İçeriğe Yönlendir

Reyhanlı'Da Patlamalar !

Misafir

Recommended Posts

Rifat Şeker

Eşim ve Annem Reyhanlı'lı tüm akrabalarımız Reyhanlı'da patlamanın olduğu yerde malımız mülkümüz var idi.. Uzun zamandır Reyhanlı'da bu tip bir şeyin olabileceğinin sinyalleri var idi zaten. Kamplarda kalıyor denen bir çok Suriye'li kamplardan ziyade şehir merkezinde ve ilçenin bir çok yerindeler.. Ellerinde bir çoğunun T.C. kimlikleri mevcut ben gözlerimle gördüm.. Reyhanlı'da bulunan Suriye vatandaşlarından yardıma ihtiyacı olan çok olduğu gibi muhaliflerden de çok sayıda varlar ve sürekli huzursuzluk çıkartıyorlardı. En son 1 ay önce gittiğimde akşam vakti sokağa çıkmak akıllı işi değil gibi görünüyordu kimin eli kimin cebinde belli değildi.. Şehir merkezinde ve ilçenin bir çok yerinde işyerleri açtılar nasıl ve ne şekilde bilemiyorum ama arapça tabelaları bile var.. İlçenin hemen girişindeki benzin istasyonunun yan tarafında kendilerine oto pazarı kurmuşlar bir çok yabancı plakalı araçları burada kendi aralarında alım satım yapıyorlar ve Suriye'ye gidip Suriye plakası ile geri dönüyorlardı.. Hatta meraktan bir Grand Cherooke sorduğumda 7.000 tl ye bırakacaklardı.. Suriye plakalı araçlar Türkiye plakalı araçlar kadar var idi içerisinde kim var kim yok bunlar nereden gelmiş nereye gidersin bagajında ne var ne yok diye soran kimseye rastlamadım. Suriye'liler ile Reyhanlı halkı arasında yaşanan münakaşalarda Polis ne yazık ki hem yetersiz hemde yetkisiz kalıyordu.... Bu güne kadar kim ne derse desin bu konuda REYHANLI halkı çok yalnız bırakıldı. Güvenlik yok denecek kadar az kimin ne yaptığı belli değil.. Adana'dan her gittiğimde yardıma ihtiyacı olanlara buradan bir çok yardım malzemesi götürmüştüm. Ki yine götürürüm. Bunu yapanların kimler yada arkasında kimler olduğu şu an net değil sağlıklı bir bilgi akışı yok ilerleyen günlerde gerçeği ilk ağızlardan öğrenen azınlıklardan olacağıma eminim.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Konunun başlığındaki ölen vatandaş sayısı yerine 'ciğerimiz yandı' gibi bir tabir olabilir mi.

1'de olsa 1000'de olsa ocağımıza ateş düştü.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Mustafa Karabulut

olan masumlara oldu, türkiye savaşa girsin, birilerinin maşası olsun isteyenlerin oyunu. Allah ölenlere rahmet eylesin, kalan sağlara sabır, yaralılara şifa versin. yaralı sayısının yarısına yakınının ağır yaralı olduğu söyleniyor. İnşallah daha fazla kaybımız olmaz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Ölen öldü. Artık arkasından ne kadar konuşsanız boş, hiçbir şekilde geri getiremezsiniz. Tek yapabileceğimiz allah rahmet eylesin demek ve yenilerini önlemek. Bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ölen öldü. Artık arkasından ne kadar konuşsanız boş, hiçbir şekilde geri getiremezsiniz. Tek yapabileceğimiz allah rahmet eylesin demek ve yenilerini önlemek. Bence.

Yenilerini önlemek için ölenleri unutmamak ve sorgulamak gerekir Mert.

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Ölenlere Allah tan rahmet diliyorum.Reyhanlı da üniversite den arkadaşlarım vardı.Çok şükür onlarda birşey yok.Reyhanlı şu an çok karışık sokağa çıkılmaz.Suriyeliler saklanıyor, ortalık da görünürlerse daha kötü şeyler olabilir diyorlar.

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Allah sonumuzu hayır etsin... Allah rahmet eylesin geride kalanlara sabır versin...

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Ölenlere Allah rahmet eylesin ailelerinde sonsuz sabırlarlar diliyorum...Çok tehlikeli zamanlardayız bu konuda bizlerin ve özellikle yetkililerin çok dikkatli olmaları lazım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Hayatını kaybedenlere rahmet, geride kalan kederli yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyorum. Başka yorum yok.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Adem Kişi

Allah rahmet eylesin. Fatih hocamın yanındayım Türkoğlu'nda bir arkadaşı sayının 200 ü bulabileceğini söylüyor. İnşallah öyle değildir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Sabri Alemdaroğlu
(düzenlendi)

Bu olaya sebep olanlara hakkımı her iki cihanda da helal etmiyorum. Ülkenin sınırları delik deşik edilmiş.

Vefat edenlere allah rahmet eylesin, yaralı olanlara da acil şifalar dilerim.

tarihinde Mustafa Sabri Alemdaroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Eşim ve Annem Reyhanlı'lı tüm akrabalarımız Reyhanlı'da patlamanın olduğu yerde malımız mülkümüz var idi.. Uzun zamandır Reyhanlı'da bu tip bir şeyin olabileceğinin sinyalleri var idi zaten. Kamplarda kalıyor denen bir çok Suriye'li kamplardan ziyade şehir merkezinde ve ilçenin bir çok yerindeler.. Ellerinde bir çoğunun T.C. kimlikleri mevcut ben gözlerimle gördüm.. Reyhanlı'da bulunan Suriye vatandaşlarından yardıma ihtiyacı olan çok olduğu gibi muhaliflerden de çok sayıda varlar ve sürekli huzursuzluk çıkartıyorlardı. En son 1 ay önce gittiğimde akşam vakti sokağa çıkmak akıllı işi değil gibi görünüyordu kimin eli kimin cebinde belli değildi.. Şehir merkezinde ve ilçenin bir çok yerinde işyerleri açtılar nasıl ve ne şekilde bilemiyorum ama arapça tabelaları bile var.. İlçenin hemen girişindeki benzin istasyonunun yan tarafında kendilerine oto pazarı kurmuşlar bir çok yabancı plakalı araçları burada kendi aralarında alım satım yapıyorlar ve Suriye'ye gidip Suriye plakası ile geri dönüyorlardı.. Hatta meraktan bir Grand Cherooke sorduğumda 7.000 tl ye bırakacaklardı.. Suriye plakalı araçlar Türkiye plakalı araçlar kadar var idi içerisinde kim var kim yok bunlar nereden gelmiş nereye gidersin bagajında ne var ne yok diye soran kimseye rastlamadım. Suriye'liler ile Reyhanlı halkı arasında yaşanan münakaşalarda Polis ne yazık ki hem yetersiz hemde yetkisiz kalıyordu.... Bu güne kadar kim ne derse desin bu konuda REYHANLI halkı çok yalnız bırakıldı. Güvenlik yok denecek kadar az kimin ne yaptığı belli değil.. Adana'dan her gittiğimde yardıma ihtiyacı olanlara buradan bir çok yardım malzemesi götürmüştüm. Ki yine götürürüm. Bunu yapanların kimler yada arkasında kimler olduğu şu an net değil sağlıklı bir bilgi akışı yok ilerleyen günlerde gerçeği ilk ağızlardan öğrenen azınlıklardan olacağıma eminim.

Onları buraya getirenler kimse geri göndersinler bakalım. pkknın çekileceği belli miydi de getirildi onlar oraya kondu? Suriyelinin elinde Türk kimliği ne geziyor? Kim veriyor? Sahteyse polis neden bir şey yap(a)mıyor? Yaptırılmıyor mu yoksa? Çok şey söylerimde bir çok kişi gibi tutuyorum kendimi. Ve bu çok yakıyor canımı.

Allah ölenlere rahmet eylesin, ailelerine sabır versin. Bundan sorumlu olanları, özellikle sözde müslümanları da helak etsin inşallah.

• Beğen 11
Yorum bağlantısı
Cihangir Elbasan

Benim anlamadığım o kadar insan ölmüş,yaralanmış TV'ler eğlence,spor,yarışma programları ve dizilere devam ediyorlar.Yoksa bu olay Türkiye'de değil de Mozambikte mi oldu? Birilerinin annesi vefat edince iptal edilen yarışma programlarını gördük.

• Beğen 14
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Olayla ilgili her türlü yayın yasağı getirildi. Bu nasıl iştir bir anlasam. Kıyaslamak elbette doğru değil ancak Boston'da patlama oldu bizim bütün kanallar saatlerce yayın yaptılar. Amerikalı bir kız öldürüldü haftalarca yasını tuttuk.

Başın sağolsun Türkiye. Kaybolan canlara Allah'tan rahmet diliyorum.

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Benim anlamadığım o kadar insan ölmüş,yaralanmış TV'ler eğlence,spor,yarışma programları ve dizilere devam ediyorlar.Yoksa bu olay Türkiye'de değil de Mozambikte mi oldu? Birilerinin annesi vefat edince iptal edilen yarışma programlarını gördük.

Hassas ve duyarlı insanları tenzih ederek söylüyorum ki... Ölen insanlarda bizim o Tv lerde çalışan ve yönetenlerde bizim insanımız....Son yıllarda millet olarak o kadar duyarsızlaşmaya başladık ki bunun sonunun nereye varacağını bilmiyorum...

Küçükken hatırlıyorum mahallemizde yaşından dolayı eceliyle ölen biri olduğu zaman bile, evdeki tv radyo açılmaz hatta yüksek sesle konuşulmaz, eğer çok lazımsa çok az bir sesle tv veya radyo açılır işi bitince de hemen kapatılırdı... şimdilerde adam cenaze evinin önünden takmış şahinine eksozunu açmış bangır bangır bir müzik, arabanın yan camından kafasının yarısı görünecek kadar yatırmış koltuğu.... dünya umrunda değil umrunda olan egsozdan çıkan ses....

Bunları gördükçe insan ülkenin geleceği için endişeleniyor..

Aynı şey Tv ler içinde geçerli Reyhanlıda patlama olmuş.... hmm kötü olmuş...ama bizim reytingler güzel abi gerisi mühim değil... düşüncesi sarmış çoğunu...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

TV'lerde yasak yok arkadaşlar. Ancak bazı yayın organlarında ceset resimleri gösteriliyor. Bu sebeple uyarı geldi TV'lere.

Düşünülmesi gereken ise, yasak olmamasına rağmen yayın yapılmamasıdır bence.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

+1

Ölenlere rabbim rahet etsin.

Bu sancılı dönemler beklenen bir dönemdi.Umarım kısa sürer ve daha fazla insan canı helak olmaz.

Bu sıkıntının bitmesini istemeyen o kadar fazla kesim var ki artık can çeklişiyorlar bu yapılanlarda bunun kanıtı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ben bugün ntv yi izlerken konu hakkında haber yapamıyoruz dendi. Ancak resmi kaynaklardan gelen açıklamaları yayınlama hakkımız var dediler.

Çünkü kulaktan dolma o kadar bilgi dönüyorki ortalıkta.

Dün 4 patlama dediler ilk haberde.

Yorum bağlantısı

Ben bugün ntv yi izlerken konu hakkında haber yapamıyoruz dendi. Ancak resmi kaynaklardan gelen açıklamaları yayınlama hakkımız var dediler.

Kısaca resmi kuruluşlar biz ne dersek ona inanacaksınız diyor, zorla güzellik bu olsa gerek. Yabancı basını takip edin arkadaşlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Aslında asıl sorulması gereken sorular, olay gerçekleşeli 24 saat geçmeden kimin yaptığını hatta nasıl yaptıklarına kadar anlatıyorlar da neden bu olay meydana gelmeden önce engellenemiyor?

Sınırda güvenlik ne durumda? Bu ülkenin ajanlarına ne oldu, ne iş ile meşguller acaba...?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Her şey kurgulanmış bir oyun gibi apaçık ortada değil mi sizce alper bey?

Her şey gayet net ve açık bir şekilde ortada. Bunun izahını bir başkasından duymaya veya teyit etmeye gerek olduğunu düşünmüyorum.

tarihinde Mustafa Sabri Alemdaroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş

Yaralılara acil şifalar, ölenlerin yakınlarına da başsağlığı diliyorum.

Yorum bağlantısı

Pekala sizin anlayamadığınız size kalsın alper bey, benim bildiklerim bana kalsın... Benim sorularım gayet net ve düşündürücü, amacım tartışma yaratmak değil.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...