İçeriğe Yönlendir

Cla İnceleme

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

Tuğrul Ersoy
(düzenlendi)

Dün öğleden sonra Balgatta ki Koluman'a gittim cla için içerisi hafta içi olmasına rağmen gayet doluydu içerdeki 8-10 tane c180 e dönüp bakan yok herkes cla nın başındaydı Koluman ekime kadar ki tüm kotasını satmış cla için.Fiyatta 1 tl bile indirim yok araçlar full dolu o yüzden kar marjı düşük dedi satış danışmanı araç bence dıştan rakipsiz çok ilgi çekici olmuş özellikle gümüş rengi çok hoş ilk defa bu araçta sevdim bu rengi.Bagajı gayet yeterli geldi.İçerdeki malzemeler c seriyle hemen hemen aynı yani sınıf farkı var demek doğru olmaz kaliteli yani,sadece konsol tarafı sert onun harici yumuşak plastik her yer amg de ki koltuklar mükemmel olmuş bence.Özellikle eleştirilen hacim konusu bana yeterince geniş geldi boyum 1.72 koltuğu ayarladım sonra arkaya geçti düz oturuşta bile 1 karışa yakın diz mesafesi kaldı ama tavan için 1.80 üstü uğraşırsa başı tavana değer Cla için test aracı gelmemiş gelince test edeceğim tekrar yazarım o zaman.Fiyat olarak bence makul elektrikli ve hafızalı koltuk hariç full donanıma sahip bmw gibi 4-5 özellik ekleyip full diye satmıyor mercedes bu konuda takdiri hak ediyor.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bana orta yaş krizi geçirmekte olan gözü dışarda erkek arabası imajı çiziyor bu tip mersedesler.

pembe gömlek felan ..

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Yine aynı fiat punto tarzı eğreti duran navigasyon ekranı koymuşlar, dışı falan etkileyicide bu basitlik ne kardeşim, araba merso değil aşka birşey hissi doğdu bende...

En ucuzu 93000 tl. ötv siz değeri ise 56 kaat, bu ötv nasıl bir saçmalıktır, yetti artık yahuu...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Hocam acaba başlangıç fiyatı nedir :)

93.300 93 bile olmazmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Oda vardı abi E250 cdi 4 matic 220 bin tlydi.Hemde makyajlı :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Koca

93.300 93 bile olmazmış :)

Teşekkürler Tuğrul hocam :) Ama dışına bakınca, çok güzel görünüyor :biggrin:

Fiyatı da çok iyi aslında :) Tabi içine bakınca da, safkan bir Mercedes değilim ben diyor :biggrin:

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Bence tam tersi bağımlılık yapan bmw, bu cümleleride bmw satış danışmanları ve kullananlar söylüyor. :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Oda vardı abi E250 cdi 4 matic 220 bin tlydi.Hemde makyajlı :)

Merso E den başlar ve esas bağımlılığı da harbi mersolar yapar, alım gücüm olsa 1 dk. durmazdım, bu A lar C ler hiç cezbetmiyor, dikkatimi bile çekmiyor ne yazıkki, orta gelir seviyesine göre araç bunlar, fakat merso ruhuda orta seviyede :)

Kabaca sportiflik BMW, konfor vs. Merso, elbette mersonun da çok fena spor modelleri var, genel olarak bu şeklde yani...

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Teknik yapısı c180 ile aynı olduğu için sürüş keyfi vermez c180 arkadan itişli olduğu halde zevk vermiyor bu önden çekişli hiç vermez zaten 7g- tronicte iyi bir şanzıman değil kısaca şu ana kadarkilerle kıyaslarsam 1.dsg ve 8 ileri zf.2 alfa tct .3 powershift ve 7 g tronic. sıralama bu şekilde cla tam türk milleti arabası olmuş 3 yıl önceki c180 gibi 2 aya her yerde görürüz.

Abi 525x drive sürde ozaman da böyle diyecekmisin bakalım.Diyeceğin tek şey aşk 3 harflidir. :)

Yorum bağlantısı
Alper Keskin
(düzenlendi)

iyi veya kötü ben çok beğendim şahsen zerafet ve agresiflik karışımı bişey olmuş.Gençlerin gözbebeği olabilir.Konseptindeki gibi fosforlu sarı şeritleriyle modifikasyonla tadından yenmez.

tarihinde Alper Keskin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yani mersonuna spor modelleri güzel demek istedim, 525x elbette güzel, sen birde Merso S63 amg sür bakalım, tank lazımsa da G63 Amg yeter sanırım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Bence tam tersi bağımlılık yapan bmw, bu cümleleride bmw satış danışmanları ve kullananlar söylüyor. :)

Ford satış danışmanıda bunu söylüyordu :D

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Yani mersonuna spor modelleri güzel demek istedim, 525x elbette güzel, sen birde Merso S63 amg sür bakalım, tank lazımsa da G63 Amg yeter sanırım :)

S63 Getirdilerde sürmedik mi abi :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

"Ford satış danışmanıda bunu söylüyordu :D"

1.6 motorlu merso bağımlılık yapmaz ama Ford yapar, o açıdan demiştir :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Merso kamyon yapmayı bilmez, bizde satılanları nazik araçtır dayanmıyor zaten, Man ezer geçer :)

Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Öncelerde bende bmw fanıydım ağzımdan çıkan her cümle bmw'ye bağlanırdı ama son zamanlarda bmw'ye olan düşkünlüğüm azaldı mercedes'e yöneldim özellikle autoshowda dikkatimi çeken bütün bmw modellerinin iç dizaynlarıydı bana kendilerini tekrar ettikleri izlenimi verdi ayrıca mercedes geçmiş yıllarda bmwye göre çok daha ağır modeller üreten bir firmaydı tabiri caizse 'kodaman arabaları' ... bmw ilk üretime geçtiği senelerden beri ağırla birlikte genç kitleye hitap eden spor arabalarda üretmiştir. bu noktada ben mercedesi an itibariyle daha başarılı buluyorum

Yeni motor, şanzımanlı bmw leri sürüpte yok ya ben zevk almadım diyen yoktur özellikle 8 ileri şanzımanlı 320d-328-320i 525dxdrive ve 1 serisi kendi sınıflarında sürüş zevkinde 1 numara, şunu kabul ediyorum görüntü,konfor,donanım ve dayanıklılıkta mercedes çok iyi ama iş sürüş zevkine geldimi bmw nin eline su dökemezler ama bmw de bu zevkin bedelini biraz pahalıya alıyor ve satışlar düşüyor c180 son evresinde olmasına rağmen hala f30 a yakın satılıyor ki cla ile mercedes bu farkı açacak işte ozaman görücem ben borusanı 150 milyarlık arabaya accent era daki ses sistemini koyupta efendim bu araç ful demeyi.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

Ben açıkçası büyük umutlarla gitmiştim ama pek tutmadım, 206 sedan gibi ne olduğu belirsiz bir şey olmuş. Kalite, motor vs. hep yerlerde, mercedese yakışmyor..

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Almanya Mercedes ve Bmw'yi satmak için, Audi'yi ise binmek için üretirler... :) CLA serisi CLC gibi hayal kırıklığı...Ordan burdan kırpılıp sadece güzel bir karosere oturtulmuş bir araç. Kokpitin A class'dan farkı yok ;)Tercih edicek olsam C250 CGİ Coupe Palladium Gri tercih ederdim :)

Burak 8 Yıldır Mercedesteyim, Ben böyle bir arabasını bilmiyorum Mercedes'in CDİ olmasın o :)

Ayrıca Tercihlerini bu fiyat aralığında yap, bahsettiğin araba ile CLA arasında en az 90bintl fark var ;)

Yorum bağlantısı
Ali Erkan Aktaşgül

Almanya Mercedes ve Bmw'yi satmak için, Audi'yi ise binmek için üretirler... :) CLA serisi CLC gibi hayal kırıklığı...Ordan burdan kırpılıp sadece güzel bir karosere oturtulmuş bir araç. Kokpitin A class'dan farkı yok ;) Tercih edicek olsam C250 CGİ Coupe Palladium Gri tercih ederdim :)

Ben de bu cümleyi anlayamadım. Cümle düşüklüğünden de olabilir.. "Almanya'da Mercedes/BMW'ye binilmez, Audi'ye binilir" mi denmek istenmiş?

CLA'yı canlı görmediğim için fazla yorum yapamayacağım ama kısaca şunu söyleyeyim. Bence arka tasarım berbat! Stoplar plakalığa doğru akmış gibi duruyor.. İç tasarımını da beğenmedim. Şu yeni modellerde konsol üstüne koydukları çin malı GPS cihazı görünümlü tabletimsi şeye ve havalandırma çıkışlarına sinir oluyorum.. Hiç bir şart altında 90bin tl verip bineceğim bir araç olmaz. Bedava verirlerse binerim :)

CLA'ya bu kadar olumsuz bakmama rağmen iyi bir "Mercedes sever" ve 3 yıl eski kasa E serisi kullanıp Mercedes virüsünü bünyeye almış birisi olarak yazıyorum. Yani markaya kıllığım değil aksine hayranlığım var. Mercedes'in marka imajı vs konularına ise hiç girmeyeceğim. Onu ben değil Mercedes dert etsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar
(düzenlendi)
Adam kullanırken hissedemiyorsa BMW'yi, Mercedes alır tabi.

Bmw yi beğeniyorum ancak bir araç sadece sürüş keyfi için alınmaz... Araç tercihinde bir çok etken vardır, her müşterinin öncelikleri farklıdır. Öyle ki günlük hayatında Mercedes modellerini tercih etmiş aracın verdiği sürüş hissini ve keyfini Murattan çok daha iyi alabilecek motor sporlarında pilotluk yapan insanlar var. Tercihlerini saplantılı kriterlerle ve dar alternatiflerle yapanlar daha ziyade genç ve toy müşterilerdir... Objektif seçim yapmakla, saplantı duymak arasında benzerlikler olduğu gibi kayda değer bir farkta vardır...

Murat Fiesta Fun'ında olduğu gibi BMW konusunda da biraz saplantılı bir tavrın var :)

tarihinde Abdussamed Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Geçen gün Gebze center da bir bey ile beetle başında muhabbet ederken a serisi ne getirdi lafı. ön konsolu biz tasarladık burada dedi. Sakarya'da mercedes ar ge merkezi kurmuşmuş. sanayi bakanlığı vadettiği tavizleri vermemişmiş. arge merkezi de kapanmış. ne vadetmişti dedim yüzde 20 ötv indirimiydi dedi. aman dedim iyi ki vazgeçmiş. ne üstünlüğünüz var ki sizin dedim. indirim almak için göstermelik arge merkezi... zaten dedim a serisinin içini de begenmiyorum.

böyle bir duyum var mı benim haberim yoktu.

Yorum bağlantısı
Mert Ender

Paylaşım için teşekkürler. Mercedes, en azından bazı segmentler için artık oturaklı, 50+ üstü araç imajından uzaklaşmak istiyor ve deniyor, tepkiyi ölçüyor. Yerli-yabancı oto basınından takip ettiğim görsel ve testlere göre, arka tasarımı çok iyi değil. Arka mekan dar. Biraz zorlama gibi.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

CDI değil CGI abi kaç senedir var :)

Murat bak bakalım C250 Coupe CGİ var mı ? Evet C180'de CGİ var..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...