İçeriğe Yönlendir

Explorer V8 Için Lpg

İ. Halil Koç

Recommended Posts

İ. Halil Koç

explorer kullanıcıları lütfen bi yardımcı olun. arabam 5.0 v8 explorer limited burda lpg  ustalarına soruyorum takarız uyumlu olur diyorlar. ana merkezleri arıyorum mesela 2a mühendisliği aradım brc marka için olmaz abi senin arada lpg de sorun verir dedi. çubuk enjeksiyonlu onlar falan dedi  kullanan sizce ne yapmalıyım bi yardımcı olun :(

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Başka iş yapmaya başlasın onlar. Hemen kapatsınlar tükkanı. Zavoli ve prince nin bayiliklerine de sor bakalım ne diyecekler. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Evet BRC ustam da aynısını demişti. Güçlü arabalarda BRC tavsiye etmiyoruz diye. Zavolli ve prince in kitleri vardı büyük motorlu araçlara 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

hepinize çok teşekkürederim herkesten bukadar fikir birliği almak çok güzel :) markamız belli oldu prins yada zavolli mesela prinste hangi seriyi taktırtıym hani bayiye gittiğimde bi ön zeminli gidiymde adamlar düdüklemesinler :)

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Zavoli düşünsün. Kullanıyorum gayet de memnunum. Filtre değiştirmekten başka masrafım olmuyor :p

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

prins/romano/zavoli. bunlara odaklanmanız lazım. montaj maliyetinden kaçarsanız, çalışmayan motor ile başbaşa kalırsınız ilerde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

prins/romano/zavoli. bunlara odaklanmanız lazım. montaj maliyetinden kaçarsanız, çalışmayan motor ile başbaşa kalırsınız ilerde

4.000 lirayı gözden çıkardım abi önemli olan bebeğimi bozmasınlar sadece ondan korkuyorum.

eğer prins düşünüyorsanız en düşük 5000 tl yi gözden çıkarın

4.400 lira prinse dediler 1800 atiker 3500 brc 4000de zavolli  ben prins yada hakan abinin kullandıgı zavalliyi düşünüyorum 

çağlar abi peki lpg taktırınca yine yol bilgisayarı falan çalışacakmı yoksa o sadece benzinimi yazar lpg dede ne yaktıgını ne kadar gidecegini kaç litre kaldıgını yazarmı?

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Ben aracı aldığımda atiker takılı idi (benden önce ne zaman takıldı bilmiyorum) 2 yıldır sorunsuz kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

yol bilgisyararındaki tüketime güvenme

benimki benzinde hiç yanıltmıyo çağlar abi sadece lpg takınca o devre dışı mı oluyo yoksa lpg tankındaki gazlada ne ggidecegini yaktıgını gösterirmi. yada sadece araçdaki benzinimi ölçer yine 

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

benimki benzinde hiç yanıltmıyo çağlar abi sadece lpg takınca o devre dışı mı oluyo yoksa lpg tankındaki gazlada ne ggidecegini yaktıgını gösterirmi. yada sadece araçdaki benzinimi ölçer yine 

bide abi yol bilgisayarında oil change riQured yazıyo ara sırada change air ride system yazısı çıkıyo biri yagı değiştir diyo sanırım ama air ride i anlamadım yağ ne önerirsin hakan abiye sormuştum çağlar abi daha iyi bilir dedi :) air ride yazısı  içinde tavsiyen varmı

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Air ride : Havalı amörtisör sistemidir. Kopresör çalışmıyor olabilir, amörtisörlerin biri hava kaçırıyor olabilir vs vs yani. 

Yağ olayını da dediğim gibi karıştırıyorum ben :) Çağlar abim daha iyi bilir. 

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Evet abi ya pardon ben göğüste change engine ışığı yanıyor dilim ona sürşmüş:) lifte değilde arka tekeri değiştirmiştim. Zaten komprasör çalışıyor sesini duyuyorum ama uzun yolda bu hatayı yazıyı genelde abi. Bide lifte kaldırırken yapmam gereken varsa bu hafta götürülen uygulayayımda bebişim zarar görmesin :)

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

ARACINIZIN BAGAJ BÖLÜMÜNÜN sol tarafında iç kısımda sol arka tekerin olduğu yerde kapaklı bir bölme var orayı açın üzerinde ON OFF yazan bir düğme var 

aracınızı lifte kaldırdığınızda yada herhangi bir nedenle arka kısmını yerden keseceğiniz zaman o düğmeyi off konumuna getirmeniz lazım 

işiniz bittiğinde yine on durumuna getirebilirsiniz

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Orayı görmüştüm aracı kurcalarken ama lifte kaldırırken kapatmam gerektiğini bilmiyordum tşk Emre abi

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

ARACINIZIN BAGAJ BÖLÜMÜNÜN sol tarafında iç kısımda sol arka tekerin olduğu yerde kapaklı bir bölme var orayı açın üzerinde ON OFF yazan bir düğme var 

aracınızı lifte kaldırdığınızda yada herhangi bir nedenle arka kısmını yerden keseceğiniz zaman o düğmeyi off konumuna getirmeniz lazım 

işiniz bittiğinde yine on durumuna getirebilirsiniz

abi peki lifte kapatmadan kaldırırlırsa nasıl bi sorun çıkartır ?

check air ride olmasın o? yakınlarda lifte vs. kaldırıldı mı cibimiz?

Evet abi ya pardon ben göğüste change engine ışığı yanıyor dilim ona sürşmüş :) lifte değilde arka tekeri değiştirmiştim. Zaten komprasör çalışıyor sesini duyuyorum ama uzun yolda bu hatayı yazıyı genelde abi. Bide lifte kaldırırken yapmam gereken varsa bu hafta götürülen uygulayayımda bebişim zarar görmesin  :) 

Yorum bağlantısı
Emre Olgum

aracını lifte kaldırırken eğer o düğmeyi off konumuna getirmezsen sensörler bir ağırlık hissetmediği için kompresör sürekli çelışarak bozulabilir

ben aracımı tamire götürdüğüm zaman ustalara anlatıyordum durumu ama hiçbiri fazla takmadığı için mecbur sürekli başlarında duruyordum

baktım olmuyor arka amortisörleri ve kompresörü komple söktürüp arkaları normal yağlı amortisör yaptım

Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

aracını lifte kaldırırken eğer o düğmeyi off konumuna getirmezsen sensörler bir ağırlık hissetmediği için kompresör sürekli çelışarak bozulabilir

ben aracımı tamire götürdüğüm zaman ustalara anlatıyordum durumu ama hiçbiri fazla takmadığı için mecbur sürekli başlarında duruyordum

baktım olmuyor arka amortisörleri ve kompresörü komple söktürüp arkaları normal yağlı amortisör yaptım

bu benimki durduk yerde durmadan çalışıyor çalışıp çalışıp duruyor anormal bi durummu bu acaba araç par ettikten sonra kısa kısa komprasör çalışıp duruyor kapıları açıp kapatıyorum yine aynı normalmi yoksa bir sorunmu vardır acaba 

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

5000 tl lerden bahsedilmiş, arkadaşlar o paraya bu araca dizel bir motor alınıp takılmazmı yahu? 

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir
(düzenlendi)

arkadaşlar bende 1 eddie bauer  5. lt var birde  lincoln  navigator var 98  navigatore lpg taktırdım  ve ondan sonra aracım sabahları ilk çalıştırmada motor kendini toparlayamıyor bayağı bir zaman alıyor toparlaması  ustaya dedim   tekleme   lpg den değil  dedi..  ama ben lpg sisteminden şüpe ediyorum çünki lpg takılmadan önce saat gibiydi aracım... acaba bilgisi olan varmı neden yapar bu teklemeyi... teşekkürler..

tarihinde Yalçın Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Olgum

bu benimki durduk yerde durmadan çalışıyor çalışıp çalışıp duruyor anormal bi durummu bu acaba araç par ettikten sonra kısa kısa komprasör çalışıp duruyor kapıları açıp kapatıyorum yine aynı normalmi yoksa bir sorunmu vardır acaba 

park ettikten sonra çalışması normal araç park pozisyonu alıyor sensörler yardımı ile ama sürekli çalışmasını bilemem bir sıkıntı da olabilir olmayabilir de

5000 tl lerden bahsedilmiş, arkadaşlar o paraya bu araca dizel bir motor alınıp takılmazmı yahu? 

aracın tr de sadece 4 amortisör fiyatı 2500 tl dizel motoru kaç tl dir varın siz yapın hesabını

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben de prins taktırdım Focusuma ama yol bilgisayarı konusunda size cevap verebilirim.

Benim yol bilgisayarı gidilen yol ile ortalama tüketimi çarpıp kalan menzili belirleniyor. Ama benzine göre yapıyor bunu. Yani lpg tüketimimi de benzin gibi algılıyor. Bu durumda benzin depom neredeyse yarım olmasına rağmen, benzin ışığı yanabiliyor. Bazen öylece devam ediyor, bazen de motoru durdurup çallıştırınca normal haline geliyor, kalan menzil 300-400 km yazıyor v.s. Bazende azalıp azalıp sıfır oluyor ve o şekilde gidiyorum.

Ortalama lpg tüketimimi, ortalama tüketim verisinden alabiliyorum. Aşağı yukarı aynı oluyor.

Anlık tüketim ve ortalama hız da tutarlı veriler alabilyorum.

Genel olarak yol bilgisayarı verilerinden ve tutarlılıklarından kopuyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Yalçın Demir

arkadaşlar bende 1 eddie bauer  5. lt var birde  lincoln  navigator var 98  navigatore lpg taktırdım  ve ondan sonra aracım sabahları ilk çalıştırmada motor kendini toparlayamıyor bayağı bir zaman alıyor toparlaması  ustaya dedim   tekleme   lpg den değil  dedi..  ama ben lpg sisteminden şüpe ediyorum çünki lpg takılmadan önce saat gibiydi aracım... acaba bilgisi olan varmı neden yapar bu teklemeyi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...