İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

ödemeyi nasıl yapıyor site orasını çözemedim dahada  ama satıcının sitede bi popülerliği var onu yükseltmesi için olumlu puan vermen lazım . bi sürü ürün geldi onları yapmadığım için tekrar mesaj çekerek yalvarıyorlardı olumlu puan verin diye . elleri mahkum yani .  

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

İki parça halinde göndermişler ikinci parça TR ye gelişte ortalıkta görülmüyor, adamların bir kabahati yok aslında,

Bayılıyorum PTT'ye...

RB399755878CN

numarası da bu...

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

30 mayıs'ta teslim alınmış gözüküyor. Çin postasında olabilir hala.

tarihinde Adnan Çakır tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

30 mayıs'ta teslim alınmış gözüküyor. Çin postasında olabilir hala.

25 gün önce giriş yapmış bir daha haber yok, nasıl iş bu arkadaş yahu...

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Sağlam satıcılar genellikle düzgün şekilde gönderiyorlar.Sıkıntı bizim Türkiye ye girdikten sonra başlıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Akdeniz

Geldi ama bir parça eksik geldi, noolcak şimdi?

montajını yaptınmı abi resim gösterebilecekmisin? beğendinmi malzemeyi ?.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

montajını yaptınmı abi resim gösterebilecekmisin? beğendinmi malzemeyi ?.

Zaman bulursam ve arabayı yıkatırsam resimleri arabamdaki konuda göstereceğim. :)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçenlerde verdiğim siparişler dün itibari ile elime ulaştı..23 haziran da sipariş vermiştim..Oldukça kısa sürede geldi.Ücretsiz olarak.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

siparişler geçde gelse yinede geliyor . 12 13 parça sipariş vermiştim hepside geldi . şimdi yeniden sipariş hazırlıyorum ledli oto aksesuarlarıyla ilgili . 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • 3 hafta sonra...
Önder Kuru

Aliexpress'ten ve/veya ebay.com'dan bugüne kadar 20 dolardan fazla(ürün başına) alışveriş yapmadım, benim kayınço aliexpress'ten bir mücevherat makinesi bulmuş buradakilerden oldukça ucuz ancak ürün 150 dolar. Kargo bedeli ise DHL için 289 dolar toplamda 439 dolar oluyor. Gümrük vergisi vs. bir şey ek olur mu bu ürünün maliyetine? Yurtdışı sitelerden yüksek meblağlı alışveriş yapanlardan rica edilir... :bye: :bye: :bye:

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Aliexpress'ten ve/veya ebay.com'dan bugüne kadar 20 dolardan fazla(ürün başına) alışveriş yapmadım, benim kayınço aliexpress'ten bir mücevherat makinesi bulmuş buradakilerden oldukça ucuz ancak ürün 150 dolar. Kargo bedeli ise DHL için 289 dolar toplamda 439 dolar oluyor. Gümrük vergisi vs. bir şey ek olur mu bu ürünün maliyetine? Yurtdışı sitelerden yüksek meblağlı alışveriş yapanlardan rica edilir... :bye: :bye: :bye:

Nasıl bir makinedir ki bu?   :exc1:

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Aliexpress ve ebay dan çok beğendiğim ürünler var ama hiç alışveriş ypmadığım için açıkcası çekiniyorum.. :(

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Gümrükte kalır..DHL ile gelecekse garanti demeyim ama çok çok büyük ihtimal gümrük vergisi ödersiniz... %20..ardiye parası harç falan da çıkar ufak tefek.. 

Aliexpress ve ebay dan çok beğendiğim ürünler var ama hiç alışveriş ypmadığım için açıkcası çekiniyorum.. :(

Korkacak birşey yok..Ufak meblağ ile başlayıp acemiliği atın. Sanal kredi kartı kullanın..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

Gümrükte kalır..DHL ile gelecekse garanti demeyim ama çok çok büyük ihtimal gümrük vergisi ödersiniz... %20..ardiye parası harç falan da çıkar ufak tefek.. 

Korkacak birşey yok..Ufak meblağ ile başlayıp acemiliği atın. Sanal kredi kartı kullanın..

fark etmez..özel firmalar gümrükte bırakır ürünü..

Peki abi sonrasınd ne yapacağız gümrükten çıkarmak için? Misal bu ürün 150 dolar, gümrükte ne kadar çıkar toplam maliyet? %20 yazmışsın ama :unsure2:

tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Peki abi sonrasınd ne yapacağız gümrükten çıkarmak için? Misal bu ürün 150 dolar, gümrükte ne kadar çıkar toplam maliyet? %20 yazmışsın ama :unsure2:

direk saticiya sormustum gumruk olayini . faturayi dusuk keserse daha az vergi aliyorlarmis . yani 150 degilde 50 40 dolar falan fatura keserse gumruk fazla tutmaz .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ürün bedelinin %20 sini ilave et işte..Birde orada beklediği süre zarfında ardiye parası alırlar..O da ürünün boyununa ağırlığına göre falan hesaplanıyor bildiğim kadarıyla. Tabii bunlar ürünün yurtiçine girmesinde sakınca olmayan mallar için geçerli..

direk saticiya sormustum gumruk olayini . faturayi dusuk keserse daha az vergi aliyorlarmis . yani 150 degilde 50 40 dolar falan fatura keserse gumruk fazla tutmaz .

Bu bazı durumlarda mümkün olabiliyor.Ancak artık gümrük sizden ödeme yaptığınız ekstreyi istiyor.Onunda çareleri yok değil tabii ama... :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Kolaydır eminim ama illaki bir çekimserlik oluyor..

Bu hafta itibariyle birkaç bişey almayı düşünüyorum takılmam sanırım :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek
(düzenlendi)

dolar kurunu nereye göre ayarlıyorlar

tarihinde Mustafa ÇİÇEK tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

dolar kurunu nereye göre ayarlıyorlar

Onlar değil sizin bankanız ayarlıyor..Ekstrenize ne zaman yansıtacaklarsa o günün kurunu baz alıyor..

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Banka kendine de çorba parası alıyor mu ?  :fisir:  :cerez:  Yoksa güncel kur mu?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Banka kendine de çorba parası alıyor mu ?  :fisir:  :cerez:  Yoksa güncel kur mu?

Güncel kur..Ancak arada ufak tefek farklar olabiliyor.Çevirirken 1-2 tl fazla çıkıyor sizin hesabınıza göre.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...