İçeriğe Yönlendir

Explorer V8 Için Lpg

İ. Halil Koç

Recommended Posts

Guest Hakan Tarım
(düzenlendi)

park ettikten sonra çalışması normal araç park pozisyonu alıyor sensörler yardımı ile ama sürekli çalışmasını bilemem bir sıkıntı da olabilir olmayabilir de

aracın tr de sadece 4 amortisör fiyatı 2500 tl dizel motoru kaç tl dir varın siz yapın hesabını

tanesi 125 dolar, kargo dahil. Hiç de 2500 lira değil Emrecim. 

Full ön takım 16 parça malzeme artı kargo artı gümrük artı işçilik 600 lira. Neresi pahalı bu aracın ?

arkadaşlar bende 1 eddie bauer  5. lt var birde  lincoln  navigator var 98  navigatore lpg taktırdım  ve ondan sonra aracım sabahları ilk çalıştırmada motor kendini toparlayamıyor bayağı bir zaman alıyor toparlaması  ustaya dedim   tekleme   lpg den değil  dedi..  ama ben lpg sisteminden şüpe ediyorum çünki lpg takılmadan önce saat gibiydi aracım... acaba bilgisi olan varmı neden yapar bu teklemeyi...

Hani sanayi dilinde derler ya işiyor enjektörler falan diye. 1-2 gün hiç lpf ile alakanız olmadan benzinde binin bakalım. Belli eder kendini. 

tarihinde Hakan Tarım tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsmail Demir

Full ön takım 16 parça malzeme artı kargo artı gümrük artı işçilik 600 lira. Neresi pahalı bu aracın ?

Hani sanayi dilinde derler ya işiyor enjektörler falan diye. 1-2 gün hiç lpf ile alakanız olmadan benzinde binin bakalım. Belli eder kendini. 

Hakana katılıyorum. Bizim araçların parçaları tofaş parçası parasına. Sorun sadece usta sıkıntısı. :p Bende komple ön takımları değiştirdim,usta hariç 350 tl civarı bir rakama mal oldu parçalar. Klima kompresörüm arıza yaptı burda 1000 usd dedikleri ve garanti vermedikleri kompresörü 180 usd gibi bir rakama aldım kargo dahil.Usta hatasından onuda bozduk adamlar özür dileyerek yenisini gönderdiler. O gelenide bozduk :) 200 km dolmadan yine özür dilediler bu kez parayı iade ettiler. Ustam 2 kompresör bozduktan sonra işi öğrendi bozuk 3 kompresörden 2 tane sağlam klima kompresörü yaptık şimdi kullanıyorum sorun yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Olgum

SAYIN hakan ağbim ve ismail ağbi yazdığım mesajı gözden kaçırmışsınız galiba 

ben ''tr'' de 4 amortisörün fiyatı 2500 tl dedim

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

TR yi fiyat olarak baz gösteremezsin Emrecim. Bunlar baz alına alına ayaklar altına düşüyor bizim araçlar. Amerikan mı oooo hapşursan para bunlar diyorlar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Olgum

hakan ağbicim dediklerin doğru ama ben olaya sadece bizim araçlar yönünden bakmıyorum piyasada bir sürü amerikan var ve bu yurt dışından parça getiren yada bunu bilen çok az insan var 

o yüzden ben tr deki fiyatını yazdım

yoksa ben benim araca harcadığım parayla 3 tane ex yenilerdim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

işte benim de tek amacım millete öğretmek yurtdışı olayını. Korkacak birşeyin olmadığını gösterebilmek. Tadını alınca zaten bırakmaz :hahahoho:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ. Halil Koç

Ben de prins taktırdım Focusuma ama yol bilgisayarı konusunda size cevap verebilirim.

Benim yol bilgisayarı gidilen yol ile ortalama tüketimi çarpıp kalan menzili belirleniyor. Ama benzine göre yapıyor bunu. Yani lpg tüketimimi de benzin gibi algılıyor. Bu durumda benzin depom neredeyse yarım olmasına rağmen, benzin ışığı yanabiliyor. Bazen öylece devam ediyor, bazen de motoru durdurup çallıştırınca normal haline geliyor, kalan menzil 300-400 km yazıyor v.s. Bazende azalıp azalıp sıfır oluyor ve o şekilde gidiyorum.

Ortalama lpg tüketimimi, ortalama tüketim verisinden alabiliyorum. Aşağı yukarı aynı oluyor.

Anlık tüketim ve ortalama hız da tutarlı veriler alabilyorum.

Genel olarak yol bilgisayarı verilerinden ve tutarlılıklarından kopuyorsunuz.

o zmn benimkindede verileri alabilirim sanırım tşkrler 

aynen hakan abi yurt dışından getirtiyorsun yurt içi bir yerden bir yere karga parası kadar ücrete geliyo. Geçen passatıma bitane komple cam switc aldım burda 85 tl + işçilik +kdv dediler 18liraya honk kongdan kargo bedava geldi neresi pahalı ankaradan istanbula bi zarf gönderiyosun kargo 9 lira alıyo. varın siz düşünün ex inde parçaları aynı hiç pahalı degil :))

Hakana katılıyorum. Bizim araçların parçaları tofaş parçası parasına. Sorun sadece usta sıkıntısı. :p Bende komple ön takımları değiştirdim,usta hariç 350 tl civarı bir rakama mal oldu parçalar. Klima kompresörüm arıza yaptı burda 1000 usd dedikleri ve garanti vermedikleri kompresörü 180 usd gibi bir rakama aldım kargo dahil.Usta hatasından onuda bozduk adamlar özür dileyerek yenisini gönderdiler. O gelenide bozduk :) 200 km dolmadan yine özür dilediler bu kez parayı iade ettiler. Ustam 2 kompresör bozduktan sonra işi öğrendi bozuk 3 kompresörden 2 tane sağlam klima kompresörü yaptık şimdi kullanıyorum sorun yok.

ismail abi hangi site bu ebay mı :) benim klimada hiç sogutmuyo gazındanmıdır diye ustaya götürücemde olaki komprasörden afalan olur bende senin aldıgın siteden alsam çok makbule geçer abi

Yorum bağlantısı
İsmail Demir

o zmn benimkindede verileri alabilirim sanırım tşkrler 

aynen hakan abi yurt dışından getirtiyorsun yurt içi bir yerden bir yere karga parası kadar ücrete geliyo. Geçen passatıma bitane komple cam switc aldım burda 85 tl + işçilik +kdv dediler 18liraya honk kongdan kargo bedava geldi neresi pahalı ankaradan istanbula bi zarf gönderiyosun kargo 9 lira alıyo. varın siz düşünün ex inde parçaları aynı hiç pahalı degil :))

ismail abi hangi site bu ebay mı :) benim klimada hiç sogutmuyo gazındanmıdır diye ustaya götürücemde olaki komprasörden afalan olur bende senin aldıgın siteden alsam çok makbule geçer abi

Halil ebay uzmanı Hakan kardeşim. Benim tercihim Amazon.com  dan yana

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İ. Halil Koç

ebay ı bir defa denedim şimdi sıra senin tavsiye ettiğin sayfa abi saol :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...