İçeriğe Yönlendir

Isı Tabancası İle Tampon Ve Plastik Aksam Yenileme

Onur Bulut

Recommended Posts

Onur Bulut

Isı tabancası ile rengi kaçan plastik aksamı ilk günku gibi eski haline geri getirebilirsiniz. Bu sebepten tamponu boyayanlar var.Boyaya para vermeyin işlem çok basit :good1:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

O kadar basit değil aslında işin içinde, tamponun hammaddesi, üretim yaşı uğradığı UV dirençleri çok etken ve tabiki çok iyi bir el becerisi ister, ayrıca ortam sıcaklığı bile etkendir.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

O kadar basit değil aslında işin içinde, tamponun hammaddesi, üretim yaşı uğradığı UV dirençleri çok etken ve tabiki çok iyi bir el becerisi ister, ayrıca ortam sıcaklığı bile etkendir.

Abi bende onu sorcaktım ilerde çatlama yaparmı zararı olurmu diye ? Ortam sıcaklıgının pek etkisi olcagını sanmıyorum. Önemli olan sabit bi yere tutmamak yoksa tampon yanabilir.Eli yatkın kişiler kolayca yapabilir kişiden kişiye degişir :good1:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Polimer hammaddenin kaybettiği gaz ile doğru orantılı olarak çatlama yapar,

Bilindiği gibi bir çok plastik parça gaz salar ( o yüzden kanser yapıyor deniliyor)

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Teknik güzel ama sanırım sadece boyasız tamponlara bu işlem yapılıyor....

Aynen abi boyasız tamponlarda uygulanıyor zamanla güneşten rengi kaçan tampon vs boyatacak maddi imkanı olmayanlar için ufak meblağlara halledilebilecek bir işlem.

Yorum bağlantısı
Alper Keskin

İlk etapta güzel görünebilir ama zaten zamanla dış etkilerden solmuş gevremiş plastiği daha çabuk tüketecektir bu işlem :i-ih: Benim Füsunda da plastikler solmuş durumda karbon kaplama yapmayı düşünüyorum...Ya da orijinaline sadık kalarak yapılabilecek bir işlem varsa önerileriniz benim için güzel olur üstadlar :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Deri ceket boyaları var sıvı şekilde. Onlar güzel iş görüyorlar bu tip araç plastiklerinde..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Polimer hammaddenin kaybettiği gaz ile doğru orantılı olarak çatlama yapar,

Bilindiği gibi bir çok plastik parça gaz salar ( o yüzden kanser yapıyor deniliyor)

Gerçek değil mi :shok:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Gerçek değil mi :shok:

O yüzden kanser oluyor zaten, en iyi plastik kokusuz plastiktir, koku salan herşeyden kaçınılmalı.

Yeni araba kokusu da bunlara dahildir.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

O yüzden kanser oluyor zaten, en iyi plastik kokusuz plastiktir, koku salan herşeyden kaçınılmalı.

Yeni araba kokusu da bunlara dahildir.

Nasıl bileceğiz peki? Ne önerirsin?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
(düzenlendi)

Nasıl bileceğiz peki? Ne önerirsin?

Koklayacaksın, duyduğun koku pastiğin saldığı gazdır.

Gıda ürünlerinde plastik kullanmayacaksın hammaddesi toprak olan cam yada sermik kullanacaksın, kullandıkça aşınır vücüduna alırsın palstik kansere sebep olur, cam veya seramik vücuttan tamamen atılır çürütmez.

tarihinde Hüseyin Sönmez tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Koklayacaksın, duyduğun koku pastiğin saldığı gazdır.

Gıda ürünlerinde plastik kullanmayacaksın hammaddesi toprak olan cam yada sermik kullanacaksın, kullandıkça aşınır vücüduna alırsın palstik kansere sebep olur, cam veya seramik vücuttan tamamen atılır çürütmez.

Annem dolapta hep buzdolabı poşetlerine saklar soğuk şeyleri. Onu ne yapalım, önerin var mı?

Ben o poşetlerin kokusundan tiksiniyorum ya :(

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Annem dolapta hep buzdolabı poşetlerine saklar soğuk şeyleri. Onu ne yapalım, önerin var mı?

Ben o poşetlerin kokusundan tiksiniyorum ya :(

Aşınmayan ve gaz salmayan poşetler var, buz dolabı poşetleri (kalitelisi) fena değil asıl olan cam kablarda tutmak gerekir.

Yorum bağlantısı

Deri ceket boyaları var sıvı şekilde. Onlar güzel iş görüyorlar bu tip araç plastiklerinde..

Yağmurlu havada kullanmamak şartıyla ama :tongue:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ersen diyecek ki, len ceketin boyası akıyor mu?

Deri o boyayı içine çekebiliyor ama tampon içine o boya işlemez, herşeyin bir şeyi var yani.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aşınmayan ve gaz salmayan poşetler var, buz dolabı poşetleri (kalitelisi) fena değil asıl olan cam kablarda tutmak gerekir.

Korozo kullanılıyor. En kalitelisi ama, durum aynı :(

Yorum bağlantısı

Deri o boyayı içine çekebiliyor ama tampon içine o boya işlemez, herşeyin bir şeyi var yani.

:biggrin:

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Denendi uygulandı beyazlaşmış şahin tamponun da 1 yıl sorunsuz dayandı.. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

:shok::vroom::biggrin: Malzeme nuri leflef ise olabilir :biggrin:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben tampon diyorum sen Şahin diyorsun. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...