İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Tavan Döşemesi Sarkması

Devrim Kara
Çözüme git Devrim Kara tarafından,

Recommended Posts

Mustafa Çiçek

Hocam eline sağlık valla bize de iyi cesaret verdin 

elinize sağık nefis olmuş harika, vesile ile sprey bally vardır, işi çok kolaylaştırır

bunu gibi mi? 

1294258044730332_b.jpg

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Hocam eline sağlık valla bize de iyi cesaret verdin 

bunu gibi mi? 

Yok bu yapıştırıcı döşemeyi mahveder.Bu yapıştırıcı piyasada japon olarak tabir ettiğimiz yapıştırıcılardan,yanında ki sprey ise tepkimeyi hızlandıran katalizörü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Güzel olmuş.Elinize sağlık..Ancak kullandıkça sarkma falan yapar mı ona bakmak lazım..

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol
(düzenlendi)

Selamlar,

Bugun bizde dayanamadik gittik sasmazdan malzemeleri topladik ve giristik :) Soktuk simdilik ancak sokerken on ve arka direklerin ic kismindaki plastik kaplamalar bizi cok ugrastirdi. Onlari sokemedik elimizle kanirtarak aldik dosemeyi. Takarken sorun olcagini dusunuyorum ama varmidir onlari sokmenin kolay bir yolu?

ehujede8.jpg

tarihinde Batuhan Demirkol tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Devrim Kara

Selamlar, Bugun bizde dayanamadik gittik sasmazdan malzemeleri topladik ve giristik :) Soktuk simdilik ancak sokerken on ve arka direklerin ic kismindaki plastik kaplamalar bizi cok ugrastirdi. Onlari sokemedik elimizle kanirtarak aldik dosemeyi. Takarken sorun olcagini dusunuyorum ama varmidir onlari sokmenin kolay bir yolu? ehujede8.jpg

kardeş arkaları sökmene gerek yok ama önleri tornavidanın ucuyla aradan bakarak sadece üst tırnaklarını çıkar takarken sorun oluyor :)  arkaları sökmene gerek kalmayacak bittiğinde önce arka tarafı geçirerek başla arkadan fitilleri falan kapatarak gel en son ön direkleri kapat :bravo: hadi kolay gelsin sonra arkamdan küfür etmeyin haaa bize gaz verdi diye :D

kardeş arkaları sökmene gerek yok ama önleri tornavidanın ucuyla aradan bakarak sadece üst tırnaklarını çıkar takarken sorun oluyor :)  arkaları sökmene gerek kalmayacak bittiğinde önce arka tarafı geçirerek başla arkadan fitilleri falan kapatarak gel en son ön direkleri kapat :bravo: hadi kolay gelsin sonra arkamdan küfür etmeyin haaa bize gaz verdi diye :D  sünger parçalarınıda en iyi tel fırça çıkarıyor... bitince fotoları bekliyoruz

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol

Estagfurullah olurmu ole kufur falan :) Ne zamandir cesaret edememistim cok iyi oldu :)

Bu arada fiberimsi seyin ustunu guzelce temizledik eski artiklari arittik. Bally ilede guzelce kapladik kumasi bakalim insallah sarkma/kusma yapmaz.

Arti olarak sokmusken birde arkaya tavan lambasi yapalim dedik focus 2lerin(sanirim) makyaj aynasi aydinlatmasi gibi biseylerinden aldim yildizdan. Yarin takarken fotorafli olarak paylasicam artik.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

bu döşemeyi inşallah burada bulabilirim. siz kaça aldınız peki?

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol

@ Mustafa Çicek

Bende metresine 20 lira verdim.Sokme takmasi bana ait kaplamaya 200tl isteyen dosemeciden sonra cok hosuma gitti. :)

@ Devrim Kara

Umuyorum oyle olur gidip gelip kontrol ediyorum bir sıkıntı yok :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Çiçek

Eline sağlık üstad bayramdan sonra niyeti bozacam ben de  :yes:

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Bally ile aynı kimyasala sahip olan "üniversal contact adhesive" yazan guardian marka yapıştırıcı var. Koçtaşta bulmuştum boya tenekesi gibi birşeyde 800ml. Boya fırçası ile tatbik ediyordum. Fiyatıda 13 tl mi idi ne idi. Kullan kullan bitmiyor. Yoksa tüpte satılan yapıştırıcıdan 10 tüp almak gerek. Ama peder beyden hatırladığım bally benzeri yapıştırıcı kullandığımızda üzerine 24 saat boyunca baskı yapacak bir şeyler koymak gerekiyordu. Bende kalın kitapları koyuyordum. 

Ha bide arabada böyle bir işlem yapınca tamamen kuruması 1 haftayı buluyor. Vallahi demedi demeyin 1 hafta boyunca o yapıştırıcının kokusu kafa yapıyor adamda :s 

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Arkadaslar ben arabayi ilk aldigimda bu sarkma vardi dosemeciye 100 liraya yaptirdim. Karti da var isteyene numarasini falan verebilirim. Saglam bi pazarlikla belki daha ucuza yaptirilabilir. Benimkinin pazarligini ben yapmamistim. Yani eger 80 e falan inerse ugrastiginiza bile degmeyebilir.

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Bu arada ben yaptirirken elektrik kablosu ve soketleri oldugu halde arka aydinlatma actirmadigima su an cok pismanim ilk firsatta arkaya aydinlatma yaptirmayi dusunuyorum. Acarsaniz eliniz degmisken onuda yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mert Nazmi Serin

Bu arada ben yaptirirken elektrik kablosu ve soketleri oldugu halde arka aydinlatma actirmadigima su an cok pismanim ilk firsatta arkaya aydinlatma yaptirmayi dusunuyorum. Acarsaniz eliniz degmisken onuda yapabilirsiniz.

nasıl ya? arka camın üzerinde iç aydınlatma lambası yokmu?

Yorum bağlantısı
Erdem Terzioğlu

Benimkinde tesisati falan var ama deligi yok. O zaman actirayim demistim tavani yapan ustaya bunun orjinalinde yok falan dedi benimde bos bi anima geldi oyle gecmistik. Simdi benim bebek olunca eksikligini cok hisettim simdi actircam ilk firsatta.

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol

An itibariyle bitirdik. :) Arka aydinlatma cok ugrastirsada sonunda guzel oldu. Fotograflari makinayla cektik bu sefer o sebepten yarin sabah yuklerim artik.

Simdilik;

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

@ Mustafa Çicek

Bende metresine 20 lira verdim.Sokme takmasi bana ait kaplamaya 200tl isteyen dosemeciden sonra cok hosuma gitti. :)

@ Devrim Kara

Umuyorum oyle olur gidip gelip kontrol ediyorum bir sıkıntı yok :)

Forumda bu @ işaretleri işe yaramıyor bilginize :) Alıntı yaparak cevap vermeniz gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol

Tesekkur ederim. Telefondan giriyorum ve burdan bir mesajda iki alinti yapmayi beceremedim. Bari neyi kime yazdigim belli olsun dedim. :)

Yorum bağlantısı
Batuhan Demirkol
(düzenlendi)

İse baslarken;

u8eme6aj.jpg

Arka tavan aydinlatmasinin yeridir diye dusundugum oyuk;

mepazamy.jpg

Arka aydinlatmanin cercevesi;

tahujupy.jpg

Acmisken ileriki projeler icin tesisatlarida hazirlayalim dedik :) Beyaz bantlilar ayak aydinlatmalari, yesil bantlilarda submarine light icin :)

a3eqyguz.jpg

Ve bitmis hali;

uneterah.jpg

Arka aydinlatmayi en son cekmeyi unutmusum :) Onuda atarim birazdan.

Butce:

Kumas 30TL

Bally 11TL

Arka aydinlatma 15TL

Tesisat malzemeleri ve yeni ampuller vs. 22TL

tarihinde Batuhan Demirkol tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...