İçeriğe Yönlendir

Deniz Akvaryumu

Mustafa Volkan Koca

Recommended Posts

Mustafa Volkan Koca

Dün balığa çıkayım dedim baya ısparoz ve lidaki tutum akşam eve geldiğimde kovadan iki canlı iki ufak lidakiyi ayırdım.

aklıma otelde çalışırken ki akvaryum geldi canlı balık getirip  2metre genişliğindeki akvaryuma atıyorduk hava motoruyla canlı kalabiliryorlardı tabi ki müşteriler yiyene kadar 2-3 gün boyunca canlı bekletebiliyorduk daha fazlası beklermi bilmiyorum bende evde böyle bir akvaryum kursam ömürleri nasıl olur şimdilik kovanın içinde turluyorlar sadece motor sıcaklığı arttırdığı için içine belli aralıklarla buz şişesi sallıyorum  :) deniz suyu sorun değil aramız 300 metre alır gelirim  :)

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Dün balığa çıkayım dedim baya ısparoz ve lidaki tutum akşam eve geldiğimde kovadan iki canlı iki ufak lidakiyi ayırdım.

aklıma otelde çalışırken ki akvaryum geldi canlı balık getirip  2metre genişliğindeki akvaryuma atıyorduk hava motoruyla canlı kalabiliryorlardı tabi ki müşteriler yiyene kadar 2-3 gün boyunca canlı bekletebiliyorduk daha fazlası beklermi bilmiyorum bende evde böyle bir akvaryum kursam ömürleri nasıl olur şimdilik kovanın içinde turluyorlar sadece motor sıcaklığı arttırdığı için içine belli aralıklarla buz şişesi sallıyorum  :) deniz suyu sorun değil aramız 300 metre alır gelirim  :)

Hocam ben kendim 5  senedir normal tatlı suyu akvaryumunda evde üretim yapıyorum 6 akvaryumla :) ve 5 senedirde deniz akvaryumu yapmak istiyorum ve araştırıyorum.PH Değerleri su sıcaklıgı çok önemlidir filtre sisteminde sump sistemi olması gerekmektedir maliyeti çok çok yüksektir.Denizden taşıma suyla yaşaması mümkün degildir belki 2 belki 3 gün yaşar :) Tabi benim dedigim akvaryumda okyanus balıkları mercanlar yaşıyor :)

Yorum bağlantısı
Mert Çakar

Öğrenci evimdeki akvaryumlardan bir kare daganık kusura bakmayın toplu olarak bulabildigim tek resim birde Mutfakta 240 litrelik bir akvaryum mevcut :)

u6zx.jpg

Uploaded with ImageShack.us
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Hocam ben kendim 5  senedir normal tatlı suyu akvaryumunda evde üretim yapıyorum 6 akvaryumla :) ve 5 senedirde deniz akvaryumu yapmak istiyorum ve araştırıyorum.PH Değerleri su sıcaklıgı çok önemlidir filtre sisteminde sump sistemi olması gerekmektedir maliyeti çok çok yüksektir.Denizden taşıma suyla yaşaması mümkün degildir belki 2 belki 3 gün yaşar :) Tabi benim dedigim akvaryumda okyanus balıkları mercanlar yaşıyor :)

bende 2 yıl tatlı su balığı besledim motorda ondan kalma deniz zahmetli diye biliyorum. ve soğutulması lazım sizde bunu söylemişsiniz yanlız hilton otelde daha bir sistem yapmışlardı akvaryuma 2metre aşağıdan deniz suyu basıyorlardı ph ,sıcaklık falan hep dengede kaldığından balıklar hep canlı kalıyordu keşke öyle bir imkan olsa :) neyse biraz daha takılsınlar pişirip yerim sonra  :mangal:  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Çakar

aynen öyle hocam hiltondaki sistem saglık bir sistem türkiyedede benzer sistemi yapan abilerimiz mevcut ama onun için iyice piskopat olmak lazım :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Öğrenci evimdeki akvaryumlardan bir kare daganık kusura bakmayın toplu olarak bulabildigim tek resim birde Mutfakta 240 litrelik bir akvaryum mevcut :)

ortadaki lastikler güzelmiş  mutfaktaki olimpik havuz galiba :D

aynen öyle hocam hiltondaki sistem saglık bir sistem türkiyedede benzer sistemi yapan abilerimiz mevcut ama onun için iyice piskopat olmak lazım :)

Eviniz denize sıfırsa yapılabilinir  böyle bişey yoksa mümkün değil 

Yorum bağlantısı
Mert Çakar
ga9a.jpg

t7cu.jpg

9xzd.jpg

1ghm.jpg

7hgl.jpg

1hig.jpg

25d7.jpg

sghy.jpg

xy1z.jpg

yogj.jpg

qewu.jpg

yr05.jpg

xry1.jpg

Daha çok balık geldi geçti ama şu an tropheus Kasanga ve ikonalar ve frontozalarla üretime devam :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca

Mustafa iki günlük 3/1 su değişimi ile akvaryum suyunu içeride döndürebilecek bir motora sahipsen ve tabi ki filtre varsa ve elinde değerli bir canlı yoksa bakabilirsin ... 

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/241780-deniz-akvaryumum/

ama böyle istersen ekipman şart iyi geceler diliyorum...

suyunu değiştirebilirim hatta evde deniz tuzu  var oranları varsa evde kendimde yapabilirim oranını biliyormusunuz 1litre suya kaç gram deniz tuzu koyacağız?

değerli bir canlı yok sonuçta yaşarsa bakarız yaşamazsa yeriz :D

Yorum bağlantısı
Osman Balkır

litreye 0,33 gr katıyorsunuz . deniz tuzu derken akvaryumlar için imal edilmiş tuzlar dimi ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu şekilde uyuyan bir tek ben varım sanıyordum  :D

Hiç bu şekilde uyuyan birini görmemiştim :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...