İçeriğe Yönlendir

Anahtar Arabada Kaldı

Tufan Günaydın

Recommended Posts

Tufan Günaydın

arkadaşlar ilginiz için herkese teşekkur ederim anahtarı arka bagajın pandizotun ustünde unutmusum ve baya bi arka camdan anahtarla bakıştık ve bagaj camı uzerinde bulunan plastığı kırmadan ust kısmını söktüm ve arka cama su veren fıskıye hrtumunun kaporta sacına giren yerini cıkardım ve bi parmak girecek kadar bi delik varmıs elime bi metre ince insaat demiri aldım ve o delikten aşaği soktum camdan baktım tam anahtarlığın uzerine geldi ve acma tusuna basınca tak acıldı kapılar şimdi ilk işim yedek anahtar çektirmek ve arabanın dısında gizli bi yerine koyacam ne olu ne olmaz :) :) :) :)

Ayrıca Tufan hocam olay çözüme kavuştuğunda buradan paylaşırsan sevinirim.... sonucu merak ediyorum... :)

sorun halloldu kocam teşekkurler

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Geçmiş olsun. Bayağı yaratıcıymış açılması :)

Anahtarı hiç bir şekilde arabada saklamayın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

Büyük geçmiş olsun, zararsız ziyansız olmasına da ayrıca sevindik.. :bravo::nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

şimdi ilk işim yedek anahtar çektirmek ve arabanın dısında gizli bi yerine koyacam ne olu ne olmaz :) :) :)

İmmobilizersız yaptırın sadece kapıları açsın... 5 lira..

Ha hiç yedek anahtarınız yoksa mutlaka onu da yaptırın çünkü arabanız çalınsa kasko ödeme yapmaz..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

kapıları kilitledim ve arka bagajı actım bi şeyler aldım anahtarı pandizotun ustune koymusum ve bagajı kapatmışım simdi ne bagaj nede kapılar açılıyor ne yapabilirim

Anlayamadığım;

Aracı çift kilitleme yapıp, sonradan sadece bagajı açtınız, anahtarı pandizotun üzerine bıraktınız ve kaputu kapattınız. Peki kaput neden kilitlendi?

Bizim araçların kullanma kılavuzunun kilitlerle ilgili bölümünde anahtarın bağajda unutulması halinde yb ekranından (PASİF ANAHTAR BAGAJDA) uyarısının çıkacağı yakın bir yerde yedek anahtar sinyali yoksa bagajın kilitlenemeyeceği yazmaktadır.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Anlayamadığım;

Aracı çift kilitleme yapıp, sonradan sadece bagajı açtınız, anahtarı pandizotun üzerine bıraktınız ve kaputu kapattınız. Peki kaput neden kilitlendi?

Bizim araçların kullanma kılavuzunun kilitlerle ilgili bölümünde anahtarın bağajda unutulması halinde yb ekranından (PASİF ANAHTAR BAGAJDA) uyarısının çıkacağı yakın bir yerde yedek anahtar sinyali yoksa bagajın kilitlenemeyeceği yazmaktadır.

Bagaj kapılar kilitlendikten sonra kumanda ile açılmıştır abi..

Bu arada desene abi bakalım sende nasıl olacak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Anlayamadığım;

valla benim ki acılmadı baya bi düşündükten sonra hiç bi yere zarar vermeden hallettik ama kullanım klavuzunda yazan ların bazıları o zaman için geçerli arabanın üzerinden bi kaç şöför gecitikten küçük bi arızada iptal edilip yapılacak bi şey varsa genelde iptal yani ucuza kacıyorlar ettirebiliyorlar

Yorum bağlantısı

Bagaj kapılar kilitlendikten sonra kumanda ile açılmıştır abi..

Bu arada desene abi bakalım sende nasıl olacak :)

Tabi ki, kapıları kilitleyip sadece bagajı kumanda ile açıyoruz. Sonra, anahtarı içeri bıraktıktan sonra kaputu kapatınca kendiliğinden mi kilitleniyor?

Yedek anahtarı cebime alıp deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Tabi ki, kapıları kilitleyip sadece bagajı kumanda ile açıyoruz. Sonra, anahtarı içeri bıraktıktan sonra kaputu kapatınca kendiliğinden mi kilitleniyor?

Benimki kilitleniyor büyük ihtimalle seninki de kilitlenicek abi.. O yüzden kumanda dan bagaj açma alışkanlığımı unutmaya çalışıyorum.. ( kilit sistemlerimiz farklı olabilir.. )

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aynen öyle oluyor abi. Hatta bagaji ac kapiyi kilitle bagaji kapat yine kilitlenir. :)

Bu arada kitapciktaki uyari anahtarsiz giris olan arabalar icin gecerli. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Tahsin Şipit

Kardeşimin sayesinde öğrendim. 2007 fiestada da aynısı oluyor. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi ben kapıları çift kilit yapıyorum bagajı kumandadan açıp bagajdakileri elime alıyorum bagajı zorla kapatıp eve çıkıyorum. Yani hiç bir sorun olmuyor. Ancak bende bi gün anahtarı içerde unuturum diye korkuyorum. :) Şükür 3 anahtar var :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Muammer Aslan

kelebek camının pahalı olduğunu söylerler ama doğru değil kelebek camlarında camın kenarlarında bir de fitil olur o fitil orjinal camlarda vardır yan sanayide yoktur o yuzden kelebegi kırarsan kırılan camın fitilini, sökmek zorunda kalan camcı bu zor işten kurtulmak için " hemen ön camı kır ama sakın kelebeği kırma "gibisinden akıl verir ancak işin aslı tamamen işin kolayına kaçmaktır EĞER bir cam kırlıacaksa o da kelebek olmalı en ucuzu o ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

kelebek camının pahalı olduğunu söylerler ama doğru değil kelebek camlarında camın kenarlarında bir de fitil olur o fitil orjinal camlarda vardır yan sanayide yoktur o yuzden kelebegi kırarsan kırılan camın fitilini, sökmek zorunda kalan camcı bu zor işten kurtulmak için " hemen ön camı kır ama sakın kelebeği kırma "gibisinden akıl verir ancak işin aslı tamamen işin kolayına kaçmaktır EĞER bir cam kırlıacaksa o da kelebek olmalı en ucuzu o ...

c-max larda arka bagajın yan camlar kırılmadan sökülüyormuş.camın arasına uzun ince teli takıp çekiyorlarmış ve cam cıırrtt kırılmadan cıkıyormuş

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arkadaşlar ilginiz için herkese teşekkur ederim anahtarı arka bagajın pandizotun ustünde unutmusum ve baya bi arka camdan anahtarla bakıştık ve bagaj camı uzerinde bulunan plastığı kırmadan ust kısmını söktüm ve arka cama su veren fıskıye hrtumunun kaporta sacına giren yerini cıkardım ve bi parmak girecek kadar bi delik varmıs elime bi metre ince insaat demiri aldım ve o delikten aşaği soktum camdan baktım tam anahtarlığın uzerine geldi ve acma tusuna basınca tak acıldı kapılar şimdi ilk işim yedek anahtar çektirmek ve arabanın dısında gizli bi yerine koyacam ne olu ne olmaz :) :) :) :)

sorun halloldu kocam teşekkurler

bagaj üstü spoileri, dıştan nasıl sökebilidiniz :s :s :s bravoooo , sonra geri takarken silikon mu kullandıınız?

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

bagaj üstü spoileri, dıştan nasıl sökebilidiniz :s :s :s bravoooo , sonra geri takarken silikon mu kullandıınız?

spoiler alt ve ust iki parçadan oluşuyor . Alt ve ust parçalar birbirine yapıstırılmıs biraz zorlayınca birbirinden ayrılıyor iki parçayı ayırınca alttaki parça kalıyo ve alttakı parçanın ortasınıı baya bi esnetip açabildim .anahtarı içerden aldıktan sonra alt parçanında 4 vidası var onları soktüm alt ve üst barçayı alttan demiri kızartıp bırbırıne yapıstırdım sonrada spoileri takarken altına güzel bi silikon çektirdim (daha önceden bagajı açıp kapadığımda spoiler ses yapıyor ve sallanıyordu şimdi taş gibi oldu)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...