İçeriğe Yönlendir

Fordun 2006 Mondeoya Yapmayı Unuttukları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Daha önce de yazmıştımbenzerini bir daha yazayım.Muayenede ampul rengi parklarda beyaz bu günışığıda olur,sinyalde sarı veya turuncu olduktan sonra ve 1 tanesi dahi patlak olmadıktan sonra kusuru yok.Park yerinde sinyal yada sinyal yerinde park için olan işlemde renk karışımından dolayı ve standard dışı olunca kesinlikle ağır kusur.

Tek kabloyu idarelik dikkatlice kes sonra yine bağlarsın.

Bugün denedim yine parklarla sabit turuncu yanıyor. Ama sinyali açarsam sinyale dönüyor. Böyle olduğunda da karışıklığa sebep olduğu için ağır kusur? Doğru anladım herhalde. Bunu yapmak için modül mü takmak lazım? Direk hat çekilmiş olsa parklardan sinyal devreye girer miydi? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bugün denedim yine parklarla sabit turuncu yanıyor. Ama sinyali açarsam sinyale dönüyor. Böyle olduğunda da karışıklığa sebep olduğu için ağır kusur? Doğru anladım herhalde. Bunu yapmak için modül mü takmak lazım? Direk hat çekilmiş olsa parklardan sinyal devreye girer miydi? 

Modülsüz de yapılabilir ama muhtemelen modüldür.. Sinyal lambasından başlayarak tesisatı kurcala bakalım ucu nereye çıkacak.. 

Yorum bağlantısı

Modülsüz de yapılabilir ama muhtemelen modüldür.. Sinyal lambasından başlayarak tesisatı kurcala bakalım ucu nereye çıkacak.. 

Klipsini yıkamacı tazikli suyla kırınca yeni silikonla yapıştırmıştım ya :( Söküp kurcalayalım bakalım, sağ olasın emmi.

Yorum bağlantısı
Abdullah Gülgün

Emmi kıskandırdın bizi vallahi. Eline sağlık her istediğini düşündüğün gibi yapmışsın, bir başka deyişle gönlüne göre olmuş sevindim.

Emmi, yeğen olmak kolay emmi olmak zor :) .  Sorulara sabırla cevap verdiğin için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Hasan Karabekiroglu

Mk3 ü alınca direk Mehmet abinin yanına gidecem zaten :D

Yorum bağlantısı
Türkay Toros

benimde aynı kasadan mondeom var gündüz farlarını nasıl yaptırabılırım bılgı verırsenız cok sevinirim

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Oktay abinin  yaptığı far modifiyesiyle muayeneden geçtim bi sıkıntı olmadı... Amerikan park yapmıştı...

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Bugün, Fordun bir hatasını ortadan kaldırdım.. 

Bu hata, çakmaklığın aküye direk bağlı olması.. İki defa koltuk ısıtmayı takılı unutarak aküyü bitirdim.

Çakmaklığın soketinden gelen eksi ve artıyı roleye girdim, eksiden paralel alıp çakmağa bağladım. Kontak hattından elektrik çekip, rölenin 86 nolu girişini tetikledim.

Bu sayede, kontak açılınca röleyi tetikliyor çakmaklığa elektrik gidiyor.. kontak kapanınca kapanıyor.

w1we.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Misafir

Abi hangi ürünü kullanıyorsun ısıtmalı minderde.Koltukta biçimli duranını bulamamıştım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

güzel uygulama emmi, nasıl olsa elin alıştı, yazın kayseri'ye geldiğimde yanına uğrarım. ;)

Yorum bağlantısı
Misafir

Eline sağlık.Role güzel uygulama.Çakmaklık voltajını neden direkt bağlarlar hiç bir zaman anlam verememişimdir.Yinede bir sebebi illaki vardır.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Mehmet abi uygulamalarını gördükten sonra bu biraz basit kalmış sanki, döşemenin altına karbon ısıtıcı pedlerden beklerdim :) Dersen ki sen kendine bak o zaman başka(koreden 1.5 yıl önce orjinal koltuk ısıtma düğmeleri aldım hala ped almadım)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

güzel uygulama emmi, nasıl olsa elin alıştı, yazın kayseri'ye geldiğimde yanına uğrarım. ;)

Uğra abi. Projem güzel. Hiç kablo kesmeden yaptım.

Mehmet abi uygulamalarını gördükten sonra bu biraz basit kalmış sanki, döşemenin altına karbon ısıtıcı pedlerden beklerdim :) Dersen ki sen kendine bak o zaman başka(koreden 1.5 yıl önce orjinal koltuk ısıtma düğmeleri aldım hala ped almadım)

Yaparım diyen döşemeci bulamadığım için giremedim bu işe.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Uğur Efe

Koni süspansiyon MK2 de kaça mal olur ?

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Sanırım en iyi konu bu olur yapmayı unutulanlar kısmı için.

Özellikle otomatik kullananlar için sol ayak dayama nasıl çözdünüz.Kullandığınız bir ürün varmı.Araç içi birde bej renk olunca çok gıcık oluyor resmen simsiyak çıkıyor kirden çamurdan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...

Bugün, Fordun bir hatasını ortadan kaldırdım..

Bu hata, çakmaklığın aküye direk bağlı olması.. İki defa koltuk ısıtmayı takılı unutarak aküyü bitirdim.

Çakmaklığın soketinden gelen eksi ve artıyı roleye girdim, eksiden paralel alıp çakmağa bağladım. Kontak hattından elektrik çekip, rölenin 86 nolu girişini tetikledim.

Bu sayede, kontak açılınca röleyi tetikliyor çakmaklığa elektrik gidiyor.. kontak kapanınca kapanıyor.

Gönderilen Resim

Abi bende arkaya USB port çekeceğim tüm arabalarda anahtar kontaktan çıktımı çakmaklıga elk. Gelmez biliyordum.benim arkaya çekeceğim USB girişi kesinlikle kontağa bağlı olmalı.Şimdi benim anlamadığım şey. Kontak hattından oraya madem elk. Çekiyoruz.çakmak direkt hattını iptal edip+ ya onu bağlamıyoz roley le uğraşıyoz. Tavana çektiğimiz kontak la çalışan boş pim hattından. bi uç alıp, buraya getirip şase zaten çakmağın şasesi var. direkt onu mevcut Çakmağın + sıyla değişsek olmuyormu?
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Erol, çakmaklığın orjinal hattı çok sağlamdır, yüksek ampere dayanır.

Orada öyle sağlam bir hat varken, sonradan çektiğimiz korumasız hattı kullanmak yanlış.

Yorum bağlantısı

Erol, çakmaklığın orjinal hattı çok sağlamdır, yüksek ampere dayanır.Orada öyle sağlam bir hat varken, sonradan çektiğimiz korumasız hattı kullanmak yanlış.

Ben bu roleden piyasada bulabilirmiyim...ve ya USB port a ışıklı on of anahtar yapabilirim direk çakmak hattından.araya tekrar bi sigorta koyayımmı abi yoksa çakmak sigortası var ve kafi mi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Röleyi bulabilirsin. Mini röle.

Ikinci çakmağı birinciye paralel yap, sigorta istemez.

Yorum bağlantısı

Röleyi bulabilirsin. Mini röle.Ikinci çakmağı birinciye paralel yap, sigorta istemez.

Koldayama nın içine yaptım abi.on.off anahtarıda koydum ışıklı güzel oldu.Yalnız çakmak kablolarını sıyırıp kabloyu elle büküp bolca bez bantla yalıttım.bişey olmaz inşallah.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Bayram Ōzdemir

Cok guzel olmus gule gule kullanin.Parklarda kullandiginiz ledler kac watt acaba birde nerden kacparaya aldiniz.Bende ankaradayim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...