İçeriğe Yönlendir

Harbiden Naylonmuş.....

Şahin Topaloğlu

Recommended Posts

Şahin Topaloğlu

Arkadaşımda 2005 Clio var.Otobanda sürat denemesi yaparken 170 km hızda de stop etmiş.Arkadaşlar bu dizel cliolar ne kadar masraflı arabalarmış...Araba motor kitledi şu ana kadar çıkartılan masraf 6500 tl yi buldu....Arkadaşda motoru yaptırmadan 8500 tl ye arabayı satma kararı aldı.Adamın ocağına incir ağacı dikti resmen ya....Arkadaşımın üzüntüsünemi yanayım, sen söylemiştin Şahin deyişinemi yanayım...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

1- Kaç km'de?

2- Bakımları ne alemdeydi?

İstanbul'da 450bin'de bakım harici servise girmemiş clio sümbül'ler mevcut?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Sireli
(düzenlendi)

İşin ehillerini ayrı tutarak yetkili servisi masraflı bulup araçları bilinmeyen tamircilere emanet etmenin sonucu olduğunu düşünüyorum. Çok geçmiş olsun.

tarihinde Eray Sireli tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Geçmiş olsun. Yeni nesil araçlarda hızını almış giderken stop etme hadisesini düşünmek bile istemem. Zira motor stop ettiği anda direksiyon sertleşir, kontrol edilemez hale gelir. İyi ki arkadaşınıza bir şey olmamış.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Geçmiş olsun, Allah tan bizde stop etsede direksiyonada frenede birşey olmaz, debriyaja basmadığım sürece zaten stop edemez...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

1- Kaç km'de?

2- Bakımları ne alemdeydi?

İstanbul'da 450bin'de bakım harici servise girmemiş clio sümbül'ler mevcut?

Sani arabanın çıkardığı masrafın yüksek olduğunu söyledi :)

Bizi arkadaş ağustos sıcağında Mersin'den Osmaniye'ye gelirken sıkıştırmış araç motor yemişti Oda baya masraflı olmuştu.

Yorum bağlantısı
Enes Suzen

benim eniştenin 2005 clio dizel arabanın istanbuldan gelirden motor kitledi sapancada otobanda kaldık 5500 tl masraf çıktı birden oldu kızdırma bujisi lambası yandı hemen sağa çektik durduğumuzda araba stop etmişti. motor suyu kaynadı kapağı yavaş yavaş açtım.hararet ibresi belli bi zaman sonra normale döndü su ilave edip marşa bastığımızda dahada çalışmadı çekiçiye yükleyim gittik 1 ile 3 üncu pistonlar resmen erimiş gibiydi araba 112 binde daha. geçmiş olsun sizede

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Her ne kdar reno da olsa, bakımsız her aracın başına gelebilir olay..

Tek fark renoda diğerlerinden çok çok önce olması.. :)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Piston erimesini bakımla önleyebiliyor muyuz ki? Neyse, fıransızlar araba ya-pa-maz. Şansınıza düzgün olana denk gelebilirsiniz. Ama araba alırken içinde taşıyacaklarınız düşününce, bu iş şansa bırakılmaz diye düşünürüm.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akan Belen

Dışarıdaki usta içerideki usta kavramından değil bu durum.Ben daha önceki şirkette çalışırken 2005 yılında 2004 model di sanırım 1.5 dizel clio da otobanda aynı duruma düştü.Bir müdüre tahsis edilmiş araçtı.Genelde hızlı kullanan biriydi.Sanırım 60-70 k olabilir.Ve full servis bakımlı.

Yorum bağlantısı

Şahin abi, o clioya has bir olay değilki :)

Bakımlarını yaptırmayınca,malesef pili bitiyor :D

arkadaşımda var(yedek parça ofis arkadaşım) halada,sorunu yok. 

Haa dersinki,yol tutuşunu sevmedim,kanatlanmaya başladı,ona lafım yok :D

Yorum bağlantısı

Dci Clionun 170 ile gitmesi için 5000 devir gibi çevirmesi lazım. Yağ boza gibi olmuşsa motor ne yapsın ki? Şirkette kullanıyoruz aynı motorlu kangoyu mükemmel bir motoru var. 200 k civarlarında şu an. Sadece yağı değişir. 20w 50 bile koymuşlar zamanında :s

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Şahin üzüntünü anlıyorum kardeş, geçmiş olsun....

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

170 km/h= zımparalanmış diesel, tdci-hdi-tdi bunları öldürür, 1.4 motorda bu direk ömür törpüsü zaten, birde bakım yoksa iş tamam, iyi kol çıkarmamış, hava sıcaksa ve interkul da yoksa ihtimal dahada yükselir üstelik.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Gıliyo ile 170 km hız zaten başlıbaşına bir hata bence. :biggrin:

Sürati gören gıliyonun hıza karşe verdiği tepki olsa gerek, dudak uçuklaması gibi birşey yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Kuru

Piston erimesini bakımla önleyebiliyor muyuz ki? Neyse, fıransızlar araba ya-pa-maz. Şansınıza düzgün olana denk gelebilirsiniz. Ama araba alırken içinde taşıyacaklarınız düşününce, bu iş şansa bırakılmaz diye düşünürüm.

Avrupada ilk seri üretim otomobil yapan firma citröen'miş. Fransızlar araba yapıyor da fransanın tarihi sokaklarında sakin sakin kullanılsın diye yapıyor anlaşılan. Şahin Bey'in arkadaşına çok çok geçmiş olsun, renault motorlarına çok bir şey diyemem çünkü bacanağımın çalıştığı ecza deposunda tüm binek ve ticari araçlar renault(symbol, kangoo) Daha 2012 modeli bile 200 bin'i devirdi, 450 binde olan var. Ha unutmuşum bir tane de palio van var 1,3 multijet o da 350 binde. Hiç biri normal bakımlarının dışında servise yada tamire gitmişliği olmamış. Kangoo'nun biri hergün balıkesir-kepsut-dursunbey turu yapıyor 3 kez....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...