İçeriğe Yönlendir

Fordun 2006 Mondeoya Yapmayı Unuttukları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Burak Yaşar Gül

Maşallah bütün yapılanlar güzel ve temiz olmuş. Emeğinize sağlık. Mümkünse küçük bir ayrıntı öğrenmek istiyorum bu koni amortisörler nasıl tavsiye edermisiniz,

2006 Mondeo 17''jantla birlikte bozuk yollarda süspansiyon bana biraz sert geliyor. Ayarlanabilir konılerle bu eksikliği kapatabilirmiyim. Mehmet abi birde bazı Mk3 lerin arka stopları sizin araçdaki gibi tam daire şeklinde yanmıyor mesala bendeki 2006 mondeo yarım daire nasıl tam yuvarlak yanmasını sağlayabilirim stoplarmı farklı yoksa ampülmü değişecek. Saygılar.  

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Maşallah bütün yapılanlar güzel ve temiz olmuş. Emeğinize sağlık. Mümkünse küçük bir ayrıntı öğrenmek istiyorum bu koni amortisörler nasıl tavsiye edermisiniz,

2006 Mondeo 17''jantla birlikte bozuk yollarda süspansiyon bana biraz sert geliyor. Ayarlanabilir konılerle bu eksikliği kapatabilirmiyim. Mehmet abi birde bazı Mk3 lerin arka stopları sizin araçdaki gibi tam daire şeklinde yanmıyor mesala bendeki 2006 mondeo yarım daire nasıl tam yuvarlak yanmasını sağlayabilirim stoplarmı farklı yoksa ampülmü değişecek. Saygılar.  

Merhaba, teşekkür ederim.. 

Benim bildiğim mondeo stoplarının hepsi tam daire yanar ama frenler yarımdır.. Frenle karıştırıyor olabilirsiniz.. Eğer parklar tam daire yanmıyorsa ampulü patlamıştır çünkü stopta üç tane ampul var olmalı.. (Burayı en kısa sürede söküp incelemeliyim, çok soru çıkıyor buradan)

Mondeo orjinal amortisörleri 2 kasaya göre serttir ama bu gereklidir..

Koniyi benden başka kullanan arkadaşlarım da var.. Ben şu anda standart sertlik ayarında kullanıyorum yani orjinali ile aynı sertlikte..

Yol tutuş en az % 30 daha iyileşmiş durumda..

Siz yumuşatırsanız, muhtemelen standart yol tutuş seviyesinde ve daha yumuşak bir araca sahip olursunuz..

Her halukarda tavsiye ederim..   

Yorum bağlantısı

Gündüz farı amaçlı kullandığın led'in benzerini Ulus'ta görmüştüm çivi uçlu olarak tasarlamışlar 6 TL'ye satılıyordu. Bizim araçların neresine uyar çözemedim. Bir de olmadık bir yerde deneyip sisteme sıkıntı çıkarmayım diye cesaret edemedim. Mesela sinyallerde 1 W power led kullansak, sarfyat 1/20 olacağı için araç ampul yok gibi algılayıp yanıp sönme periyodu hızlanır mı? Hiç denedin mi?

Yorum bağlantısı
Burak Yaşar Gül

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Mehmet abi sağolun. Stoplar uzun zamandır aklımda bir soru işaretiydi çünkü bazı araçlar benim araç gibi yarım bazıları tam daire ben bunu orjinal ve yan sanayi stop olarak düşünüyordum. Bugün götürüp ampullleri kontrol ettireyim bakalım hayırlısı. Koni amortisorü daha önceden hiç duymamıştım sayenizde öğrenmiş oldum :)  en yakın zamanda geçmeliyim tam aradığım özellik diyebilirim.   

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Gündüz farı amaçlı kullandığın led'in benzerini Ulus'ta görmüştüm çivi uçlu olarak tasarlamışlar 6 TL'ye satılıyordu. Bizim araçların neresine uyar çözemedim. Bir de olmadık bir yerde deneyip sisteme sıkıntı çıkarmayım diye cesaret edemedim. Mesela sinyallerde 1 W power led kullansak, sarfyat 1/20 olacağı için araç ampul yok gibi algılayıp yanıp sönme periyodu hızlanır mı? Hiç denedin mi?

Sinyalde watt düşerse yanıp sönme hızlanır abi. Devreye paralel taş direnç bağlamak gerekir.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim Mehmet abi sağolun. Stoplar uzun zamandır aklımda bir soru işaretiydi çünkü bazı araçlar benim araç gibi yarım bazıları tam daire ben bunu orjinal ve yan sanayi stop olarak düşünüyordum. Bugün götürüp ampullleri kontrol ettireyim bakalım hayırlısı. Koni amortisorü daha önceden hiç duymamıştım sayenizde öğrenmiş oldum :) en yakın zamanda geçmeliyim tam aradığım özellik diyebilirim.

Koni can'dır...

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Benim stoplar da yarım daire şeklinde yanıyor  :unsure2: Ama frene basınca nasıl yanıyor hiç bakmadım, sadece tamamı yanıyordur diye tahmin ederekten şu dakikaya kadar sorun olduğunu düşünmemiştim. Aha bir uykusuz gece daha, zorla 4 kat indireceksiniz insanı :D

Emmi bu ayna altının çalışma mantığı nedir? Tavan lambası gibi sadece kilit ve kapı açılınca mı yanar? Kilitleyince kapıları söner mi? Malzemeler hazır girişeceğim de :D Devreyi nereden alsam diyorum?

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dış Ayna altı lambalar tavan lambası ile paralel. Tavana çıkan kapıdan tetiklenen kabloyu bul ondan paralel al.

Stoplar dairedir.. yanılmuyorsam üç parça.

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

Dış Ayna altı lambalar tavan lambası ile paralel. Tavana çıkan kapıdan tetiklenen kabloyu bul ondan paralel al.

Stoplar dairedir.. yanılmuyorsam üç parça.

evet abi stoplar yuvarlak yanıyor ve 3 parçadan oluşuyor. frene basınca bir parçası normalden daha kuvvetli yanıyor... parklar açıkkenki hali aşağıda mevcut

WtsmPCN.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Burak Yaşar Gül

Evet stoplar tam daire 3 ampulmüş bendeki araçta tek parça yanıyormuş diğer ikisi patlamış değiştirildi ve sorun düzeldi. Şimdi tam daire ve daha hoş görünüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

emmi ledleri nereden aldın, özellikle gündüz farı gibi kullandığın, park ampüllerini?

ayrıca evde bir kaç led buldum bugün takayım dedim, sanırım sigorta attı, bunun sigortasıda ön yolcu koltuğu önündemi :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

emmi ledleri nereden aldın, özellikle gündüz farı gibi kullandığın, park ampüllerini?

ayrıca evde bir kaç led buldum bugün takayım dedim, sanırım sigorta attı, bunun sigortasıda ön yolcu koltuğu önündemi :)

Abi çinden. Alacak olan varsa bende 4 tane sipariş vereceğim. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi ben sipariş geçtim ancak kredi kartı ile ödeme yapamadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

yabancı sitelerden hiç bir şey alamadım :D

Alışma kötüymüş. Herkes öyle diyor. Alıştığında bağımlılık yapıyormuş :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu
(düzenlendi)

benim çin ile irtibatım hiç kesilmedi bi alıştım, tam alıştım... Ama helal olsun adamlar 0,50 dolarlık malı bile erinmeden gönderiyorlar... en sooonnn üç gün önce bir led bagaj için, bir bağlantı aparatı audio girişi için birkaç parça da telefon aksesuarı siparişi verdim. gelir iki haftaya...

tarihinde İrfan Aşcıoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

benim çin ile irtibatım hiç kesilmedi bi alıştım, tam alıştım... Ama helal olsun adamlar 0,50 dolarlık malı bile erinmeden gönderiyorlar... en sooonnn üç gün önce bir led bagaj için, bir bağlantı aparatı audio girişi için birkaç parça da telefon aksesuarı siparişi verdim. gelir iki haftaya...

ozaman ürünlerin linklerini gönderelim sen sipariş ver hocam :)

Yorum bağlantısı

ozaman ürünlerin linklerini gönderelim sen sipariş ver hocam :)

Çek yağsız iki oldu :) hocam bir sevaba girersin ki sorma t10 lar 10 lu paket bir de bana versen :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Çek yağsız iki oldu :) hocam bir sevaba girersin ki sorma t10 lar 10 lu paket bir de bana versen :)

Seni unuturmuyum :)

Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

şiparişler geçildi abiler... beklemedeyiz artık....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...