İçeriğe Yönlendir

1,0 Ecobost Motor Yakıt Verileri

Deniz Emek26

Recommended Posts

Deniz Emek
(düzenlendi)

Selam benim araç 2012 model 1,0 ecobost titanyum -x paket B-MAX 6500 km oldu ama hala yakıt fazla gibi dün  eskişehir - istanbul yolunda klima açık araçta 4 kişi hız genelde 110 -140 civarı ve yakıt 6.6 lt yaktı ama yol bilgisayarı 7,1 lt gösteriyor daha fazla düşermi bilmiyorum ama yarın eskişehir - balıkesir yapacağım gece gidip klimayı devre dışı bırakıp hızı da biraz azaltayım diyorum bakalım ne olacak

tarihinde Deniz Emek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu

Selam benim araç 2012 model 1,0 ecobost titanyum -x paket B-MAX 6500 km oldu ama hala yakıt fazla gibi dün  eskişehir - istanbul yolunda klima açık araçta 4 kişi hız genelde 110 -140 civarı ve yakıt 6.6 lt yaktı ama yol bilgisayarı 7,1 lt gösteriyor daha fazla düşermi bilmiyorum ama yarın eskişehir - balıkesir yapacağım gece gidip klimayı devre dışı bırakıp hızı da biraz azaltayım diyorum bakalım ne olacak

Klima açık, 4 kişi ve 110-140 arası hızlar için neredeyse normal gibi. Birde 80-100 arası hızlarda deneyin sabredebilirseniz. tahminim en az 1 litre farkeder.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Mehmet Uslu

Güncel tüketim verisi paylaşayım dedim. Ruhan abi kıskanacak gerçi ama olsun.

Van-Erzurum arası genelde sabit hızla 90 ile gitmeye çalıştım. Sabah erken yola çıktığım için klima hep kapalıydı. Tek başımaydım. Depoyu doldurduğumda genelde menzil 850 civarı olurdu. 4,5 litre ortlamayı tutturunca menzil önce 1132 sonra sürmeye devam edince 1152 ye kadar çıktı. Bu manyak gider dedi herhalde :)

qjgmRNw.jpg

omKxUwQ.jpg

V6J34jT.jpg

j8ksCU5.jpg

Yorum bağlantısı
Güvenç Terzierol

Klima açık, 4 kişi ve 110-140 arası hızlar için neredeyse normal gibi. Birde 80-100 arası hızlarda deneyin sabredebilirseniz. tahminim en az 1 litre farkeder.

Hocam bu sabretme durumu sınıf yükseldikçe zor oluyor galiba değil mi? Bizim fiestada 90-100 gitmek çok normal 120 üzeri araçtan ötürü ahanda şimdi olacak birşey dedirtiyor :))
Yorum bağlantısı
Fatih Mehmet Uslu
(düzenlendi)

Hocam bu sabretme durumu sınıf yükseldikçe zor oluyor galiba değil mi? Bizim fiestada 90-100 gitmek çok normal 120 üzeri araçtan ötürü ahanda şimdi olacak birşey dedirtiyor :))

Bundan önce 95 model golfüm vardı, 90 geçince motor sesi rahatsız etmeye başlıyordu, ister istemez 90 ı pek geçmiyordum. şimdi bu sınır 130 lara geldi.

tarihinde Fatih Mehmet Uslu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...