İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Tavan Döşemesi Sarkması

Devrim Kara
Çözüme git Devrim Kara tarafından,

Recommended Posts

Devrim Kara

arkadaşlar bugün vakit bulduğumda tavan döşemesini  söküp kaplayacağım aşama aşama resimleri yükleyeceğim

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol

Selamlar,

Aynı sorundan bende yakınıyorum ancak cesaret edemedim girişmeye. Sonuç alabildinizmi acaba merakla bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

arkadaşım yaptım ve çok güzel oldu resim eklemeye çalışıyorum ama birtürlü beceremedim :) ama sen sen ol yapacaksan tekbaşına yapma  istersen aşama aşama anlatabilirim

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol

Cesaret edebilirsem yancım hazır :) Aşamalı bi anlatım işimi çok kolaylaştırır aslında :)

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Tavan döşemesini söküp,araçtan çıkarabilmek için ön veya arka camın çıkması gerekli diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

hocam ön koltuklar tamamen yatırıldığınde kapıdan alabiliyoruz

Cesaret edebilirsem yancım hazır :) Aşamalı bi anlatım işimi çok kolaylaştır

uzun uzun yazdım ama gönder dediğimde hepsi silindi sende ankaradaymışsın anlatayım veya yapalım bi zaman bulursak

bu arada foto yüklemek neden bukadar zor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
(düzenlendi)

Tavan döşemesini söküp,araçtan çıkarabilmek için ön veya arka camın çıkması gerekli diye biliyorum ama yanılıyor da olabilirim.

Benim 98 mondeonun tavanındaki benzer sorunu çözmek için  ben de tavanı kendim söküp yeniden kaplamıştım. Fakat benim mondeo hatchback olduğundan sorun yaşamamıştım. Arkadaşınki sedan ise sorun olabilir belki. Ama arka koltukları yatırıp bagajdan çıkarırsa belki olabilir.

tarihinde Celalettin Süğürtin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol

hocam ön koltuklar tamamen yatırıldığınde kapıdan alabiliyoruz

uzun uzun yazdım ama gönder dediğimde hepsi silindi sende ankaradaymışsın anlatayım veya yapalım bi zaman bulursak

bu arada foto yüklemek neden bukadar zor

Tesekkur ederim bir ara ayarlamaya calisalim. Bu arada aracim hatchback fakat tavan dosemesini degistirmemde gerek yaniklar var cunku. Öncelikle bi malzeme tedarigi isini halledeyim ben. Siz nasil yaptiniz degistirdinizmi dosemeyi?

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Tesekkur ederim bir ara ayarlamaya calisalim. Bu arada aracim hatchback fakat tavan dosemesini degistirmemde gerek yaniklar var cunku. Öncelikle bi malzeme tedarigi isini halledeyim ben. Siz nasil yaptiniz degistirdinizmi dosemeyi?

büyük sanayide döşemeci var oradan kumaşı ve baly alabilirsin ben oradan aldım

Benim 98 mondeonun tavanındaki benzer sorunu çözmek için  ben de tavanı kendim söküp yeniden kaplamıştım. Fakat benim mondeo hatchback olduğundan sorun yaşamamıştım. Arkadaşınki sedan ise sorun olabilir belki. Ama arka koltukları yatırıp bagajdan çıkarırsa belki olabilir.

hocam benim arabam sedan ve bir problem yaşamadım ön koltukları iyce yatırdığında kapıdan çıkıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

bu konuda bir resim alsak aslında denemek isteyenlere hem örnek olur hem cesaret verir. başta ana  :fotocek:

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

bu konuda bir resim alsak aslında denemek isteyenlere hem örnek olur hem cesaret verir. başta ana  :fotocek:

hala yüklemeye uğraşıyorum ama olmuyor arkadaşın dediği gibi ımageshack den deniyorum yükleyemiyor

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Keçiören belediyesi sponsorluğunda süper bir çalışma olmuş  :bravo:

Focus 1 in tavanı nasıl sökülür acaba  :exc1:

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol

Elinize saglik. On numara olmus hakkaten cesaret verdi :) Ancak oyle puruzsuz bi sekilde doseyebilirmiyim acaba?

Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Keçiören belediyesi sponsorluğunda süper bir çalışma olmuş  :bravo:

Focus 1 in tavanı nasıl sökülür acaba  :exc1:

:D

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Devrim Kara

Elinize saglik. On numara olmus hakkaten cesaret verdi :) Ancak oyle puruzsuz bi sekilde doseyebilirmiyim acaba?

biraz el becerisi birazda cesaret söktüğünüzde zaten mecbur yapıyorsunuz :)

döşemeciler özellikle baly kullanın diyorlar onunda satışı yasak çok nadir bulunuyor

boydan boya 10 cm baly hem kumaşa hemde tavana sürerek 5 dk bekledikten sonra bir kişi kumaşı gergin tutacak diğeride yapıştırarak gelecek ben cam filmi çekmede kullanılan plastikle ezerek yapıştırdım

o döşeme malzemesinin ismi ne peki ne diye alacağız

ben oto döşemecisinden aldım adam tavana baktı ve aynı kumaştan getirdi arkası farklı bir kumaş yapıştırıcı diğer tarafa geçmiyo tabiki az sürmek gerek :) yoğun bir şekilde değil

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Elinize sağlık.Güzel olmuş.

teşekkürler

malzemeyi kaça aldın?

kumaş enden uzunsa 1.20 cm yetiyo metresi 20 lira tavanı güzelce ölç kenarlarında 10 cm kalacak şekilde baly 20 lira

Elinize sağlık.Güzel olmuş.

teşekkürler

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elinize sağık nefis olmuş harika, vesile ile sprey bally vardır, işi çok kolaylaştırır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...