İçeriğe Yönlendir

Fiat Stilo Nasıldır?

Emrah Uludağ

Recommended Posts

Ümit Mavigöz

Fiyat yüksek ama tanidik olduğu icin 23 e filan pazarlik etmeyi düşünüyoruz. Arkadasim dizel düşünmüyor. Stilo nasil arabadir ve bu araba icin 1.4 benzin motor nasildir? Araba cok temiz bu arada. Sadece bu araclar nasildir?

kardeşim o araca 23 bile çok stilolar tutulmadı nedendir bilemem 2. eli çok düşük ben olsam stilo almazdım ne yalan söyliyim...

Yorum bağlantısı
Misafir

Stilo ancak cengaver bir kullanici tarafindan alinir ama o bile 1.4'unu alir mi derseniz ? bence almaz.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Eray Çalışkan

Stilo tasarım olarak benim hep hoşuma gitmiştir fakat gerek ikinci el piyasası olsun gerek de yedek parçası olsun zorluk çıkartacağını tahmin etmekteyim. Bilip bilmeden atıp tutmak istemiyorum bunlar öngörülerim benim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Zaten piyasası ağır olan bir aracın birde 1.4 motoru, acil elinizden çıkarmak istediğiniz bir durumda sizi üzer diye düşünüyorum.Yani ben stilo alacak olsam 1.6 dynamic(cam tavansız) düşünürdüm.

Ama sizinki dost alışverişi olacak sanırım. O yüzden stilo fikriniz hiç yoksa sırf tanıdıktan diye de bu aracı almanız da doğru olmaz bence.

Yorum bağlantısı
Furkan Akyol

Araç ilk sahibinden ve cok bakimli ve temiz olmasi nedeniyle düşündük ama bizimde piyasasi konusunda sakincalarimiz vardi ki sizlerde tasdiklediniz:) 25 bine kadar baska ne alabilir sizce model olarak:)

Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Stilo Fiat'ın vitrin araçlarında belkide kalite anlamında jübile aracıdır

Yorum bağlantısı
Misafir

1,4 Active modelleri en son modelleridir, en yenileridir ancak en boş olanlarıdır. Arka camlar dahi manuel elle kontrollüdür. Alınacak ise en ful olan Dynamic tercih edilmelidir. Dynamic bile olsa opsiyonu çok olan bir araçtır. Opsiyon olarak en fulü ve temizi 20-22.000 bandında bir fiyatla alınırsa çok üzmez. 

Yine kendi yazımdan bir alıntıyı aşağıda inceleyebilirsiniz..

Kısaca Stilo: Benzinli kullanırsan ocağına incir ağacı dikersin. Lpg ve simit tip şart. (Bagajı kapatmaması adına)  İyi bir Lpg kite uyum sağlar ama arıza verme olasılığı da mevcuttur. Parça sıkıntısı çekmezsin. Rahat bulunur. Ama elektronik arıza filan yaparsa usta bulmakta zorlanabilirsin. Ustasını bulduktan sonra arkana bakma derim. Gerçi bu araçlar Ankara da daha meşhur gibi. Bizim bura küçük yer. Orada sorun yaşamazsın tahminen.

Cam tavanda sorun olabilir. Arızalı ise uzak dur. 50-200 Tl arası tamir yalanlarına çok inanma. Çoğunda komple tavan değişimi gerekiyor ve 2.000 Tl üzeri masraf açabilir. Birde tavandan su alıp almadığını iyice kontrol et/ ettir. Yoksa cam tavan çok zevkli bişi..    :biggrin: Ön takım kronik problemlidir. Tıkırtı, lakırtı, lukurtu sesi varsa, bnunlar problem alametidir.

Alıp kar edilecek bir araç değil. Onu göz önünde bulundur. Alırsan fiyatta deli gibi pazarlık yap ki satarken 3 ü, 5 i düşünme. 2. el araçlarda maalesef masraf çıkar. Kaçınılmaz. Bunu da düşünerek 20.000 Tl yi çok geçirme derim.

Araç yürür aksam %100 yeni Bravo ile aynı. Gerisi bulunabilir parça. Sorun olacağını sanmam.

Stilo tam bir yol canavarı. Hız olarak 1,6 107 Hp olmasına rağmen ben ibre sonunu görmüştüm. Konfor, yol tutuşu, barındırdığı opsiyon özellikleri, malzeme kalitesi, sessizliği (gram motor, trim ve yol sesi almıyor), görüntüsü vb.. Ben hastayım kısacası. Otomatik viteslisi olaydı 5 dakka durmaz, alırdım.    :fiuw:

Minik bir tiyo. Stilo tabiri caizse gırtlak opsiyon olan bir araçtır. Dynamic yazar, birinde arka yolcu yemek masası vardır, birinde yoktur. Birinde bagajda Subwoofer/ anfi vardır, birinde yoktur. Eğer bakarsan bunlara dikkat et. Dijital klima olmasına bak. Eğer dijital klima varsa hız sabitleme vardır. O şekilde bir paket var araçta. Manuel klima varsa CC yoktur. Esp yine opsiyon. Olanına bakmakta fayda var.

http://www.fordclubt...leri/?p=2296573

http://www.fordclubt...şler/?p=2166954

http://www.fordclubt...dır-neden-ucuz/

Yorum bağlantısı
Misafir

Komşumuz yaklaşık 1 sene önce 1.6'sını aldı. Aldıktan kısa süre sonra elektrik ve elektronik hatalarla uğraştı durdu. Yanlış hatırlamıyorsam 3 hafta civarı aracı otoparkta hiç görmedim. Sanayide yatıyordu. Sonra onarımını tamamlattı. Derken yağmurlu bir günde sol yolcu camının sonuna kadar açık olduğunu gördüm, gittim yanına camın açık kalmış dedim, oda başladı söylenmeye, motoru bozulmuş camın 3 gün araba o şekilde kaldı. Sonrasında onuda yaptırdı. Şimdi bir sorunu varmı bilmiyorum. En son satıp kurtulmam lazım bu aletten diyordu.

Yorum bağlantısı
Fatih Hanoğlu

2004 ve üstü fiesta bakmalısınız bence.. 

Yorum bağlantısı
Serkan Erden

bende 2005 model 1,6 sı vardı 9-10 ay kullandım. çok memnundum, satmak zorunda kaldım. konforu çok güzel. kullandığım süre içerisinde hiç arıza vermedi. lpg taktırmıştım,gazla uyum sorunu yok. 1,4 motorları 6 viteslidir. tek sorunum biraz fazla yağ yakıyordu. ustaya baktırmıştım. sübab keçeleri değişecek 600 tl gibi bir masrafı olur demişti. satacağım için yaptırmadım. sınıfına ve yılına göre bence en iyisi. parça sorunu yok. 

Yorum bağlantısı
Misafir

Ülkemize vaktinden önce gelmiş bir araç.

Vaktinde de gelse alınmazdı, alınmadı. Bkz: 2008 de çıkan Fiat Bravo  ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Sen yinede alırdın bence. Sedici alan adam herşeyi yapar :D :d 

Yorum bağlantısı
Misafir

Sen yinede alırdın bence. Sedici alan adam herşeyi yapar :D :d 

Ben istisnayım. Ben alırdım, hatta 2 Stilo, 1 Daihatsu Sirion, 1 Fiat Sedici aldım.. ;)  :D Clio da bi hata ettim nasıl olduysa piyasa arabası aldım.  :D

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

almıyoruz kardeşim zorla mı :angry:

Yorum bağlantısı
Misafir

Ben alacam! :shok:

Station ları çok hoş abi. Arka bagaj kapağı jipler gibi çift kademe açılıyor. İster cam yukarı aç, ister komple aç. Sana gider. C-Max i konfor ve özellik olarak aratmaz. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Uğurlu

2004 dinamik modelini 2 sene kullandım ve bu araçın tutulmadığına sevindim ülkemizde çünkü o fiyata o kaliteye binemezdim ülkemizde yoksa, satma konusuna gelince ihtiyaçtan satmak zorunda kaldım ve ilk pazara çıkışında satıldı, ama 1.4 ü nasıl bilmem benim kullandığım sky windowlu doluydu çok güzel arabadır bence

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Misafir

:wub:  :wub:  :wub:  :wub:  Resmen aşık oldum.. Yurt dışında 2011 e kadar üretilmişler. Genelde 1.8 8V benzinli motor. Direksiyondan F1 kumandalı otomatik şanzımanla. Özellikle aşağıdaki bittiğim araçtır. Black Motion diye bir versiyonu. Dışta bariz farklılıklar ön sisleri alt tampona almışlar, bizdekiler standart far içinde gizliydi. Arka tamponda orjinalde difüzor var. Jantlar farklı. Dikiz aynasında sinyal var. Deri koltuk ve teyp Mp3 çalıyor ve bluetooth mevcut. Göstergeler beyaz zemin.. Görebildiklerim.

Mevcut site Brezilya sitesi. Fiyatlar ortalama TR ile aynı gibi. Gerçi 2010 model olduklarını göze alırsa TR den ucuz. Yaklaşık 20-25.000 Tl arası düzgünleri.

Bu bittiğim ilan;

http://carro.mercadolivre.com.br/MLB-744317616-stilo-blackmotion-_JM

Buda 2008 model üzeri genel ilanları;

http://lista.mercadolivre.com.br/stilo_YearRange_2008-2011

Yorum bağlantısı
Misafir

Stilo'nun en şaşırdığım özelliği "adaptif hız sabitleme" idi, bir engele yaklaştığında fren yaparak yavaşlatıyor hız sabitleme açıkken..

:biggrin: Pek saygıdeğer afkatım, canım Cem Abicim. Maalesef bir tek bu özellik yok Stilo larda..  ;)  :p  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Misafir

:biggrin: Pek saygıdeğer afkatım, canım Cem Abicim. Maalesef bir tek bu özellik yok Stilo larda.. ;):p:biggrin:

Aracı iyi çözmüşsün [emoji106]

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...