İçeriğe Yönlendir

Hidrojen Uygulama Seti

Mustafa Yanar

Recommended Posts

Cem Işık

Faydalı bir üründür, aramızda kullanan abilerimiz de vardır hatta :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Volkan Koca
(düzenlendi)

nasıl bir üründür bu? ne işe yarar?

tarihinde Mustafa Volkan Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Volkan özyurt

bu konuyu çağlar abiye danışın. fuarda bu sistemi satan adamlara birkaç soru sordu, adamlar standı söküp gidecekti neredeyse :D  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

bu konuyu çağlar abiye danışın. fuarda bu sistemi satan adamlara birkaç soru sordu, adamlar standı söküp gidecekti neredeyse :D  :D

what start :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İat sensor bağlantı modülü yok, hidrojen hücre sürücüsü yok. Karbonat az fazla konsa yakar ortalığı. Karbüratörlü araç Icin bu kit

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Kullanıyorum zaten. ve hatta %14 kadar şehir içi düşük tüketimdeyim. Ancak bu sistemle değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

teorisi bence yok. emisyonun artmış olabilir. silindir içinde su oluşumu yakıtı düşürür. enerji yönünden anlamsız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Rölantide sıfır benzin.

Motoru pas tutturmamak Icin bir ilave yapıyorum

Dükkan taşıma işi araya taş koydu. Tamam olunca çıkacak ortaya

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hidrojen yakılıyor.. Ben inanıyorum hidrojen işine. Ha bu ilandakine bişey demiyorum şu an en tecrübelimiz Servet.. Aracında var şu anda.. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
teorisi bence yok. emisyonun artmış olabilir. silindir içinde su oluşumu yakıtı düşürür. enerji yönünden anlamsız.

Dizel motor gibi yüksek kompresyon istiyor, patlayıcı olması iyi. Kangoo içinde alt yapı hazır. Onda daha stabil olur.

Sistemde hayati olan şey su-potasyum hidroksit karışımı. Ne fazla hidrojen üretip su buharı elde edilecek nede plakaların ısınmasına müsaade edilecek. Zaten fazla hidrojen bir işe yaramıyor.

Silindirde suyun işi ne ? Onu anlamadım.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Rölantide sıfır benzin.

Motoru pas tutturmamak Icin bir ilave yapıyorum

Dükkan taşıma işi araya taş koydu. Tamam olunca çıkacak ortaya

Nereye taşınıyorsun??

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Dizel motor gibi yüksek kompresyon istiyor, patlayıcı olması iyi. Kangoo içinde alt yapı hazır. Onda daha stabil olur.

Sistemde hayati olan şey su-potasyum hidroksit karışımı. Ne fazla hidrojen üretip su buharı elde edilecek nede plakaların ısınmasına müsaade edilecek. Zaten fazla hidrojen bir işe yaramıyor.

Silindirde suyun işi ne ? Onu anlamadım.

hidrojen yanarken su oluşuyor çıktı olarak bu etkiliyor olabilir. hidrojenin yanması ile elde edeceğin enerjiyi zaten aküden beriyorsun çünkü.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Yorulmayın arkadaşlar, ben geldim, kaşemde elimde, hemen basıyorum.... ahanda bastım damgayı, diğer konularda görüşmek dileğiyle  :D

TIRT, case closed.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

hidrojen yanarken su oluşuyor çıktı olarak bu etkiliyor olabilir. hidrojenin yanması ile elde edeceğin enerjiyi zaten aküden beriyorsun çünkü.

Hocam, işin verimi kaba tarifle klima verimi gibi. Harcanan kw ile üretilen ısıl kw arasındaki farkı gaz sağlıyor. Bitince gelir görür, ölçümleri yaparız beraber yine.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hocam, işin verimi kaba tarifle klima verimi gibi. Harcanan kw ile üretilen ısıl kw arasındaki farkı gaz sağlıyor. Bitince gelir görür, ölçümleri yaparız beraber yine.

ölçelim biçelim bunu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

ölçelim biçelim bunu

lpgli mangal etin tadını bozuyor derler, ya hidrojenle denesek ?
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

lpgli mangal etin tadını bozuyor derler, ya hidrojenle denesek ?

Yeşil alev mi oluyordu :D

3. göz, ikinci işkembemiz olur mu :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Hocam suyu bildiğiniz elektroliz olayı ile ayırıp hidrojen gazını hava filtre yoluyla yanma odalarına gönderiyor . Gayet basit ama her araçta uygulanamaz herhalde . Yeni araçlarda malum oksijen sensörü bulunuyor . Arıza lambası yakma muhtemel . Ama onunda bir çaresi kesin vardır .

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yeni araçlarda malum oksijen sensörü bulunuyor . Arıza lambası yakma muhtemel . Ama onunda bir çaresi kesin vardır .

Hava kütle ölçerden yakıt kısılıyor, o2 sensörü geri çekilip daha az veri isteniyor. İşlem tamam..
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...