İçeriğe Yönlendir

Anahtar Arabada Kaldı

Tufan Günaydın

Recommended Posts

Tufan Günaydın

2005 c max ghia aracımda sabah okula geldim kapıları kilitledim ve arka bagajı actım bi şeyler aldım anahtarı pandizotun ustune koymusum ve bagajı kapatmışım simdi ne bagaj nede kapılar açılıyor ne yapabilirim arka camdan anahtar bana ben anahtara bakıyorum yedek anahtar da yok araba da okulun bahçesinde :) aracada çift kilitleme yaptığımı düşünüyorum ancak şöför arka kapısının kilidi daha önceden bozulduğu için oraya bi motor takmıslar o kapıda çift klitleme olmuyor nasıl açabilirim. bide arka yan bagaj camlarını aceba kırmadan tel yardımıyla silikonunu kesebilirmiyim bu arka camlarda vida varmı

Yorum bağlantısı
Hüseyin Yergin

Camı kırmadan alabileceğinizi sanmıyorum da keşke 100 tl ye bir adet yedek anahtar yaptırsaydınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Camı kırmadan alabileceğinizi sanmıyorum da keşke 100 tl ye bir adet yedek anahtar yaptırsaydınız.

keşke :( ama iş işten gecti

yolcu kapısını zorlayıp açabilirmiyız

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Kaskonuz varsa kırın bi camı, alın anahtarı.

Kasko yoksa, uğurlu ya da doraglass ı arayın, en ucuz camını öğrenin aracın, sonra o camı kırın yine alın.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Servisi çağırsanız dahi kapının üstünden tornavida ve demir çubuk yardımı ile açıyorlar ve 80 TL kadar alıyorlar. Aslında çok basit bence camı kırmaya yada çizemeye dökmeye gerek yok. Tecrübeyle sabit :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Kaskonuz varsa kırın bi camı, alın anahtarı.

Kasko yoksa, uğurlu ya da doraglass ı arayın, en ucuz camını öğrenin aracın, sonra o camı kırın yine alın.

kaskoda yok:(

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Servisi çağırsanız dahi kapının üstünden tornavida ve demir çubuk yardımı ile açıyorlar ve 80 TL kadar alıyorlar. Aslında çok basit bence camı kırmaya yada çizemeye dökmeye gerek yok. Tecrübeyle sabit :D

Bu anlattığınız Ford'da mümkün değil, 100 km. yolu geri gelip yedek anahtarı evden alıp yeniden döndüğümü bilirim ben...Çilingirin ve servisin söylediği buydu "Aşağı yukarı her araba açılabilir ama ford asla"

ufak kelebek camını varsa kırın gitsin geçmiş olsun

Uğur abi Osmaniye Ford Yetkili servisi bana o tarihte, ön camı veya arka camı kır sakın kelebeği kırma demişti, daha pahalıymış...
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Ayrıca Tufan hocam olay çözüme kavuştuğunda buradan paylaşırsan sevinirim.... sonucu merak ediyorum... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Motor degişen kapının camının dıştan takılan lastik çıkartılsa o aradaki genişlikten teller yardımı ile bişiler yapılamaz mı? Lastik düzeltilip tekrar takılabilir.

Mondeo arka kapı camını hurdacıdan 50tl ye almıştım ama C-max için ne derler bilmiyorum.

Cam kırmadan yopllar bulmaya çalışın.

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Geçmiş olsun, demekten başak bir şey söyleyemeceğim.

Yorum bağlantısı

Bu anlattığınız Ford'da mümkün değil, 100 km. yolu geri gelip yedek anahtarı evden alıp yeniden döndüğümü bilirim ben...Çilingirin ve servisin söylediği buydu "Aşağı yukarı her araba açılabilir ama ford asla"

O servis işinin ehli hırsıza denk gelmemiş demek ki daha :)

Adamlar para kasası açıyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

camı kırmak son seçenek olsun o da kelebek camını. Komşunun başına gelmişti bu olay onun araba çalışırken kitlenmişti üstelik. Beni çağırınca şaka yaptığını düşünmüştüm, iki saat uğraştık eksi 30 soğukta. sonra bir arkadaşı geldi tel gibi bir şeyle kilit kapının yanından kilite müdahale edip açtı. Tel gibi bir şeyle dene derim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

"car door open without key"

şeklinde youtube da aratın oldukça video var. Fikir verebilecek uygulamalar var.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

O servis işinin ehli hırsıza denk gelmemiş demek ki daha :)

Adamlar para kasası açıyor :)

:)
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

"car door open without key"

şeklinde youtube da aratın oldukça video var. Fikir verebilecek uygulamalar var.

+++haklısınız, ben de benzer vidolar izlemiştim.

Araba kapısı nasıl açılır dediğim zaman bile bir çok vidoe linki çıktı. Ancak, işyerimde açamadım.

Tufan bey, siz de bir deneyin pompa ile açlıabildiğini hatırlıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Geçen bi arkadaş çilingir çağırmış açtırmıştı.

Mondeo Mk3.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Uğur abi Osmaniye Ford Yetkili servisi bana o tarihte, ön camı veya arka camı kır sakın kelebeği kırma demişti, daha pahalıymış...

Valla adam geldi 5 dk. da benim kapıyı açtı yani

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

O zaman beni yanlış yönlendirdiler, yöntemini söyleyin o zaman konuyu açan hocama...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

vesile ile, çift kilit yapılmışsa, cam fiyatları alınır ve o stok sorgulanır, sonra en ucuzu hangisi ise kırılır girilir başka çaresi yok. kapıyı kanırtarak açınca kalıcı hasar iz kalabilir. geçmiş olsun

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Bu tansiyon aleti olayını biz arkadaşımızla bizzat denedik.Biraz uğraştık ancak sonuç olumlu oldu.Önce ucuna bez taktığınız tornavida ile kapıyı kanırtın.Tansiyon aletini o boşlukta şişirin.daha sonra tel yardımı ile kapı koluna ulaşmaya çalışın.Ancak hiç acele etmeyin.Kaportaya hasar vermeden yapabilirim diyorsanız bu işleme başlayın.

Kelebek camını sakın ama sakın kırmayın,çok pahalıdır,ve çok zor kırılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...