İçeriğe Yönlendir

Rc Helikopter

Erdem Dertsiz

Recommended Posts

Erdem Dertsiz

Uçurduğumuz helikopterlerin videolarını paylaşalım bakalım kaç kişi bu hobiyi seviyor. :)

ben dışarı sezonunu açtım hafif rüzgarda ilk testler.

4 kanal - Double Horse 9116

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Savaş Değişli

Çok güzel bir hobi,Bime gelecek helikopter nasıldır acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Erdem bizde toplamaya başladık ta kep falan kötü masrafsız toplayabilirsem Pilot arıyorum :fiuw:

:bravo: Yakın çekim de isteriz. :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Çok güzel bir hobi,Bime gelecek helikopter nasıldır acaba?

marka model kaç kanal yazarsanız yardımcı olurum. :)

Erdem bizde toplamaya başladık ta kep falan kötü masrafsız toplayabilirsem Pilot arıyorum

Yakın çekim de isteriz.

kaç kanal abi :) bende 4 tane heli var.

1 x 3.5 kanal

2 x 4 kanal

1 x 6 kanal (toplanıcak işallah :) )

kep önemli değil yeniside kırılıcak nasılsa abi.:) elektronikte eksiğin olursa söyle abi :)

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

Erdem abi walker cb 180 d model bir helim var ama ayarını bir türlü tuturamadım hobby rc sitesinden okadar araştırıp okumama rağmane bir türlü dikiş tutmadı ve her uçurmamda tekrardan ayar istedi bu konuda bana yardımcı olabilirmisin acaba?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

ayardan kastın stabil şekilde havada mı tutamıyorsun.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

zaten 4 kanaldan aşağısı oyuncak gibi durmakta.

ev içindede oynarım diyorsanız alttaki linkteki ürünü öneririm. hatta başlangıç için çok güzel bir modeldir. trex 100 ün birebir kopyasıdır. piyasada 89 liradan başlıyan fiyatları var.

http://shuang-ma.com/VLTOYS-V911-2.4G-4-CHANNEL-MINI-RC-helicopter-replacement-spare-parts.html?gclid=CI6nkeO78LYCFcyR3godgjsAfg

benim şu an aklımda quadcopter yapmak var. bakalım işallah ileriki yaz günlerinde tamamlamış olurum.

Yorum bağlantısı
Mert Keçeci

bunun konusu geçmiişti sanıım bizde 3 tane vardı ama hevesimi aldım şu anda atıl duruyor. alacak olan arkadaşlar 4 kanaldan aşağısını almasın derim.

bu model bendeki apachenin aynısı kulannamak bayağı tecrübe istiyor. keşke daha basit olablardan başlasaydınız. sanırım ilk kalkışta bile sorun yaşıyorsunuz kumandadaki küçük tuşlarrdan faydalanmanız lazım mesela hızlı kalkışlan kalkıp küçük tuşlarla ayar yapmak lazım ama bende tam tutturamıyorum sonra bıktım bıraktım.

Aslında daha kolay bir modelle başlıcaktım ama almışken iyisini alayım diyerek cb180d yi aldım.Benim kalkışlarda bir sorun yok ve genelde evde uçuruyorum benim sorunum heli satabil havada asılı kalmıyor ve sürekli ya kendi olduğu yerde dönüyor veya havada sıfır çizerek dönüyor.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

büyük modellerle evde oynamak çok zor. Alan dar heliyi kırıcam yada etrafta bişey kırılır korkusu oluyor.

kendi etrafında dönüyorsa kumandada soldaki kolda yatay eksende trim ayarı yapman gerekir.

Eğer trim i sona çekmene rağmen hala dönüyorsa trimi sıfırla. servodan üst tarafa gelen bir kol var onu çıkar ve sağa sola döndürerek ayarını yap.

sıktığında kol alçalır sağa döner. açtığında kol yükselir sola döner.

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

kuyrukta pervane yok mu bunlarda, dengeleme için.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

kuyrukta pervane yok mu bunlarda, dengeleme için.

Modele göre değişiklik gösterebiliyor.

Mesela bende kuyruk motoru var direk kuyrukta.

Mertde kuyruk şaft yardımı ile dönmekte.

bazı modellerde kuyrukta motor yok.

tabi bu söylediklerim kanal sayısına ve modele göre değişiklik göstermekte.

Yorum bağlantısı
Engin Avcı

Erdem abi bitane aldık.

2günde param parca oldu. hevesimizi bile alamadık.5dk havada durmuyordu.

tavsiye edecegin marka model nerde buluruz?

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
(düzenlendi)

Sahibindende var v911 yazarsan çıkıcakır. Yada ben marka kullancam dersen trex100 de alabilirsin.

Heli kullanırken düştükten sonra elinize aldığınızda yerinden çıkan parça varmı kontrol edin.

Bide çarpcağını fark ettiğinizde kurtarmaya çalışmaktansa gazı kapatın.

tarihinde Erdem Dertsiz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Dertsiz

kaç diş saysana abi birde fotorafını çekebilicekmisin. Evdeki hurdaların arasında olucaktı bir tane.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

kaç diş saysana abi birde fotorafını çekebilicekmisin. Evdeki hurdaların arasında olucaktı bir tane.

Sayarım da çekerim de Erdem... Akşam birisi güncellesin bu konuyu ki unutmayayım :)

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Sayarım da çekerim de Erdem... Akşam birisi güncellesin bu konuyu ki unutmayayım :)

Ben sana hatırlatırım abi :)

Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Erdem bende ki bundan ama bayağı kep hasarı var tamit bantı falan yok mudur bunların.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Adnan abi bant var ama pahalı diye kimse kullanmıyor onun yerine şu aliminyun folyolu bantlardan kullanıyorlar.
Bense kırılan yeri içten zımparılıyorum. Sonra patexin soğutuculu hızlı yapıştırıcısı ile arkadan kırılan parçayı tuturuyorum.
Şu senin kırık kepin fotoraflarını atsana abi.

Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir

Geçen hafta arkadaşlar hediye almışlar sağ olsunlar. İlk bir kaç gün havalandı ama artık havalanamıyor, sadece 1-2 cm araba gibi halının üzerinde geziyor :) piliyle ilgili olacağını düşünüyorum, kayda değer bir kazası olmadı hep itina ile uçurup indirdim.

ouzhandemir.jpg

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Uzun süre sarjda tuttuysanız 3.7v lipo pil şişmiştir. Bu pillere yapılan fazla şarj ömürlerini bitirmektedir. Onun için balansörlü şarj aleti kullanılması tavsite edilmektedir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Abi ne oldu dişli

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...