İçeriğe Yönlendir

Aliexpress.Com Veya Alibaba.Com Sitesinden Alışveriş Yapan Var mı?

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

http://www.focalprice.com/

buda başka bir site genel olarak aliexpresle aynı . fark olarak bu sitedeki ürünlerin çoğunda ücretsiz kargo var . aynı gün kargo olayı var . 

deneyimleyip yorumlarımı yazarım ...

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Demirci

Aliexpress'tekiler genellikle takip kodunu veriyorlar. Kayıtsız ben pek rastlamadım. DX.ten de alışveriş yaptım, toplam sipariş belli bir fiyatın üzerine çıkarsa, yanlış hatırlamıyorsam 0,1 dolar karşılığında tracking code 'u sipariş sepetine ekliyordu.

Ürünün fiyatını düşük yazdırmak AliEx.te sorun değil aslında. Çünkü aldığım ürünlerin çoğunda olduğundan daha düşük bedeller yazılmış ve GIFT işaretlenmişti.

O zaman anladığım kadarıyla, bu 75Euro'luk limit sorunu bu şekilde aşılabiliyor.

Sağol Anıl :flowers:

Hocam bende bir şey sorabilirmiyim ? Şu limitler nedir ? Kaç kez alım yapılabiliyor ? Toplam tutarın önemi var mı ? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Hocam bende bir şey sorabilirmiyim ? Şu limitler nedir ? Kaç kez alım yapılabiliyor ? Toplam tutarın önemi var mı ? :unsure2:

Bildiğim resmi limit 75 euro, ancak bu konuda önceki mesajlarda da yazıldığı gibi daha yüksek ücretle alınan şeyler de var. Örneğin 150 euro değerinde ancak küçük basit bir paketteki bir ürünün fiyatı alındığı yerde 30 dolar diye girilirse, Gümrük'te de açılıp kontrol edilmezse gelebilir.

Aslında şöyle düşünmek lazım, düşük fiyatlı (5-10-20-40 euro) ürünler için sorun yok, 75 euro ve üzeri alışverişler için ciddi riskin olduğu bilinmeli. Bu risk bilinerek bu işe girilmeli.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Bildiğim resmi limit 75 euro, ancak bu konuda önceki mesajlarda da yazıldığı gibi daha yüksek ücretle alınan şeyler de var. Örneğin 150 euro değerinde ancak küçük basit bir paketteki bir ürünün fiyatı alındığı yerde 30 dolar diye girilirse, Gümrük'te de açılıp kontrol edilmezse gelebilir.

Aslında şöyle düşünmek lazım, düşük fiyatlı (5-10-20-40 euro) ürünler için sorun yok, 75 euro ve üzeri alışverişler için ciddi riskin olduğu bilinmeli. Bu risk bilinerek bu işe girilmeli.

Teşekkür ederim bu faydalı ip uçları için . Peki yılda veya ayda kaç kez olabilir . bununla ilgili sınır var mı ?

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Teşekkür ederim bu faydalı ip uçları için . Peki yılda veya ayda kaç kez olabilir . bununla ilgili sınır var mı ?

Yine söylenene göre 3 sipariş. Ancak mantık olarak düşünürsek, yurt dışından gelirken, PTT kargo hariç kayıt tutan her hangi bir yer yok. Yani yıl içinde kaç sipariş yaptığınızın bulunması için Gümrüktekilerin doğrudan adınızı hatırlaması gerekir. Bu da çok zor tabi :) Ben önce de yazmıştım, 3-5 ay içinde 10-20 dolarlık 5-6 sipariş getirdim hepsi de geldi. Siparişi verirken alıcı kısmına iş yerinizden, evden başka isimler yazdırabilirsiniz. 

Ufak tefek şeyler için sipariş sınırı gözetileceğini sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Yine söylenene göre 3 sipariş. Ancak mantık olarak düşünürsek, yurt dışından gelirken, PTT kargo hariç kayıt tutan her hangi bir yer yok. Yani yıl içinde kaç sipariş yaptığınızın bulunması için Gümrüktekilerin doğrudan adınızı hatırlaması gerekir. Bu da çok zor tabi :) Ben önce de yazmıştım, 3-5 ay içinde 10-20 dolarlık 5-6 sipariş getirdim hepsi de geldi. Siparişi verirken alıcı kısmına iş yerinizden, evden başka isimler yazdırabilirsiniz. 

Ufak tefek şeyler için sipariş sınırı gözetileceğini sanmıyorum.

bende son 2 ay içinde 20 ye yakın sipariş verdim hepside geldi arayan soranda olmadı bu zaman kadar .geçen hafta 3 tane daha istedim 1i geldi 2 tane kaldı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Sanal kart kullanıyorsunuz değil mi? Banka kuru nasıl ayarlıyor güncel kurdan mı?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

http://www.focalprice.com/

buda başka bir site genel olarak aliexpresle aynı . fark olarak bu sitedeki ürünlerin çoğunda ücretsiz kargo var . aynı gün kargo olayı var . 

deneyimleyip yorumlarımı yazarım ...

Sağlam sitedir.. Aynı zamanda Çin sitelerinden dealextreme.com ve dinodirect.com da sağlamdır ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

daha farklı ürünler varmış abi bu sitelerde hoşuma gitti birazda burdan sipariş vermek istiyorum bakalım .

Sanal kart kullanıyorsunuz değil mi? Banka kuru nasıl ayarlıyor güncel kurdan mı?

siparişlerini onayladıktan sonra ödeme ekranı çıkıyor kredi karti bilgileriyle ödeme yapılıyor. başka alternatiflerde var . paypal gibi ama o aliexpres de yok .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Soğancı

merhaba arkadaslar ben aliexpresten ilk kez bir şey aldım 7 eylülde sipariş verdim şu an finished yazıyor bu ne demek yardımcı olursanız sevinirim.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

merhaba arkadaslar ben aliexpresten ilk kez bir şey aldım 7 eylülde sipariş verdim şu an finished yazıyor bu ne demek yardımcı olursanız sevinirim.

sende benim düştüğüm hataya düşmüssün . 

yaptığın sıralamayı tarif ediyim .

1.ürünü sepete eklemişsin .

2. alışverişi tamamlamışsın .

3.kredi kartıyla ödeme yapıp satın almışsın .

4.ürün bilgilerinde sevkiyat bekliyor yazmış .

5.sonra mal kabul bekliyor yazısı gelmiş.

6.alınan siparişi onayla butonuna basmışsın yanlışlıkla .

ve site senin malzemeyi teslim aldığını anlayıp alışverişi tamamlamış . .

bende ilk aldığım üründe yanlışlıkla bu şekilde yapmıştım 15 dolar gibi bi tutar boşa gitmişti .

alınan siparişi onayla butonu ürün eline geçince sağlam teslim aldığına dair bi buton . tıkladıktan sonra ürünle ve satıcının ilgilenmesiyle alakalı oylama yapılıyor . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Soğancı

çok teşekkür ederim, ben de 13 dolarlık alışveriş yapmıştım acemilik diyelim. bir siparişim daha var onda da sevkiyat bekleniyor yazıyor .herhalde o kargoya verilmedi henüz..siz çok sorun yaşadınız mı bazı iletilerinizi okudum ama henuz cogunu okumadım .iyi akşamlar 

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

yok bi sorun çıkmıyor. ilk ürün gelince rahatlarsın. rakamlardan olusan takip numarasını china post yada ptt yurtdışı kargo sayfasından takip edebilirsin . 50 doları aşmazsan birde ağırlığa dikkat edersen sıkıntı yok. takıldığın bişey olursa yardımcı olurum . 2-3 hafta sürebilir eline ulaşması . 3 ayda aldığım ürün 30u geçmiştir.

Yorum bağlantısı
Murat Soğancı

yok bi sorun çıkmıyor. ilk ürün gelince rahatlarsın. rakamlardan olusan takip numarasını china post yada ptt yurtdışı kargo sayfasından takip edebilirsin . 50 doları aşmazsan birde ağırlığa dikkat edersen sıkıntı yok. takıldığın bişey olursa yardımcı olurum . 2-3 hafta sürebilir eline ulaşması . 3 ayda aldığım ürün 30u geçmişsagolasın 

sağolasın ya:) beklemesi de ayrı bi heyecan zaten .diger sipariş inşalah sıkıntısız gelir. bir de limiti az olan bı kart kullandım ama fazla cekme gibi sorunlar olur mu acaba.

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

sağolasın ya:) beklemesi de ayrı bi heyecan zaten .diger sipariş inşalah sıkıntısız gelir. bir de limiti az olan bı kart kullandım ama fazla cekme gibi sorunlar olur mu acaba.

yok tutar neyse o . birde ücretsiz kargo yazısına dikkat et . yoksa üründen çok kargo tutar . 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şikayet açma süresi ürünü teslim alınca mı başlar, kaç gündür.

Kamera almıştım. taklit bir ürün geldi.

şikayet edeceğim dedim. Bazı tekliflerde bulundu kabul etmedim.

Şimdi yeni bir kamera göndereceğim sana, sen de sendekini bana göndereceksin diyor.

Sahtekara güvenmiyorum. Nasıl bir yol izleyeyim.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Abi ürün sayfasında open dispute ekranınıa geldiğinde, sana ürünü kaç günde göndereceği yazıyor. Geri sayım gibi bir şey. İşte şu kadar gün daha gelmezse dispute açın gibisinden yazı var.

Ancak sen zaten teslim almışsın ancak beğenmemişsin bu yüzden süreyi beklemene gerek yok. Beklemeden şikayetini aç, zaten satıcı şikayeti hemen sonlandırmaz, bekletebildikleri kadar bekletiyorlar. Sen open dispute yap, zaten süresinde değilse veya eksik bir durum varsa, sistem açtırmıyor şikayeti. Hatta süresindeyse bile "satıcıya bir şans daha vermek ister misiniz?" falan diyor, kanma, devam et :p

Ben de bir bluetooth kulaklık almıştım, PTT sayfasında göndericiden alındı ekranında kaldı, başka hareket olmadı. 60 günlük para iade süresi vardı ilanda. O süre sonuna kadar bekledim daha doğrusu eleman bekleyiver dedi ben de kırmadım :p Sonunda gelen giden olmayınca disputeyi açtım.

19 Temmuz'da şikayeti açmışım, 27 Temmuz'da para iade olmuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şikayet açma süresi ürünü teslim alınca mı başlar, kaç gündür.

Kamera almıştım. taklit bir ürün geldi.

şikayet edeceğim dedim. Bazı tekliflerde bulundu kabul etmedim.

Şimdi yeni bir kamera göndereceğim sana, sen de sendekini bana göndereceksin diyor.

Sahtekara güvenmiyorum. Nasıl bir yol izleyeyim.

Mehmet abi satıcı güvenilir değil miydi ? Kaç madalyası vardı..Ben özellikle artık pırlantası olanlardan alışveriş yapıyorum bazen 3-5 dolar fazla oluyor fiyatlar ama başım ağrımıyor.Adamlar ne diyorsa aynen o geliyor. Birde taçlı olanlar var. Onlar aşmışlar zaten :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Open Dispute linki kalkmış siparişimden.. Yani adamı şikayet edemeyeceğiz.. Demekki alır almaz yapmamız gerekiyordu.. Öğrenmiş olduk.. 

Servet hani aldıktan sonra bir aydı ?

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ezgi Yakut

merhaba aliexpresten ılk defa alısverıs yaptım gıyım uzerıne toplamda 73.69 usd alısverıs yaptım yanız anlamadıgım bı cok terım var yardımcı olabılırmısınız Goods Awaiting Acceptance yazan kısımda 4 urunum var yanlarında mal kabul beklenıyr dıyo urunu açıyrm yanında alınmasında hazır açık uyusmazlık var dıyo hıcbısey anlamadım yardımcı olurmusunuz lutfen ?

Yorum bağlantısı
Ezgi Yakut

sende benim düştüğüm hataya düşmüssün . 

yaptığın sıralamayı tarif ediyim .

1.ürünü sepete eklemişsin .

2. alışverişi tamamlamışsın .

3.kredi kartıyla ödeme yapıp satın almışsın .

4.ürün bilgilerinde sevkiyat bekliyor yazmış .

5.sonra mal kabul bekliyor yazısı gelmiş.

6.alınan siparişi onayla butonuna basmışsın yanlışlıkla .

ve site senin malzemeyi teslim aldığını anlayıp alışverişi tamamlamış . .

bende ilk aldığım üründe yanlışlıkla bu şekilde yapmıştım 15 dolar gibi bi tutar boşa gitmişti .

alınan siparişi onayla butonu ürün eline geçince sağlam teslim aldığına dair bi buton . tıkladıktan sonra ürünle ve satıcının ilgilenmesiyle alakalı oylama yapılıyor . 

mal kabul beklıyor yazısını gordukten sonra ne yapmalıyız ?

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

mal kabul beklıyor yazısını gordukten sonra ne yapmalıyız ?

alışverişi yapmışsınız ödemeyide gerçekleştirmişsiniz . sadece ürünün elinize geçmesini bekleyeceksiniz . sonrada mal kabul bekliyor butonuna tıklayıp satıcıya sağlam teslim aldığınıza dair geri bildirim yapacaksınız . oy falan vereceksiniz . ne zaman sipariş verdiniz ? 

Yorum bağlantısı
Ezgi Yakut

alışverişi yapmışsınız ödemeyide gerçekleştirmişsiniz . sadece ürünün elinize geçmesini bekleyeceksiniz . sonrada mal kabul bekliyor butonuna tıklayıp satıcıya sağlam teslim aldığınıza dair geri bildirim yapacaksınız . oy falan vereceksiniz . ne zaman sipariş verdiniz ? 

8 ekım 2013 te verdım 4 urunumm mal kabul beklıyor yazıyo kaç gune gelır acaba ?

8 ekım 2013 te verdım 4 urunumm mal kabul beklıyor yazıyo kaç gune gelır acaba ?

açık uyusmazlık dedıgı nedir ben ona tıkladım 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Açık uyuşmazlığı malda sorun varsa mal istediğiniz gibi değilse iade istiyorsanız kullananacaksınız.. 

Malı eksiksiz ve istediğiniz gibi aldıysanız, feedback ı tıklayıp puan vereceksiniz.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...