İçeriğe Yönlendir

Fordun 2006 Mondeoya Yapmayı Unuttukları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

İrfan Aşcıoğlu

emmi makyaj lambalarına tassı olan tek tarafında led olanlardan takmak lazım. yan ayna altı çamurluk ise bence biraz daha kuvvetli birşey alınabilir... bence bi de bagaj içi dikdörtgen ledlerden 16 veya 20 li takmak lazım...

Yorum bağlantısı

Gerçi Yunus Hocanınki tırt.. Onda dış ayna yok, makyaj lambası da yoktur. Böyle olunca 20 led üç kişiye yeter..  

Ama beyaz emmi :D  Makyaj aynası lambaları var ayrıca lütfen  :beee:

Bu savaşta soylenmez. Bak Yunus Emre hocam o aynayi bulur :D

Aynayı bulmaya gerek yok abi çoktan ledleri ve mercekleri sipariş ettim aynı alttakinden yapacağım pztsiden sonra ;) 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/241389-zemin-ayd%C4%B1nlatmal%C4%B1-yan-aynalar-kap%C4%B1-ikaz-i%C5%9F%C4%B1%C4%9F%C4%B1/

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

emmi makyaj lambalarına tassı olan tek tarafında led olanlardan takmak lazım. yan ayna altı çamurluk ise bence biraz daha kuvvetli birşey alınabilir... bence bi de bagaj içi dikdörtgen ledlerden 16 veya 20 li takmak lazım...

Yapıyı inceledim ve taktım. .seninkileri de hatırlıyorum ama orası için ayrı bir ampul siparişi vermeye gerek yok.. Mükemmel oluyor bu ledler.. Aynı altında da yeterli, ayakta da yeterli.. 

Tavan için şunlardan kullandım ben.. http://www.aliexpress.com/item/car-led-festoon-lamp-car-interior-lights-License-plate-Light-6418-bulb-No-Error-6-SMD/648975845.html

Bunun çeşidi çok... 

Bagaja bir şey yapmadım.. Çağlar yapmış sağolsun... 

Yorum bağlantısı

Bu arada belirtmeyi unutmuşum, ben ayak aydınlatmasına 2 tane, torpidoya bir tane bir de buradaki arkadaşım aracına 4 tane sözüm var. Yani 7 tane lazım. Ama Lokman abiye yedi tane kalmazsa 20 taneden ben yeni tesisat çekeceğim için ayak aydınlatmasına (Malum Tırt bizim mondi :p:D ) yerine şerit led falan uydurabilirim. Lokman abinin işi görülsün benim için sıkıntı yok. Yani bana 5 tane yeter ;) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bu arada belirtmeyi unutmuşum, ben ayak aydınlatmasına 2 tane, torpidoya bir tane bir de buradaki arkadaşım aracına 4 tane sözüm var. Yani 7 tane lazım. Ama Lokman abiye yedi tane kalmazsa 20 taneden ben yeni tesisat çekeceğim için ayak aydınlatmasına (Malum Tırt bizim mondi :p:D ) yerine şerit led falan uydurabilirim. Lokman abinin işi görülsün benim için sıkıntı yok. Yani bana 5 tane yeter ;)

Yunus çok sağol ;)

Yunus dert etme sen :rolleyes:

Ben birşey dediysem bildiğim birsey var demektir. Benim nerdeyse ihtiyacım yok. Lokman abi bendesin :rolleyes:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Yunus dert etme sen :rolleyes:

Ben birşey dediysem bildiğim birsey var demektir. Benim nerdeyse ihtiyacım yok. Lokman abi bendesin :rolleyes:

Sen nasıl uygun görüyorsan abi, fark etmez :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen nasıl uygun görüyorsan abi, fark etmez :)

Eyvallah kardeşim. Herşey gönlümüzce olsun. Keyifler hoş olsun.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

emmi benim arabada torpido aydınlatması yok :) yada patlamış. 

bugün torpido lambasına baktım, lamba içinde kırılmış, düzgün bir şekilde çıkardım, yenisini taktım ama çalışmadı neden olabilir, iç aydınlatma ile sigortası aynı diye düşündüm, ayrı bir sigorta sımı var bunun? kabloda da bir anormallik göremedim.

ayrıca bu gece yolda giderken torpidoyu açtığında yanıyormu? c-max te bir düğme gibi bir şey vardı, kapağı açınca o ileri çıkıyor, çıkınca lamba yanıyordu, bunda öyle birşey göremedim.

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Parka bağlı abi.. sadece parklar yanınca ve sürekli yanar.. 

led taktıysan ters takınca yanmaz.. led değil ise, parkları açıp kontrol ettin mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

onu etmedim İşte, bilgi için teşekkürler, bilmediğimiz daha neler çıkacak bakalım. :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Parka bağlı abi.. sadece parklar yanınca ve sürekli yanar.. 

led taktıysan ters takınca yanmaz.. led değil ise, parkları açıp kontrol ettin mi ?

Ciddi mi? Çok gereksiz sürekli yanması?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

ayrıca akü kapağım geliyor. ;)

Sani oraya çözüm bulunabilir, o kadar sorun değil. ama mondeo olunca neden diye düşünmeden geçilmiyor. ;)

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

ayrıca akü kapağım geliyor. ;)

İnşallah akün standarttır abi... Yani kapak sığar yerine.. 

Sani oraya çözüm bulunabilir, o kadar sorun değil. ama mondeo olunca neden diye düşünmeden geçilmiyor. ;)

Bişey düşünmeye gerek yok abi.. 

Car-LED-T10-W5w-20-PCS-1210-SMD-LED-VCLT

Isı sıfıra yakın, tüketim normal ampulün % 20'si civarında.. Bırakalım yansın :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Mehmet bey, sizin ön far içindeki parklara taktığınız mercekli ampüllerden almak istiyorum, siz nereden almıştınız onları? Bir adres verebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet bey, sizin ön far içindeki parklara taktığınız mercekli ampüllerden almak istiyorum, siz nereden almıştınız onları? Bir adres verebilir misiniz?

Abi keşke 3 gün önce söyleseydin :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
(düzenlendi)

Teşekkürler Mehmet bey. Türkiye'de olsa iyiydi:)

Abi keşke 3 gün önce söyleseydin :(

Neey, onlardan sipariş mi ettiniz yoksa :biggrin:  Şanssız bedevi mi diyorlardı böyle durumlarda?

tarihinde Celalettin Süğürtin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teşekkürler Mehmet bey. Türkiye'de olsa iyiydi:)

Neey, onlardan sipariş mi ettiniz yoksa :biggrin: Şanssız bedevi mi diyorlardı böyle durumlarda?

:(
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

:(

Mehmet hocam o park için olanlardan 4 çift istemiştin değilmi... bi ara sanki bir çift te ben mi alsam demiştim ama vazgeçmiştim sanırım. tam hatırlamıyorumda...

1. Sen

2. Yunus Hocam

3. Lokman Abi

4. ???

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmet hocam o park için olanlardan 4 çift istemiştin değilmi... bi ara sanki bir çift te ben mi alsam demiştim ama vazgeçmiştim sanırım. tam hatırlamıyorumda...

1. Sen

2. Yunus Hocam

3. Lokman Abi

4. ???

4. :(  Konuşuruz hocam :(

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...