İçeriğe Yönlendir

1,0 Ecobost Motor Yakıt Verileri

Deniz Emek26

Recommended Posts

Deniz Emek26

5/01/2013 tarihinde 1,0 ecobost titanyum x paketli tektonik gri bir araç aldım şu anda 5200 km oldu geçen haftaya kadar her denememde tamamen şehiriçi kullanımda 0,40-0,42 kuruş gibi yakıt tüketiyor idi son yakıt ikmalimde yakıt sarfiyatının 0,33 0,35 kuruşa indiğini gördüm diğer Ecobost kullanıcıları da yakıt değerlerini paylaşabilir mi acaba .bu yakıt tüketimi bu sınıf bir araç için normal değer mi yoksa biraz daha düşer mi.

Yorum bağlantısı

1.0 motora göre daha da düşeceğini sanmam.eskişehiri bilmiyorum ama istanbulda 40 kuruş altına inilebileceğini sanmıyorum

Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Ben yakıtın yanında çekişi de sormak istiyorum yüklüyken rampada falan ? Merakla cevabınızı bekliyorum....

Yorum bağlantısı

Turbo desteği ile performans tatmin edici olmalı, ancak uzun vade için dayanıklılık ne olur? Tüketim gayet ılımlı hele şu son zamnlardan sonra nerdeyse yakmamış diyebilirim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kuruş olarak değilde, ortalama lt verirsek daha doğru olur. Her yerde benzin aynı değil. Benim C-Max ilk iki ay kuzu gibi kullanmada 7.7 ortalama verdi. Dedimki 180 beygir araba var böylemi gidilir biraz gücü hissedelim dedim, bu aralar biraz hırçın kullanıyorum 8,3 lt oldu.

tarihinde Necati Öner tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Deniz Emek26

Ben yakıtın yanında çekişi de sormak istiyorum yüklüyken rampada falan ? Merakla cevabınızı bekliyorum....

ne kadar güç o kadar yakıt agresif oldun mu hemen yakıt artıyor

Kuruş olarak değilde, ortalama lt verirsek daha doğru olur. Her yerde benzin aynı değil. Benim C-Max ilk iki ay kuzu gibi kullanmada 7.7 ortalama verdi. Dedimki 180 beygir araba var böylemi gidilir biraz gücü hissedelim dedim, bu aralar biraz hırçın kullanıyorum 8,3 lt oldu.

son verilere göre 6,8 lt yakmış görülüyor

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şuan 1.6 102 hp 145nm Golf kullanıyorum, 1.2 Tsi bunun yanında jet gibi kalıyor :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Şuan 1.6 102 hp 145nm Golf kullanıyorum, 1.2 Tsi bunun yanında jet gibi kalıyor :p

bunlar nedir :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

bunlar nedir :D

Gazlı ekonomik halk arabası :D

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Bozan

Aracımla geçen hafta samsundan adanaya gidip geldim. yola çıkarken km 2000 deydi yol bilgisayarını sıfırladım depoyu fulledim. adanaya vardığımda ortalama tüketim 4.8 lt gösteriyordu. araç yüklüydü 750 km nin 100-150 kmsinde klima açıktı genelde hızım 100 kmydi sadece bi ara gaza yüklendim aracı denemek için hızım 160km civarıydı bu şekilde 50 km falan gitmişimdir. adanaya vardığımda yakıt ibresi tam çeyreğin üstündeydi kalan menzil 260 km gösteriyordu. yani şehir dışı sakin kullanımda bir depo ile rahatlıkla 1000 km yol yapılabilir. aracı alırken 1.0 motormu yoksa dizelmi diye çok tereddüt ettiydim ama bu değerleri görünce gerçekten içim rahatladı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Altunbas

arkadaşlar o yakıt degerlerine göre kimse aracın performansına bişet demiyor abartmadan soylüyorum ben hiç klima kapatmıyorum herzaman 24 derecede auto da kullanıyorum.ama benim yollarda kapışmadıgım araba kalmadı belkide bu antalya yollarını bildigim için bu büyük bir avantaj ama arac performansı cok harika.basarsan yakar basmazsan yakmaz bu bütün araclar için aynıdır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

175 üstünü denemedim :p

195 denendi. 6500 devir.

passat ysi bu aralar 6.3 de duruyor ortalamam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aytaç AYDIN

Benim dizelle yaktığıma yetişmiş bunlar neredeyse. Bende klimalı kullanıyorum Antalya'da malum.. Şu an benzinlileri de kıskanmıyor değilim.  :shok:

Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Dün peugeot 308 1.6 dizeli olan arkadaşımla sohbet ediyorduk. 60 ltlik yakıt tankıyla dolu depoyla şehir içi 800 km yol yapabildiğini söyledi. Ben 55 litrelik benzinle şehir içi 700 km yapıyorum. Hakikaten dizel gittikçe gereksiz hale mi gelmeye başlıyor acaba. Birde avrupadaki gibi dizel fiyatları benzini geçerse vay dizellerin haline.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

tüketim hesaplarken kıyaslarken, lt/100km yi kullanın.

mesela 1 depo ile 800 km giden pug. deposunde focusa göre 5 lt. fazlası var, 5 lt de lamba sonrası gitse, 100-120 km fark çıkar, kıyas yapılamaz.

30kr yakarken ki yakıt rakamı kaç idi? her hafta değişiyor mübarek

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Biz arkadaşlarla test ettik. :)

Turbo destekli olduğu zorlanma yok. ;)

Ben 1,6 EB ile o değerleri yapıyorum şehir içinde.

bence biraz fazla ,sanırım agrasif kullanıyorsunuz.

Arada bi ortalaamyı sıfırlayıp öyle deneyin. :)

.1.25 fiestaya şehiriçi 5.5 şehir dışı 4.7 yaktırmış biri olarak 180 bg ecoboostasence ne kadar yaktırabilirim?

Yorum bağlantısı

.1.25 fiestaya şehiriçi 5.5 şehir dışı 4.7 yaktırmış biri olarak 180 bg ecoboostasence ne kadar yaktırabilirim?

180 beyir hangisi ama, focus mu ? C max mi ?

C max 2 ayda aynı ortalama verdi bende 7.7. Bu ay biraz agresif kullandım 8,4 e kadar çıktı. Şehir içi değerler bunlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Ben bugun karma kullanimda yine 6,9 yaptim.

Uzun yolda 5.5 lere kadar dusuyorum.

Şehir icinde 8.4 geçemedim daha .

ben şehir dışında 4 şehiriçinde en fazla 6 yakarım gibi geliyor çünkü sürekli gözüm anlık tüketimde :)

ankarada ecoboost bulsamda test etsem :fiuw:

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

EcoBoost emrinde. :)

Vurucam kırbacı vurucam kırbacı üzüllmyecek misin :D  gerçi 180 beygire de kırbacı nasıl vurulur  :p

Bayramdan sonra ankaradayım ziyaretine gelirim İnşallah

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...