İçeriğe Yönlendir

Cla İnceleme

Tuğrul Ersoy

Recommended Posts

İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

Murat ben sanırım anlatamıyorum sana!...

C250'den bahsediyorum.. E250 Değil...

Mercedes'in sitesine bak.. böyle bir arabanın satışı var mı ? ben hiç bakmadım, çünkü biliyorum yok..

tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Eli sürçmüş demek ki abi haklısın. E250 CGI o kadar çok satılıyor ki beyin ayırt edemiyor :biggrin:

Hergün içinde yatıp, kalkıyorum Murat birde iddia ediyorsunuz yahu :) Ford'dan daha iyi tanırım Mercedes'i ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuğrul Ersoy

Murat ben sanırım anlatamıyorum sana!...

C250'den bahsediyorum.. E250 Değil...

Mercedes'in sitesine bak.. böyle bir arabanın satışı var mı ? ben hiç bakmadım, çünkü biliyorum yok..

c250 cgi var C serisi coupede, ama şuan satışı yok galiba sahibinden.com da var ilanları. ayrıca kolumandada arkadaşın dediği paladyum grisi var elde kalan.

Yorum bağlantısı
Baran Ekici

C250 CGI coupe olarak mevcut, diamond edition için ötv zammı öncesi son pazar günü 56bin euro fiyat teklifi göndermişlerdi, o gün fatura kestiren bir arkadaşım o fiyattan aldı, hiç unutmam ertesi gün ötv zammı sonrası 72bin euro olmuştu. Şans işte :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

A ve CLA, bence B serisinden de fena akıbete uğrayacaklar. satın alanlar, CLA nın , bagaj eklenmiş A serisi olduğunu anlayınca ne yaparlar bilemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Mercedes'in bundan 5-7 yıl önce dar gelir (diğer markaların orta veya üst donanım araçlarına talipler diyelim) grubuna hitap etme gibi bir satış politikası yoktu. Bu nedenle C serisi bile belli bir rakamın altına düşmedi, düşemezdi. En büyük rekabet rakip lüks markaların müşterisinin aklını çelebilmekti satışta. Ayrıca en önemli satış kaynaklarından biri de diplomatik araç satışı olan markaların haliyle lüks sınıf yaratıp, bu sınıfa eğilmeleri de alt sınıfa burun kıvırmalarına neden olmuştur diye düşünüyorum.

Ancak günümüz rekabet koşullarında sınıf sınıf ayrılmış kulvarlar giderek yokolmaya başladı. Eskiden dar gelirli olarak adlandırılan aile profilinin göreceli olarak zenginleşiyor olması ve pastanın büyük bölümünü oluşturması, lüks markalardaki tatminsiz müşteri grubundan sıyrılarak, kaliteye aç ve beklentisi bu noktada çok daha düşük dolayısı ile ne versen alıp başının üstüne koyabilecek yapıda daha sadık bir kullanıcı kitlesine ulaşma fırsatını veriyor lüks markalara.

Şu an için modellere kanımızın ısınmaması, markanın zihnimizdeki teorik yüksek kalite algısının uygun fiyatlı satışa indirgendiğinde pratiğe yansımamasından. Tabi bu markalar da henüz bu sınıfa yabancılar. Eski denemelerindeki hataları da yapmak istemiyorlar. Yanlız marka algılarının çok güçlü olması sahipleri tarafından fanatiklik boyutunda savunulması için yeter de artar bile. Uzaktan bakıp yorumlayanlarla kedi ciğer ilişkisi kurulabilir çok kolay. Bu da markanın bu piyasadaki avantajı. Ancak daha önemlisi bu markaların araç piyasasındaki deneyimlerinin ve ellerindeki teknolojinin çok fazla olması. Lüks sınıftan kademe kademe alt sınıflara kaydırdığı teknolojik ve konfora dayalı donanımları en alt sınıfa indirecekleri kadar maliyetleri azalttıkları noktada, bugüne kadar alt gelir grubuna hitap eden markaların ya kaliteyi arttırmaları ya da fiyatı düşürmekten başka şansları kalmayacaktır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Tüfekçi

bu gün gittim gördüm sürdüm.

arka koltuk kısmı çok basık ki coupe havasından sanırım. ön koltuklar güzel. tek motormuş 1.6 T cla200 şeklinde geliyormuş. şanzıman çift kavrama 7g-tronic. vites geçişleri gerçekten güzel. mercedes s kasadaki gibi koldan vitese dönmüş o da iyi. şanzımanda tek tırt kısım düşük viteste vites düşürürken biraz hissettiriyor. bagaj araç için çok yeterli ama stepne yok ve lastikler runflat. mini stepne koyacak kadar belki sığmayacak kadar stepne havuzu var yinede. urban versiyondu sürdüğüm. süspansiyonlar çok sert. spor süspansiyon opsiyonu gibi bir şey mi var acaba. lastikler büyüktü birazda ondan olsa gerek. kasislerden geçerken çok rahatsız ediyor. baz versiyonda daha yumuşak dediler ama bilemedim. bayide araç yok. c serisinin baz versiyonu ile arasında 13 bin tl mi ne fark var ki satıcı C segmenti daha donanımlı diyor baz olmasına rağmen. ( bayide nerdeyse 8-10 tane C serisi hazır duruyor çok satıyor sanırım) satıcı kendisi diyor zaten a serisinin sedanı diye bu arada yani ayrı bi segment yaratma çabasına girmemişler. direksiz kapılar hoşuma gitti. konsoldaki ünite yakışmıyor araca ama olsun. direksiyon dersi niyeyse bana çok tırt geldi.

aracın gaz tepkileri idare eder. ilk kalkışlarda sanki gaza basmamışsınız gibi davranıyor. dur kalk trafikte gecikmeli gaz tepksi beni sarmadı. onun dışında sürüş esnasında idare ediyor. hazirandan sonra 1.8 dizel gelecekmiş. 1.5 dizelden haber yok sanırım.

tasarım olarak güzel. cls ye parası yetmeyen ama tasarım olarak benzerini alacam diyen için tercih edilebilir. C serisinin yüzü çok eskimiş bunu anladım yoksa c serisi varken cla almak o kadarda mantıklı değil.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
(düzenlendi)

93 den başlayıp 109 a kadar çıkıyor mu ne dediler. ki zaten araç yokmuş. rakama o yüzden takılmadım :p

tarihinde Mustafa Tüfekçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

hedef kitlesi farklı.cls büyük diyen gidip cla alabilir. amg paketle güzelce biner. motor gamı genişlesin daha güzel olur. ama küçük mercedes sedanı diyene ben halen c serisi derim. sadece yüzü diğer mercedesler yanında bariz eski duruyor artık. yeni kasa gelir yakında.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

Hortingen Strasse!  :biggrin:

Cuma günü bacanak tarafından alındı. CLA 200, 1,6 benzinli otomatik, 115 kw, AMG paket. 135.000 Tl.

Yukarıdaki yorumlara katılıyorum. Bu araca gerçekten bu para verilmez. onun yerine bir Passat, Mondeo yada muadili araç almak daha mantıklı..

Dış görünüm gayet şık, sportif ve akıcı. Jantlar 18'. Arkada çift egzos çıkışı ile oldukça güzel duruyor. Renk olarakta bu modele yakışan en güzeli bence..

Kapı çıtaları yok. İnce bir ayrıntı, camlar kapandığında 1/2 cm açık bırakıyor camlar. Kapıyı kapattığınızda o farkı otomatik olarak kendi kapatıyor. Kapı kolunu açmak için çektiğinizde, boşluğunun alınması esnasında saliselik olarak yine camı kendi 1/2 cm açıyor. Rüzgar almaması ve kapı fitillerine takılmaması için. İlginç geldi.  :)

zmfJGmG.jpg

Ön park sensörü ve park asist var.

E1nQlTl.jpg

6VkBI8C.jpg

AMG paket. Ancak koltuklar, jant ve paspas hariç tam olarak farklılıklar nedir bilemiyorum..

NjOdnCj.jpg

Koltuklar şekil, yarı deri, nubuk benzeri gayet güzel bir döşeme mevcut. Ama gözümde sınıfta kaldı.. 2004 model C-Max te bile elektrikli olan sürücü koltuğu bunda tamamen manuel..  :i-ih:

B3gdaTo.jpg

ekrAtg6.jpg

Arka diz mesafesi gerçekten çok kötü. 1,85 boyum var. Ön koltuğu kendime göre ayrladığımda arkaya kesinlikle sığamıyorum. Aynı zamanda araç tavanıda çok alçak geldi. C-Max ve Sedici den yüksek tavana alışık olduğumdan abnada öyle gelmiş olabilir. Araçtan inerken sağ omuzum sürekli tavana çarptı. İlkin sert çarptım, hala omzum acıyor..  :D

BdgM2u6.jpg

Göstergeler ve ön konsol piyasaya göre güzel ama bi Mercedes için çok vasat.. Konsol kalitesi kötü ancak bazı noktalara kırmızı dikişli deri kaplama yapılmış. Görüntü hoş olmuş..

e3Pz4eP.jpg

Bu modelde henüz navigasyon ve dokunmatik ekran yokmuş. 3-5 ay içinde navi yazılımı gelecekmiş. Ama ekrana ya direkt teyp tuşlarından yada kol dayamanın önündeki çevir bas tek tuştan müdahale ediliyor.

gsNjQWu.jpg

Bagajda iç hacimden beklenen genişliği sağlamıyor. Aracın dış görünüşü iç hacim için güzel umutlar verse de, içine binince bu umutlar sönüyor.

Ayrıca stepne yok araçta. Sadece tamir takımı mevcutmuş. Onu göremedim ama var demişler..  :fiuw:

BHT57TG.jpg

Kısaca Mercedes te çağa ayak uydurmuş. Avrupa ve Ortadoğu pazarına satışları arttırmak için sanırsam böyle bir araca imza atmış. Motor oldukça performanslıdır tahminim. 115 kw, 1490 kg bir araç için.. Onuda ilerleyen zamanlarda test ederim.

Yorum bağlantısı

Arka baş mesafesi cidden çok kötü, coupe diye geçiyor zaten tasarım yüzünden arka iptal gibi birşey. Üst sınır 1.80

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

A serisi Mercedes e 135.000 vereceğime 2010-12 w212 E 250 CGI alınır. Benim gibi manyak olunursa mis gibi 2007-8 CLS 350 alınır.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

8439196a5d12e13531440965da3c7c99.jpg

En Yeni e250 cabrio amg  :wub: 
Fuarda en çok hoşuma giden araç oldu, evet daha güzelleri vs de var ama bu araç bambaşka.. Bir şirkete yönetici ol işe git gel takım elbise ile, aynı araç ile haftasonu altında şort ile sahilde ormanda gez üstünü açıp, arada bi yengeç ol yan yan keyfini çıkar :) sadece 300 bin tl cik çerez parası :D

tarihinde Ozan Altundal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Merso E den başlaaaar  :D

Merso para isteeeer

Mersonun ruhu başkadır ama para konuşuuuuur

geriside piyasaya uymak için çıkarılan modellerdir, bakmam ve almaaaaaam, zaten alamaam  :D

neyse , varmı isteyen  :p

resim30.jpg?1427932816699

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

merso öyle demiy.

GLA nasıl peki gençler?

:biggrin:

şu olursa belki bakarım,

mercedes-benz-gla-class-x156_exterior_02

yoksa tipsiz alet, içi dahada tipsiz, bizimkilerin parmağı var sanki, hani şu ötv indirimciler varya :rolleyes:  

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

bizim mahallede bundan bir tane var arada görüyorum. yakından da çok güzel. son gördüğümde içinde biri uyuyordu.

mersedes satışları bu çerez sebebi ile düşebilir.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

AMG pakette 18 jantlar spor suspansiyon. Bi xenon led farlar. Cam tavan ve elmas ön izgara var. 130 bin liraya galeride 2015 model koltuk isitmali modeli satildi. 0 km idi. Bizde bi ara baktik ancak vazgectik. 135 liraya 3-5 bin de yeni kasa C180 almak daha mantikli geldi. Yaz sonuna dogru kampanya bekliyoruz :)

A serisi Mercedes e 135.000 vereceğime 2010-12 w212 E 250 CGI alınır. Benim gibi manyak olunursa mis gibi 2007-8 CLS 350 alınır.

Bende çok dedim.. Buna o paraları vereceğine başka birşey al diye. Ama araç baldıza alındı. Yani patron baldız. ;) Bunu beğenmiş ve illa sıfır isterim demiş.  :biggrin: Hanımlar için genelde araçların dış görünüşü önemli olduğundan gerisi teferruat kalıyor..  ;)  :D

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bende çok dedim.. Buna o paraları vereceğine başka birşey al diye. Ama araç baldıza alındı. Yani patron baldız. ;) Bunu beğenmiş ve illa sıfır isterim demiş.  :biggrin: Hanımlar için genelde araçların dış görünüşü önemli olduğundan gerisi teferruat kalıyor..  ;)  :D

Aynı soruyu bizim hanıma sordum; CLS 350 Kaç beygir? dedi, dedim 272; deli misin tabiki CLS dedi :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Aynı soruyu bizim hanıma sordum; CLS 350 Kaç beygir? dedi, dedim 272; deli misin tabiki CLS dedi :D :D

İstisnalar ve kaideler..  ;)  :D Kırmızı olsun, çamurdan olsun.  ;)  :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...