. emin misiniz tek dokunuşta kalkmadığından... Benim 2000 model focus bile tek dokunuşta kapatırdı diye hatırlıyorum..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...