İçeriğe Yönlendir

İstanbul'dan Marmaris'e Güzergah Belirleme

Kutay Akçar

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Eskihisar-Topçular feribotu yerine, Pendik-Yalova feribotu kullanılırsa 100TL tasarruf yapılıyor. Özet olarak bu. Ben ido.com.tr den aldığım bilgilerle biraz daha açıklama yaptım size faydası olmamış.

Siz, "Eskihisar-Topçular feribotu yerine, Pendik-Yalova feribotu kullanılırsa 100TL tasarruf yapılıyor" cümlemi baz alın yeter.

Yanınızda yolcu yoksa + aracınız çok yakıyorsa : belki

Değilse : hayır

Pendik-Yalova 2 yolcu ile 80-90 lira, Eskihisar-Topçular 50 lira.

Zaman kazandırması ve rahatlığı dışında maddi olarak bir şey kazandırmıyor PY feribotu. (körfezi dolaşmayı kıyaslamıyorum)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

Yanınızda yolcu yoksa + aracınız çok yakıyorsa : belki

Değilse : hayır

Pendik-Yalova 2 yolcu ile 80-90 lira, Eskihisar-Topçular 50 lira.

Zaman kazandırması ve rahatlığı dışında maddi olarak bir şey kazandırmıyor PY feribotu.

2 yolcuyada gerek yok bu tatil mevsiminde bilet almayı son güne bırakırsanız 1 sürücü 1 yolcu 80tl oluyor. Ama arkadaşın dediğide doğru planlı gidersen 3-5 gün önceden alırsan ve aldığın gün bayram başı gibi aşırı kalabalık bir gün değilse 30 tl gibi komik rakamlara alabiliyorsun ki çok çok daha ekonomik oluyor ama çok planlı hareket ederksin saatinden erken çıkacaksın ki kaçırmayasın filan. Mesela ben bu tatilde iş sebebiyle son dakikada çıkış günümü 2 defa 1 er gün erteledim. O bir yana 80tl olan bileti son dakika alsan bile yetiştin yetişemedin derdi var.

Yorum bağlantısı

O trafik dediğiniz sadece istanbul tarafında var sadece. Deniz otobüsünü daha önce 1 kere kullandım inip binmesi bile dert. Tam vaktinde orda olmuştum araçlar bindirmeleri bile 25dk. sürmüştü. Bence hafta içi bide erken kalkıp istanbul trafiğine kalmazsanız (ben 6 da kalktım 7 de yola koyuldum son birkaç km trafiğe yakalandım) eskihisar çok daha mantıklı.

İşte İstanbul tarafındaki trafik te planları alt-üst edebiliyor :)

Eskihisar feribotunun da gelmesi boşalması dolması 25 dakika civarıdır.

Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

İşte İstanbul tarafındaki trafik te planları alt-üst edebiliyor :)

Eskihisar feribotunun da gelmesi boşalması dolması 25 dakika civarıdır.

Evet haklısınız birazda o yüzden pendikten kalkan biraz sıkıntılı geliyor bana trafiğe kalıp kaçırdımız mı gitti yada garantiye almak için erken gidip bekliyeceksiniz orda ozamanda süre kısaltma açısından bi işe yaramaz.

Eskihisarda vardıktan sadece 5dk. Sonra hareket ettik. sordum kaçırsaydık ne olurdu diye bir dahaki 20 dk. Sonra hareket eder dedilerki bizimki kalktıktan sonra öbürü yanaşmak üzereydi, yani abuk bir süre değil birde deniz otobüsünde boşalma bile mesele yalova yeni kapı gittiğimde yine arkaşarda park etmiştim ama okadar fazlaydı ki araç sayısı abartmıyorum 15-20dk. Boşalmasını beklemiştim. Feribotta öyle değil en arkaşardan inmem 2-3dk. aldı. Sonra yola koyuldum :)

Aldığım bilgiye göre bayram seyran gibi zamanlarda çok kalablık oluyormuş 4-5 vapur sıra bekleniyormuş ozaman mantıklı değil tabi duruma ve plana göre hareket etmek lazım. Çıkacağım gün 5 gün önceden belli olsa zaten idodan indirimli bileti 30 tl gibi komik bir rakama almak bile mümkündü.

En güzeli şu otoyol biterse ido avcunu yalayacak :) 2 senesi kaldı. :) aldığım bilgiye göre bütün otoyolu bitirmeden birinci kısım yani yalovaya kadar olan kısmı daha önce kullanıma açacaklarmış. Herkes çok rahatlayacak.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

İndirimli dediğiniz biletler promosyon koduyla alınabiliyor muhtemelen bizim alamayacağımız fiyatlar onlar. Bunun dışında en ucuz 60 TL 'ye kadar düşebiliyor. Programın belliyse tercih edilebilir.

Eskihisar-Topçuları belki yüz defa kullanmışımdır, 40 dakikadan daha az beklemeyle bindiğimi hiç hatırlamıyorum. Zamanına göre değişebiliyor bana hiç denk gelmemiş demek ki :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
(düzenlendi)

Pendik-Yalova 2 Ağustos gecesi (bayram tatili için) 2 hafta önce bilet aldım. Alırken bazı seferlerde yer yoktu. Şimdi bakıyorum hepsinde var ve rakam hemen hemen aynı. Sefer sayısı ya da feribot boyutu büyütülmüş olmalı.

tarihinde Hasan Aksüt tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kutay Akçar

İndirimli dediğiniz biletler promosyon koduyla alınabiliyor muhtemelen bizim alamayacağımız fiyatlar onlar. Bunun dışında en ucuz 60 TL 'ye kadar düşebiliyor. Programın belliyse tercih edilebilir.

Eskihisar-Topçuları belki yüz defa kullanmışımdır, 40 dakikadan daha az beklemeyle bindiğimi hiç hatırlamıyorum. Zamanına göre değişebiliyor bana hiç denk gelmemiş demek ki :)

Benim tarih hafta içine gelince hiç beklemedim. Bayram zamanı haftasonu gibi zamanlarda normal tabi.

Benim bildiğim promo yazanları herkes alıyor ama tarih bile değiştiremiyorsun. Örneğin şu yapılabilir 3 hafta öncesinden 60 liraya eco alınır gideceğin tarihe son iki gün kala biletler 80-90tl olsa bile tarihini değiştirebilirsin buda bir ekonomik opsiyon ama gidiş tarihin 2 hafta öncesinde tarih ve saat olarak kesin ise promosyondanda alabilirsin.

Mesela şimdi idonun sayfasına 25 temmuz için baktım promo bol bol var. Bakmadım ama bayram için yoktur. Promoda değişikliğe izin vermemsinin sebebi o zaten.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benim tarih hafta içine gelince hiç beklemedim. Bayram zamanı haftasonu gibi zamanlarda normal tabi.

Benim bildiğim promo yazanları herkes alıyor ama tarih bile değiştiremiyorsun. Örneğin şu yapılabilir 3 hafta öncesinden 60 liraya eco alınır gideceğin tarihe son iki gün kala biletler 80-90tl olsa bile tarihini değiştirebilirsin buda bir ekonomik opsiyon ama gidiş tarihin 2 hafta öncesinde tarih ve saat olarak kesin ise promosyondanda alabilirsin.

Mesela şimdi idonun sayfasına 25 temmuz için baktım promo bol bol var. Bakmadım ama bayram için yoktur. Promoda değişikliğe izin vermemsinin sebebi o zaten.

Promo'yu biraz inceliycez deniycez o zaman :)

Yorum bağlantısı

Evet işte orası sanırım ama yakın yani istanbul biniş mesafesi biraz daha farklı ama iniş yakın. İstanbulda 22 karşı tarafta 15km fark var. Toplamda 35-40 Km. 40 tl fark ödeyip yetiştim yetişemedim stresesine değmez bence.

Ha bazı zamanlar (bayram haftasonu vs.) vapurda inanılmaz kuyruk oluyormuş. 4-5 vapur sıra beklediğini söyleyen var bayramda o tür zamanlarda anlamsız tabi körfezi dolansan daha iyi.

Örneğin Ağustos ayında kullanmak üzere 32 TL ye 1 otomobil ve 2 yolcu (toplam 3 kişi) Yalova-Pendik bileti aldım. Eskihisar arabalı vapuru yolumu da uzatıyor. 2 saat fazladan beklesem de değecek bir rakam ki süre avantajı olacağını da tahmin ediyorum.  

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...