İçeriğe Yönlendir

Mondeo II - Tavan Döşemesi Sarkması

Devrim Kara
Çözüme git Devrim Kara tarafından,

Recommended Posts

Mustafa Gökmen

Olmadı iki kutu alırım kalırsa   iade ederim.

Döşemeciler 300-400 tl fiyat verdi ,inşallah bende temiz bir işcilik çıkarırım.Tavan döşemesini sökmek 15 dk sürdü ,yapıştırıcı ve sünger kalıntılarını temizlemek  bir saat kadar sürdü.Tavan döşemesini hallettikten sonra artan kumaşla dört kapı döşemesini de yenileyeceğim.Hayırlısı bakalım.Teşekkürler 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Gökmen

Arkadaşlar octavia aracımın sarkan tavan döşemesine,yeni kumaşı başarılı bir şekilde yapıştırdım.Açıkcası 300,400 tl verilecek bir işcilik yok.

Bally 20tl

Fırça 5 tl .Muhakkak yağlı boya için olanı tercih ediniz.Diğeri bally ile malzeme üzerinde kaymıyor ve çok bally emiyor.

Kumaş 35 tl 2.5 metre aldım arttı.

LZp4jj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Arkadaşlar octavia aracımın sarkan tavan döşemesine,yeni kumaşı başarılı bir şekilde yapıştırdım.Açıkcası 300,400 tl verilecek bir işcilik yok.

Bally 20tl

Fırça 5 tl .Muhakkak yağlı boya için olanı tercih ediniz.Diğeri bally ile malzeme üzerinde kaymıyor ve çok bally emiyor.

LZp4jj.jpg

Başarılı çalışma olmuş,elinize sağlık. Güle güle bimek asip olur inşallah
Yorum bağlantısı
Mustafa Gökmen

Fırsat bulunca kapı döşeme kumaşlarınıda yenileyeceğim.Artan kumaş büyük ihtimalle yetecek.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Bally 20tl

LZp4jj.jpg

Eline sağlık güzel olmuş üşenmesem bende girişicem tavan işine

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mehmet Çelebi
(düzenlendi)

En sonunda üşengeçliğimi atıp sarkan tavanı yaptın

14k9nxc.jpg

Bu tavanın ilk hali

Buda sökülmüş hali

30xk20g.jpg

Arka aydınlatma için önden led tesisat çekmiştim, baktım arka aydınlatma tesisatıda hazırmış sonradan çektiğim tesisatıda söktüm ona göre yerini kestim bir ara oraya lamba uyduracaz artık

34o8yhf.jpg

Buda bitmiş hali

2da0rb7.jpg

tarihinde MehmetÇelebi tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Bu işlemler için 200 lira fiyat veriyorlar inanın o kadar edecek bir zahmeti yok 4 kutu baly bir yağlı boya fırçası 3 saat gibi bir zaman o kadar

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun

Bu işlemler için 200 lira fiyat veriyorlar inanın o kadar edecek bir zahmeti yok 4 kutu baly bir yağlı boya fırçası 3 saat gibi bir zaman o kadar

Vay vay vay mehmet abi eline sağlık başarılı olmuş. Sen kayboldunmu kesin iş başındasındır :)
Yorum bağlantısı
Mehmet Çelebi

Vay vay vay mehmet abi eline sağlık başarılı olmuş. Sen kayboldunmu kesin iş başındasındır :)

Saol derviş izindeydim izmire gittim 3 günlüğüne, geldim eksikleri gidermeye çalışıyorum
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...

Acaba denesem mi yoksa hiç uğraşmadan Şaşmaz yollarına mı düşsem çok kararsızım. Arka tavan lambası için nasıl bir şey yapılabilir, bulabildiniz mi Mehmet Bey? Kemdim yapacaksam lamba eklemek şart arkaya gerçekten

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Orijinal malzeme ile yapmak isterseniz, 100-150 TL civarında çerçevesi ile birlikte çıkma tavan aydınlatması alıp, hattı önden paralel çekebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Derviş Dursun
(düzenlendi)
On 18.08.2018 at 23:43, Arda Inan yazdı:

Acaba denesem mi yoksa hiç uğraşmadan Şaşmaz yollarına mı düşsem çok kararsızım. Arka tavan lambası için nasıl bir şey yapılabilir, bulabildiniz mi Mehmet Bey? Kemdim yapacaksam lamba eklemek şart arkaya gerçekten

Araç ghia ise doblo tavan lambası alıp arkada hazır olan tesisatı çekip, lambanın ebadına göre kesip bağlantıyı yapın ve takın. Çerçevesi de beraber oluyor. Hem ucuz hem daha şık hem de yerini siz belirlemiş olursunuz. Ben yapmıştım çok güzel olmuştu. Sayfada da paylaşımım vardı. Bulursam atarım 

tarihinde Derviş Dursun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Cengiz Aratemur
(düzenlendi)

Aracı alalı 1 yıl oluyor...aldığımda tavan sarkması azdı.o zaman bir dösemeci değişim için 250 tl fiyat vermişti.sarkma az diye yaptırtmamıştım. 

Lâkin zamanla sarkma bayabi çoğalınca rahatsızlık vermeye başlamıştı. 

Bende bugün kolları sıvadım...

120×165 cm kumaş 

500 gr bally 

Fırça 

80 tl + El işçiliği ....

Döşemeyi sökmek basitte,dışarı çıkarmak biraz uğraştırdı. Hasar vermemek için. 

Ön iki koltuğu arka koltuğa kadar indirdim yolcu tarafından biraz kastırarak çıkardım.

(Sedan olduğundan heralde)

Eski hali 

yGqWRn.jpg

zGMZYR.jpg

Kumaşın altındaki süngeri iyice temizledim 

6DNB8l.jpg

AOzVqB.jpg

İyice bally, i sürdüm ,kumaşı yapıştırdım .

( yapıştırırken 1 kişinin yardımı şart)

JVD945.jpg

Araca montajını yaptım. 

00zXkY.jpg

OrDbBn.jpg

Yaklaşık 2 saat sürdü...

Artık rahatsızlık vermiyor 😏

tarihinde Cengiz Aratemur tarafından düzenlendi
Eksik harf
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Püf noktalarını anlat :)

Yapıştırıcıyı aşama aşama mı sürdün.. 

Ne kadar kalınlıkta sürdün. 

Kullandığın kumaş süngerli mi ?

Kapıdan nasıl çıkardın, fotoğraf yada video yok mu :)

Yorum bağlantısı
Cengiz Aratemur

Elimden geldiğince...😉

Yapıştırıcıyı 4 cm genişliğinde fırçayla dolgun bir şekilde tek kat olarak sürdüm. Ağzı açık boya tenekesine fırçayı batırıp duvar boyar gibi 😉

Kumaşa yapıştırıcı sürmedim. 

Kumaş altında ince bir tabaka sünger ve onun altında bayaz ince bi elyaf vardı..

Tek zemine sürmeme rağmen bayabi iyi yapıştı.

Kumaşı yapıştırırken avuç içiyle kumaşı germeden ütü yapar gibi yapıştırdım. 

Koltukları tam arkaya yatırıldığı zaman hafif ucunu esneterek çıkıyor..

Maalesef yok ☹

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...