İçeriğe Yönlendir

Sonradan Çıkan Pert Kaydı

Ali Ozan Yurtsever

Recommended Posts

Ali Ozan Yurtsever

Geçen hafta arkadaşım 2007 model dizel focus aldı. Hatta ayağının tozuyla foruma üye yaptım fakat tanışma ve arabasını tanıtma fırsatı bulamadan kötü bir haber aldım. aldığı aracın 27,000 tl tutarında pert kaydı çıkmış. şok olduk tabi. Tramerden sadece 400 tl lik bir hasar görünüyordu şase numarasından sorgulandığında da aynı şekilde. geçen Kasko yaptırmak için gittiğinde birinde herhangi bir sorun çıkmamış başka bir kasko acentasına daha uğrayınca onlar aracın pert kaydı var demişler. Nasıl ve neden kaynaklanır ki bu? tramer veya şaseden veya sigorta şirketinden biri göremezken daha sonra uğradığı iki şirket de 27,000 lik pert kaydı var demişler ?

Yorum bağlantısı
Bekir Diri

bu konuyla ilgili aylar önce bir sigortacı arkadaşımla konuştuğumda bana : (yanlış hatırlamıyorsam) aynı gün içinde ikinci satış işlemi yapılırsa pert kaydı görünmez gibisinden bişeyler söylemişti ama tam emin değilim.

Yorum bağlantısı
Murat Mestav

öcelikle geçmiş olsun benzer durumları çok yaşıyoruz,Tramere geç bildirim yapıyor sigorta şirketleri bundan dolayı müşteri aracı alıyor bir sene kasko yaptırıyor diğr sene yenileneceği zaman pert kaydı çıkıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Arkadaş antakyada, arabam com da buldu sahibi Suriyeli bir adammış geldikçe kullanıyormuş birine vekalet vermiş satması için. galeri değil yani. . Adam bizimde haberimiz yoktu demiş. . .

Yorum bağlantısı
Varol Güner

öcelikle geçmiş olsun benzer durumları çok yaşıyoruz,Tramere geç bildirim yapıyor sigorta şirketleri bundan dolayı müşteri aracı alıyor bir sene kasko yaptırıyor diğr sene yenileneceği zaman pert kaydı çıkıyor.

Aynı durum benimde başıma geldi.İlk yıl kaskoyu yaptırdım.Sonra pert kaydı çıktı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

sıfır ve o yu yakalar sistem.. tramerden ücret karşılığı silindiğini duyuyoruz.. Tamamen duyum... 

Tramerden siliniyor ama, sigorta şirketlerinden silinmiyor.. Bu sebeple mesaja gelmiyor.. 

En güzeli bir sigortacının bakması.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu olatı reasüransa bildirip şikayetini duyursun, pek masum bir olaya benzemiyor. pert eden sigorta şirketi dışında, tramerden kayıt silinme durumu söz konusu!!!

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

bu olatı reasüransa bildirip şikayetini duyursun, pek masum bir olaya benzemiyor. pert eden sigorta şirketi dışında, tramerden kayıt silinme durumu söz konusu!!!

Dava açsın.. siz mağdur ettiniz beni desin.. size güvendim aldım desin.. çünkü bu hizmeti almak için ücret ödedi... 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

sıfır ve o yu yakalar sistem.. tramerden ücret karşılığı silindiğini duyuyoruz.. Tamamen duyum... 

Tramerden siliniyor ama, sigorta şirketlerinden silinmiyor.. Bu sebeple mesaja gelmiyor.. 

En güzeli bir sigortacının bakması.. 

yakalamıyor abi.  çapraz sorgu yapmak lazım o ile 0 ile hatta motor no ile vs.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

yakalamıyor abi.  çapraz sorgu yapmak lazım o ile 0 ile hatta motor no ile vs.

Tramer yakalamaz.. şirketlerinki büyük ihtimalle yakalar.. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

şirkette aracın anne kızlık soyadı istiyorlar :p onlar yakalar tabi.

Yorum bağlantısı
Murat Ersel Çevik

2. el araba almak gerçekten çok büyük sorun olmaya başladı.

İzzet-i nefs, şeref, namus, onur gibi kavramlar yok olunca bunlar normal oldu.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Geçmiş olsun. Mehmet Özyürek abimin dediği gibi tramer sistemini mahkemeye verin. Ücret alıyorlar çünkü.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

En korktuğum olay bu işte.Sonrasında cidden sancılı bir durum oluşuyor.Belki halledilir ama çok uğraştıracağı kesin bu durumun.İyiki sigortacı tanıdığımız var :)

Çok geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Mahkeme açıp kazanan birinin hikayesini okumuştum. Mardin bir avukat dava açıp aracı geri vermiş. Siz de iş bilen bir avukat ile belki bu problemi aşarsınız.

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

arkadaş dava açacağını söyledi bakalım süreç uzar artık ama gerçekten çok can sıkıcı bir durum. . .

Yorum bağlantısı
Serhat Işık

Başka bir arabanın kaydını bu araca kaydırıyorlardır belki......

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

ben de onu düşündüm aslında şimdi araç çalıntı ise pert kaydı olan başka bir aracın kaydını kaydırmış olabilirler mi. sonuçta suriyeden çalıntı gelip böyle bir şey yapılmış olabilir?

Yorum bağlantısı

Pert araçların, tamamen ezilerek, hurdalığa atılması gerekirken, arkadaşınıza ulaşana kadar işleyen çark ve rant olduğu müddetçe bu tip suistimaller olacaktır.

Bir araç pert olduğunda, birkaç hayati olmayan parçası hariç, çöpe-hurdalığa gidecek arkadaş. Ne işi var tekrar yollarda !!

Alıntı yapma konusunda bence eski forum şablonu daha iyiydi. Burada sanki alıntı yaptığım kişinin mesajı devam ediyormuş gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ben de onu düşündüm aslında şimdi araç çalıntı ise pert kaydı olan başka bir aracın kaydını kaydırmış olabilirler mi. sonuçta suriyeden çalıntı gelip böyle bir şey yapılmış olabilir?

O kadar teferruata gerek yok

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...