İçeriğe Yönlendir

0850 333 16 00 No'Lu Telefondan Gelen Çağrılar

Mustafa Yenigün

Recommended Posts

Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Merhaba,

Biraz önce 0850 333 16 00 no'lu telefondan arandım. Arayan kişi, Türkiye Genel Sağlık Sigortası'ndan arıyormuş. Sözde 2009 - 2011 yılları arasında yaptırmış olduğum poliçeden dolayı 290 TL civarı prim borcum varmış ve çekilemiyormuş. Kredi kartıma ait son 4 haneyi söyleyip, bu kredi kartından çekim yapmamız için bilgileri tamamlamamız gerekiyor dedi.

Ben de böyle bir sigorta yaptırmadığımı, talebin saçma olduğunu, böyle birşey varsa kendilerinde adresimin de bulunuyor olması gerektiğini, dolaylı olarak öncelikle kayıtlı adrese bu poliçeyi göndermelerini, inceledikten sonra görüşmemiz gerektiğini söyledim.

Teşekkür edip telefonu kapattılar. Sonrasında internette numara ile ilgili araştırma yaptığımda aynı numarayı içeren benzer birçok konuya ulaştım.

Kredi kartı numaramı (ya da son 4 hanesini) ve iletişim bilgilerimi bir şekilde elde etmiş olabilirler, ancak belli ki kart arkasındaki CV2 kodunun peşindeler.

Bu numaradan gelen çağrılar hakkında sizleri de uyarmak istedim.

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
  • Beğen 11
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Deseydiniz ya, "gelin nakit alın" diye. Haydar'larla karşılardınız :angry:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dolandırıcılığın yeni boyutu.Genel sağlık sigortası konusunda milletin kafası karışık bunu kullanıyorlar sanırım

Abovvv aşağısı mod kaynıyor yahu :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Söyleyecek çok şey vardı ama açık ofiste insan kendini rahat ifade edemiyor :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Dolandırıcılığın yeni boyutu.Genel sağlık sigortası konusunda milletin kafası karışık bunu kullanıyorlar sanırım

Abovvv aşağısı mod kaynıyor yahu :D

Hee, foruma 299TL borcunuz varmış, onu tahsil etmeye geldik :D

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Eray Sireli

Beni hiçbirşekilde bu tarz numaralar rahatsız etmedi ancak yine benim adıma olan annemin kullandığı ve sadece alo demek için kullandığı numaraya şurayı arayın, burayı arayın, şuraya mesaj çekin vs diye birsürü kampanya adı altında mesaj gelip duruyor. Yine polisden gelen dolandırıcılara karşı dikkatli olun konulu bir mesaj bana hiç gelmezken annemin hattına sık sık geliyor. Anlaşılmaz bir durum.

Yorum bağlantısı
Varol Güner

Bence 155 e ihbarda bulunun.Başkaları inanıp cv2 kodunu verebilirler.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

İhbar ettim Varol Bey, işlem yapacaklarını umuyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Savcılığa suç duyurusunda bulunmak gerekiyor. 155'in yapabileceği bir şey yok.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün
(düzenlendi)

Ben de bu yüzden umut ediyordum, zaten bir telefonla çözülebilecek bir konu olsa, kurnazlık peşindeki arkadaşlar görünen açık hatlar kullanmazlar. Bu şekilde para ya da bilgi talebi amaçlı aramaların gizli numaradan yapıldığını hiç duymadım. Güven vermek adına, görünen numaralarla yapılıyor.

Aşağıdaki adreste 0850'li numaraların sistemi açıklanmış. Bu numaraları almanın çok zor olmadığı ve dahası aldığınız numarayı internet olan her yerden ve internet üzerinden (yani yurtdışından bile) kullanabildiğinizi anlatmışlar.

http://voiprehberi.c...r-ne-ise-yarar/

tarihinde Mustafa Yenigün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Varol Güner

Zaten polis gerekli görürse durumu savcılığa intikal ettirir.Dİrek savcılığı da gidilebilir.

Yorum bağlantısı
Seçkin Kaçar

Çok dikkatli olmak lazım,geçen gün beni de aradılar bu numaradan.Sağlık sigortası yapmışsınız diye bende red ettim.Adamlar boş durmuyor her gün yeni bi dolandırıcılık peşindeler.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Bence bu konuyu herkes üyesi olduğu forumlarda ve sosyal paylaşım sştelerinde de paylaşmalı. Çok önemli..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Beni geçenlerde 0850 li bir numaradan assist XXX sigorta diye adı tam aklımda kalmadı birisi aradı.Poliçemin ücretsiz yapıldığını ilk yılın bittiğini ve 2. yıl poliçemle birlikte ödeme alınacağını söyledi.K.kartı ile ödeme yapabileceğimi söyledi.Bana eski adres bilgilerimi söyledi.Adres güncel mi dedi ? Bende hayır dedim.Yeni adresi alayım dedi.Ben de benim daha önce bir sigorta yaptırmadığımı ve poliçe falan istemediğimi söyledim.Adres falan veremem dedim.O zaman sizi güvenlik biriminden tekrar arayacaklar dedi kapattı..

Daha sonra ben biraz araştıdım bunların YKB sigorta ile birlikte çalıştıklarını tespit ettim.YKB sigortayı aradım dedim böyle böyle oldu dedim..Tamam beyfendi ben hemen bilgilerinizi alıp kontrol edeyim durumu dedi.Bilgilerimi falan almadan telefonu kapattı. :) Sonra da arayan soran olmadı..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Kim olursa olsun buna polis,jandarma, hatta MİT dahil sizden telefonda kart bilgilerinizi istemez, şu hesaba para yatırın demez.İtibar etmeyin eğlenme amacınız yoksa kapatın telefonu suratına. :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Yalnız arkadaşlar şöyle bir durum var.Maalesef hepimiz bir yerlere iş yaptırırken veya bir alış verişimiz olduğunda fatura alacakken falan adresimizi telefon numaramızı veriyoruz.Sonrasında bu bilgilerimiz satılıyor.Evet satılıyor..Geçen gün bir ilan gördüm adam elinde 5 milyon kayıtlı adres ve telefon bilgilerinin olduğunu daha önce d-smart bayiliği yaptığını söylüyor.Bu bilgileri satışa çıkartmış.Zaten hepimiz mail adreslerimizin satıldığını biliyoruz..

Durum böyle olunca biryerlerden birşeyler için bizi buluyorlar.bulduklarında da acaba nereden buldular acaba gerçekten böyle birşey mi var diye düşünüyoruz...Aman dikkat edelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

+908506100626'dan da beni arıyorlar son iki gündür.

Ben meşgule atmaktan, onlar tekrar aramaktan bıkmadılar.

Bakalım hangimiz daha inatçı :)

not: Benimki sigortacı değil. Ansiklopedi satıyormuş.

seninki dijitürk hocam az once aradım test ettim :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Kim olursa olsun buna polis,jandarma, hatta MİT dahil sizden telefonda kart bilgilerinizi istemez, şu hesaba para yatırın demez.İtibar etmeyin eğlenme amacınız yoksa kapatın telefonu suratına. :D

Beni aramıyorlarki abi şöyle biraz dalga geçelim varsa öyle dadanan falan bana yönlendirin.

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Benide bir aydır bir numaradan arayıp, sağlık bakanlığından aradıklarını söylüyorlar. Sigara bırakmanıza yardımcı hap satıyorlarmış:) tamam istiyorum ama 1 ay sonra arayın diyorum niye beyfendi deyince başlayayım ondan sonra alırım diyorum sonrası dııt dıtt dıt :D :D

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

Benide bir aydır bir numaradan arayıp, sağlık bakanlığından aradıklarını söylüyorlar. Sigara bırakmanıza yardımcı hap satıyorlarmış :) tamam istiyorum ama 1 ay sonra arayın diyorum niye beyfendi deyince başlayayım ondan sonra alırım diyorum sonrası dııt dıtt dıt :D :D

hocam gecenlerde beni bi bayan aradı cinsel ürünler satıyormus :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapıdaki posta kutunuzda duran, kredi kartı bildirimine dikaktlice bakın, hile hurda için tüm bilgilerin alt yapısı orada hazır. Herhangi ilave bir beceri gerektirmiyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Mustafa Yenigün

Yeni numaraları 0 850 333 32 00 olmuş.

Beni kandırmak için daha kaç kere şanslarını deneyecekler acaba :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...