İçeriğe Yönlendir

Fiat Stilo Nasıldır?

Emrah Uludağ

Recommended Posts

Emrah Uludağ

Tekrardan herkese merhabalar. "X fiyata araç tavsiyesi" gibi başlıklarda Stilo'yla ilgii tatmin olamayınca özel başlık açalım dedim. Esirgemeyeceğiniz tecrübeleriniz için şimdiden teşekkrlerimi sunarım.

Über kararsız kuzenime 15000-16000 tl bütçeli 2. el :) araç arayışımız devam ediyor. ben ona tüplü fiesta ya da f1(ambiente) gibi araçlar öneriyorum, O ise fiyat aralığındaki bütün seçeneklere eşit şans tanımak istiyor. Fiat Stilo 2. el piyasasında sözü geçen araçlar grubunun "diğer" kısmının en dikkat çekici modellerinden.

1. Bu kasaya bu motor yetersiz mi?

2. İç aksamı "kalite" hissini yaşatır mı?

3. Bu aracı f1 gibi bir sportif duruşlu aile aracı olarak mı yoksa golf4 gibi oturaklı ama genç işi bir hatchback olarak mı algılıyorsunuz? (diğer seçeneği mevcut)

4. Bu kadar donanımla aynı motora sahip bir marea kadar 2. elde sözünün geçmemesinin sizce sebebi nedir?

Aydınlatan elleriniz dert görmesin...

Yorum bağlantısı
İhsan Cingil

Stilo çok tatlı bi araç motor olarak hız olarak orta seviyede diyelim. İç aksamı ben kaliteli buldum bir de cam tavan olursa vazgeçemezsiniz. Fiat ın yaptığı en kaliteli araçlardan biri benim görüşüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Stilonun dolusunu bulursanız fena özellikleri olan araçtır.Ben Fiat ın bu kadar dolu aracını görmedim desem yeridir.Tabi ki üretilmemesi bir eksi olabilir araç için.Ancak fiyatı göz önüne alındığında sorunsuz kullanılabilecek bir araç olduğunu düşünüyorum.Kronik sorunları var mı bilmiyorum ama.Sunduğu donanım olarak fazlasıyla tatmin edecek bir araç

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Stilo'nun en şaşırdığım özelliği "adaptif hız sabitleme" idi, bir engele yaklaştığında fren yaparak yavaşlatıyor hız sabitleme açıkken..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Fiat'in benim için ürettiği iki tane araba vardır. Bence ikisinin de satışı en zor modelleridir....

fiat_Stilo_1.jpg

1284920982859.gif

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Bu araçta korkulacak kısım...yedek parça ve bakım yaptıracak ehil ustadır...Tofaş servisleri var diyebilirsiniz ama hangi tofaş servisinde bu araca bakım dan ziyade problem çözecek usta bulabilirsiniz...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Olcay Diker

yaklaşık 2 yıl önce f1 sahibi olmadan, 2 kapı full stilo için aydın dan taa hatay a gitiim fotolara kanıp , araç kazalı çıkınca f1 nasip oldu ve iyikide oldu , çook memnunum iyiki f1 sahibiyim , stiloda kronik sıkıntılar : sunroof , boğaz kelebeği , lpg uyumsuzluğu bildiklerim ..ve yedek parça, tek far 300 tl diyeyim size.. ama tasarımına hala bayılırım o ayrı .. hayırlısı olsun şimdiden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali ÇAKIR

+ yönde kafaları çok karıştıran bir araba bence.Bir arkadaşım için düşündük ancak yedek parça ve usta sıkıntı olacaktı bizim için o yüzden vazgeçtik.F1 aldık ama hala bazen oturduğumuzda keşke bir denesemiydik diyoruz. :unsure2:

Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

yorumlar için teşekkürler.

forumda değerlendirme yapacak kadar kimse kullanmadı mı bu arabayı? :)

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Uzun süre kullanma fırsatı buldum. "Fiat stilo yeni stil o :)" derdim ve hep almak istediğim arabaydı... Kendi arabamı alana kadar babamın arabasını kullanmıştım.

kronik sorunlar; arıza ışığı yanıyor sönüyor :)

Sunroof değil de sunroof bezi kapanmıyor açılmıyor.

Sunroofun yağmur Borusu tıkanınca içeri su alıyor :)

Çok yakıyor çok kaçıyor. Arabada yok yok...

Alınacaksa mutlaka Dynamic alınmalı.

Babam 41bin liraya almıştı. 18binliraya sattı :) müthiş kar :)

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

1.6 dinamik ( cam tavan, dijital klima vs) tadından yenmez çok temiz olması kaydıyla tabi.

Yorum bağlantısı
Emre Sutay

arıza ışığı yanıyor sönüyor :)

Suan focusta yaniyor hic sonmuyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Marea ile aynı motor var parça sıkıntısı yaşanmaz. Güzel kaçar. Biraz elektronik yüklü bir araba. Aslında çok güzel ama adı "arıza yaparsa uğraştırır" a çıkmış. Kullananlar çok memnun.

Lpg ye mükemmel uyumlu.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Uzun süre kullanma fırsatı buldum. "Fiat stilo yeni stil o :)" derdim ve hep almak istediğim arabaydı... Kendi arabamı alana kadar babamın arabasını kullanmıştım.

kronik sorunlar; arıza ışığı yanıyor sönüyor :)

Sunroof değil de sunroof bezi kapanmıyor açılmıyor.

Sunroofun yağmur Borusu tıkanınca içeri su alıyor :)

Çok yakıyor çok kaçıyor. Arabada yok yok...

Alınacaksa mutlaka Dynamic alınmalı.

Babam 41bin liraya almıştı. 18binliraya sattı :) müthiş kar :)

Ertan süpersin yaaaa, sen beni güldürdün Allah (CC) da seni güldürsün, hay sen çok yaşa emi

Marea ile aynı motor var parça sıkıntısı yaşanmaz. Güzel kaçar. Biraz elektronik yüklü bir araba. Aslında çok güzel ama adı "arıza yaparsa uğraştırır" a çıkmış. Kullananlar çok memnun.

Lpg ye mükemmel uyumlu.

İlkay bu araba çok yakıyor deniliyor, bir de alım satımda zannedersem çok yavaş, benim tavsiyem o paraya F1 alınması, aynı paraya F1'in 2000 - 2001 modelini alırsın, Fiat'ın ise 2006 - 2010 modellerini bile alabilirsin. aradaki fark bana göre kaliteyide gösteriyor...
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yakıyor diyenler hep kullanmayanlar Ayhan. Ben aynı motorlu mareayı kullanıyorum. Yakıtından çok çok memnunum.

Piyasa fiyatı kalite belirlemez bence. 95 model ae 101 corollalar 15-16-17 ye alıcı buluyor. Kalitesinden mi?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Tek kapısını kısa süre kullandık. Anahtarsiz giriş ve çalıştırma o zaman mondeoda bile yoktu. Ama tam anlamıyla kapı ne zaman kilitli çözemediydim. Bur hafta kaldı annem istemedi diye geri verdik. Skydoom çok zevkliydi. 5 kapısının tipi o kadar güzel gelmiyor. Sw ise jtd motorla süper bence.

Yorum bağlantısı
Selçuk Özmen

anahtarsız giriş ve çalıştırma ha, şu an fiatın bu özelliklerde bi modeli var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

İyi kötü demiyorum, zaten arızasında bitersin diyim...bu aracın artık devri kapandı, paranı riske atma ve başka marka arayışına gir bence.

Yorum bağlantısı
Eray Sireli

arkadaşımda hız sabitleyicili, dijital klimalı bir stillo vardı, 16 küsür bine satıp memur zihniyetinden hareketle küçük olsun az yaksın diyerek 26 küsür bine yeni kasa punto aldı ancak stillo'sunu sürekli özlediğini belirtiyordu :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

Fiat hep geriye dogru gidiyor..

Bir zamanlarin efsane temprasi ve donanimi ve ilkleri simdiki araclarinda yok.. Tamam digital ekran bir ihtiyac degildir ama arac ilkleri ile efsane olmustur o donemde. Klima denilen illeti mercedeslerde gorurken 94te bir ihtiyac oldugunu ogretti bizlere.

Stilo da tasarim ve donanim olarak konfor olarak pik yapmis bir arac devami yok..

Marealarda ayni sekilde donemin lux araclari arasinda yer alirken simdi bakiyorz 500 punto ve linea.. Linea b mi c mi belli olmayan sadece uzun bir arac konfor yok. Donanim rakiplerinin cok gerisinde.

Multijet iyi bir motor ama arabayi sattiran motor kadar imajdir da. Fiat bunu kaybetti.

Bakin tataya mercedes motor vs deniliyor ama ne kadar begeni kazaniyor.

Ama eskileri alinir neden alinmasin. Stilio fari 300 tl deniyor focusun ne kadar? 350..

Motor denildigi gibi zamanin fiat motorlari ile ayni ozelikte parca sıkıntısı olacagini sanmiyorum hatta uç ornekler disinda en az ford kadar da kolaydir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Uludağ

her açıdan mantıklı da 1. elden sadece 1 yorum duyabildik. Bu arabada şüphe uyandıran nokta bu. Zamanında 0 fiyatları çok mu uçuktu acep? astra golf f1 sebil gibi satılırken pis koku alınca dışardan hava almayı bırakan bu arabayı neden kimse almadı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...