İçeriğe Yönlendir

Seyir Halinde Stop Etme

Murat Şahiner

Recommended Posts

Murat Şahiner

Ustalarım, abilerim ve arkadaşlar... Benim fiesta kaç zamandır yolda giderken stop ediyor. Ustam bana krank sensörü olduğunu söyledi. Bende gittim bugün bilgisayara bağlatıım ve çıkan sıkıntılar aşağıda resimde mevcuttur. Ustama gösterdim ve yine krank sensöründen çıkıyor bu hatalar dedi. Sizce neden ve ne yapmam gerek?

CGT1HoI.jpg

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Diğer arızaları bilmem.. stop etmesi krank pozisyon sensöründendir..

Abi krank sensörünü yaptıracağım lakin diğer arızalarda krank sensöründen mi kaynaklanıyor emin olmak istedim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Alaka kurmak zor ancak.. Araçta bir çok yer, krank pozisyonuna göre çalışıyor.. Krankı okuyamayınca diğer sensörlerin verilerini yorumlamakta hata yapıyor olabilir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Alaka kurmak zor ancak.. Araçta bir çok yer, krank pozisyonuna göre çalışıyor.. Krankı okuyamayınca diğer sensörlerin verilerini yorumlamakta hata yapıyor olabilir...

Teşekkürler Mehmet abi. Ben bi krank sensörüne baktırayım.

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

abiler hatırlar benimde başıma krank sensörüyle ilgili arıza gelmişti.aracım stop edip bir kaç kez sonra da evin önünde çalışmamıştı. Sonuç olarak fiş(soket) gevşemiş. kendim sorunu giderdim bir ustanın telefonla yardımı sayesinde...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

p 0191 arıza koduna yogunlaşın bence. araç stop ettigi için veriyor. p 0336 arıza kodunu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçmiş olsun.Krank pozisyon sensöründe sorun varsa aracınız stop ettiğinde bir daha hiç çalışmayabilir.Çekiciyle gitmek zorunda kalırsınız.

Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Murat, kime gösterdin aracı ?

Tahir abi tek usta ile çalışıyorum. Yukarı sanayide BAYSAL oto ustamdan çok çok memnunum bi görün onda takılı kalacaksın :D Bilgisayara ise petek sanayide zafer elektroniğe bağlatıyorum.

Geçmiş olsun.Krank pozisyon sensöründe sorun varsa aracınız stop ettiğinde bir daha hiç çalışmayabilir.Çekiciyle gitmek zorunda kalırsınız.

Ayhan abi bir kere dediğin gibi sıkıntı yaşadım. ALAHtan sanayide olmuştu. Usta motordan elini soktu krank sensörünü oynadı bas dedi marş aldı. Sadece emin olmak istedim teşekkür ederim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Şahiner

Isparta da usta bulmak büyük sıkıntı da ondan sordum :D

Tahir abi Baysal Oto Mehmet Usta hakikaten çok iyi. Tecrübe ile sabit :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tufan Günaydın

abiler hatırlar benimde başıma krank sensörüyle ilgili arıza gelmişti.aracım stop edip bir kaç kez sonra da evin önünde çalışmamıştı. Sonuç olarak fiş(soket) gevşemiş. kendim sorunu giderdim bir ustanın telefonla yardımı sayesinde...

hocam bu sensör motorun neresinde

Yorum bağlantısı
Emre Alliş

hocam bu sensör motorun neresinde

sensörü bilmiyorum

bendeki krank kasnağına giriş fişlerinde gevşeme idi sorun.

Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın
(düzenlendi)

sensörü bilmiyorum

bendeki krank kasnağına giriş fişlerinde gevşeme idi sorun.

az önce bi arkadaş krank kasnagının altında sensör ve soket demiş

tarihinde Tufan Günaydın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

pek anlamadım mesajınızı :rolleyes:

sensörde kasnagın alt tarafındaymış bugun soketi soktum temizledim sensörü sökemedim krank kasnagının sökülmesi gerekiyor

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar,arabamda düz yolda normal hızda giderken problem yok.Fakat;rampa çıkarken gaz kesiyor,stop ediyor.Bu durum 10-15 kez oldu,kendimi eve zor attım.Sanki mazotun gücü arabaya yetmiyor gibi bir şey.Sorum şü:

1-Mazot kirli ya da sulu mudur?Kalitesiz mazot mudur?

2-Mazot pompası falan bozuldu da yetirli mazotu motora iletemiyor mu?

3-Mazot filtresinden kaynaklanabilir mi?

Sizlerden fikir almadan ustaya gitmek istemedim.malum,turbo der,motor der,kötü bir şey duymak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Yaşar Bey,iki kere hararet lambası yandı,3-5 saniye sonra söndü.Bir de şarj lambası bir kez yandı o da 3-5 saniye söndü.Kaputu açtım,arabanın suyunu kontrol ettim.Suyun kapağı açılınca basınçlı hava bile gelmedi.Demekki motor ısınmamış,su da yeterli idi.

Yorum bağlantısı

Belirtiler mazot pompasını işaret ediyor gibi, basınç yetmediği için araş stop ediyor olabilir.

Yorum bağlantısı
İbrahim Aslıoğlu

Arkadaşlar,arabam yokuş çıkarken gaz kesiyor,stop ediyor.Yakıt kirli olabilir diye yakıt aldığım yerleri değiştirdim,mazot filtresini değiştirdim sonuç yine aynı.Yaylaya giderken hep aynı yokuşta gaz kesiyor ve stop ediyor.Çalıştırıyorum,kaldırırken stop ediyor.Belliki arabaya ya yeterli mazot gitmiyor,ya da başka bir şey. Bu akşam aynı yokuşu araba soğukken ve gece çıktım.Araba 4.viteste bile gaz yiyor,hiç gaz kesmedi.Acaba motorun ısınmasıyla alakalı bir şey olabilir mi? .Düz yolda herhangi bir problem yok.Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Mustafa Turgut

Mazot filtresini değiştirmeyi denediniz mi? Bana yakıt kaynaklı geliyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...